Nekonečný víkend (2008)

Zajimavý film, který mě snad nenechal ani na jednu vteřinku vydechnout. Ta zvláštní atmosféra, která z něj přímo vyzařuje každou novou scénkou, mě prostě pohltila a nemohl jsem se dočkat, jak to celé nakonec dopadne. Nápad s pomstichtivou přírodou se mi proto jevil dosti originální, ikdyž vím, že jde prakticky pouze o remake staršího filmu od režiséra Colina Egglestona. Ten sem však ještě bohužel neměl možnost vidět, takže se ani nemůžu pustit na přímé porovnávání, ale určitě to na 100% v blízké době napravím. S ústředním hereckým párem už to ovšem, tak slavné nebylo. Zatím co James Caviezel se mi líbil, tak na jeho partnerku Claudii Karvan jsem nedokázal přijít zkrátka na chuť. Nepřišla mi nejenom málo mému oku atraktivní, ale připadala mi i o trošičku starší, než by měla tato role nakonec být. Závěr pak možná trochu zbytečně přiostřil, ale mě nevadil. V hodnocení jsem se proto rozhodoval mezi 3mi až 4mi hvězdičkami, takže mě mrzí, že nemohu dát třeba kompromis 3,5 hvězd, pač to by mi zde pasovalo náramně.

Dead Set (2008) (seriál)

Pro mě jednoznačně příjemné překvapení a v celkovém zhodnocení zase jeden z těch zombie snímku, který stojí za to viděti. Je pravdou, že úvod není bůhvíjak zajímavý a skutečnost, že se vše točí kolem té debilní soutěže Big Brother mi šla přímo proti chuti, ale jak už jsem napsal, vyplatí se určitě tu úvodní afektovanou 15cti minutovku přečkat. Největším trhákem je jednoznačně brutalita, která je navíc přímo prošpikována černým anglickým humorem až k prasknutí. Musím se přiznat, že i já sám jsem si několikrát od srdíčka poprskal smíchy monitor, ikdyž se to v tomto žánru přímo obecně nenosí, tady mi to nevadilo. Naopak herecké obesazenstvo už tak excelentní není ani náhodou a spíše by se dalo rozdělit na dvě skupinky a to těch horších až nejhorších. Scénář je onou vilou vlastně hodně limitujicí a při pohledu na nabízenou časovou porci toho to seriálu se můžou objevit i pochybnosti o zaujetí diváka, aby nespadl do stereotypu. Ten se samozřejmě dostaví, ale pouze v minimální výšce poněvadž pomocí střihů je děj vlastně rozesetý na několik malinkých příběhů různých lidí na rozdílných místech Anglie. Na závěr mě možná ještě trochu mrzí, že jsme se vlastně ani nedočkali odpovědi na otázku, odkud se to svinstvo jenom vzalo, ale to je jen malinký detail, který na mém čtyř hvězdičkovém ohodnocení nemá žádnou větší zápornou váhu.

Beyond Black Mesa (2010)

Jediná věc, která stojí za nějakou kladně hodnoticí zmínku je vlastně celý vizuální koncept. Ať už to jsou efetky, kostýmy či kamera vše je v naprostém pořádku a řekl bych, že i na amaterský počin ryzí nadprůměr. Jenomže obsahově mě to ani trochu moc nezaujalo a to se považuju za velkého fandu původní herní předlohy. Celý příběh nemá pointu což se potvrdí i závěrem, který možná u někoho vzbudil nějaké emoce, ale né u mě. Proto hodnotím dvěmi možná dvěmi a půl hvězdami.

Vraždící buldozer (2009)

Marně pátrám v mých zaprášených filmových vzpomínkách zdali jsem někdy ve svém životě viděl více chaotický film než-li právě Crawler. Tento kanadský snímek je přímo napuštěný nelogičností a všerůznými šílenostmi až k prasknutí. Snad stokrát jsem si při sledování v duchu povzdechl, jestli to mám zapotřebí na něco takového vůbec koukat a nemám jít raději dělat něco rozumějšího. Nakonec jsem film přeci jen se zatnutými zuby dokoukal do konce a opravdu jsem tam nenašel vůbec nic pozitivního co by se dalo kladně aspoň v náznaku hodnotit. Veškeré grafické efekty jsou přímo oku odporné, scénář snad ani nebyl k dispozici a všechno je očividně natočeno improvizací zdejších neherců přímo na place a dalších milióny zporných věcí, kterými tady nebudu ztrácet čas. Jediná věc kterou bych ocenil je snad pouze onen nápad a elán režiséra, něco takového vůbec zkusit natočit. Vraždicí buldozer už zní samo osobě děsně ujetě a za tuto odvahu filmu uděluji jednu ikdyž slabší hvězdičku.

VIP Poker Show (2009) (pořad)

Naše české televizní stanice už několikrát dokázaly, že umí posrat i jinde světově divácky bodujicí pořady ( viz. například Trosečník vs. Survivor či Big Brother). Nemá cenu proto napínat a hned prozradím, že VIP Poker Show si můžeme už zaškatulkovat do této kategorie těchto našich komerčních propadáků. Největší problém vidím v tom, že se celý projekt snaží k obrazovkám dostat i lidi, kterým tato karetní hra příliš nic moc neříká a to tím, že více než polovinu hráčů tvoří naše známé televizní celebrity s nejlépe obrovským výstřihem. Tohle celé divadýlko má však pochopitelně i negativní odezvu od pravidelných fanoušků této hry, protože se z toho všeho stává spíše zábávná show, která přímo vygraduje příchodem Dana Nekonečného s jeho kouzelnou rozkoší. Největší průser je však v samotném komentování pana Martináka, který nejen že o samotné hře ví očividně úplné houby, ale ještě vydrží celou stopáž opakovat stejné fráze a hloupě přikyvovat ke slovům jeho odborného kolegy. Hrůza... Moje hodnocení však nakonec dosahuje dvou hvězdiček, díky pár zajímavým momentům, které se sem tam přeci jen vyskytly a taky za celkového vítěze této estrády.

Věříš si? (2007) (pořad)

Je jasné, že na této soutěži si nejvíce ujíždí hlavně ti nejmenší diváci, kterým je tento pořad určen především. Od toho se odvíjí i primitivní složení soutěžních úkolů a absolutní strategická nelogičnost v sázení bodů drtivé většiny soutěžicích. Když jsem viděl pořad poprvé, tak jsem ani nevěřil svým očím, ale za tu dobu jsem si už nějak tak zvykl a ikdyž pořad nemá takové kvality jako třeba Bludiště či pamětníky vzpomínané Hip Hap Hop, tak u něj přeci jen vydržím až do konce. Co se týče moderátorky, tak ta jen potvrzuje celou lehce podprůměrnou kvalitu celého toho to projektu. Má známka proto sčítá dvě hvězdičky a to jen proto, že se člověk i sem tam těm prckům škodolibě zasměje.

Slavné parodie (2009) (pořad)

Na těchto pořadech jde krásně vidět, jak se postupně mění doba a vnímání humoru. Ani jedna znabízených scének mě nepobavila takovým způsobem, abych brečel smíchy, jako nám ukazují kamerové pohledy do tehdejšího divackého obesazenstva. Vašek Postránecký jako moderátor, taky nijak nenadchl a tak si tu jednu hvězdičku vydupal navždy mladý Kája i děkovací scénka Luďka Soboty, která byla asi vážně nejlepší ze všech. Nic to však nemění na faktu, že jde zase o jeden z těch zcela zbytečný pořadů České televize, který když prošvihnete, tak se vlastně vůbec nic nestane.

Kamelot (2011) (pořad)

Tento pořad mi v televizi chyběl a doposavaď jsem nevynechal ani jednu odyvysílanou diskuzi. Je sice pravdou, že tu už byl a vlastně i nadále je jiný podobný avšak oproti Kamelotu hodně odlehčený pořad Na slovíčko, který nyní trochu ustupuje od tématu fotbal / hokej a zaměřuje se na jiné sportovní odvětví. Hodně se bavím nad telefonáty od díváků a i zvolená moderujicí dvojice Míra Bosák či Robert Záruba zatím nezklamala a doufám, že i nadále zůstane pouze u téhle dvojice a Čapek bude tentokrát tvrdnout u toho svého Studia fotbal. :)

Pokémon: První film (1998)

Tak musím napsat, že tato hodinová epizoda, nebo říkejme tomu raději film, když to má v oficiálním názvu, dopadl oproti kratším epizodkám překvapivě ještě hůře, než jsem původně předpokládal. Jak jsem už psal v komentáři k seriálu, tak ta samolepková mánie mě ještě stihla zastihnout, takže jsem v menším věku tehda povinně sedával k obrazovkám a tento primitivní animák pravidelně sledoval. Bohužel film šel trochu jinou cestičkou a do hlavní role vměstnal naklonovaného Pokémona Mewtwo místo ustřední trojky známé ze seriálu, která hrála v tomto případě spíše vedlejší křoví. Pokémoni jsou ale především o velkých napínavých bitvách a ty tady prostě chyběly úplně. Každé zvířatko se spokojilo s jedním útokem a bylo po zápasu. Takže nezájimavý scénař, nudné bitvy a prakticky i bez nějakého pokusu o vtip. Hvězdičku však dám alespoň už jen ze soucitu a ten šťastný konec.

Vinnetou se vrací (1998) (TV film) odpad!

Tento návrat je jedno obrovské zklamání, které si tento indiánský hrdina našich otců rozhodně nezasloužil. Osobně mám původní tři díly od Haralda Reinla nesmírně rád a patří do mé osobní oblíbené filmové série. O to hůře se mi pak koukalo na tento televizní nizkorozpočtový film, na kterém mě potěšila snad jen přítomnost pravého ikdyž už zestárlého Vinnetua a originální původní soundtrack. Bohužel ani tyto dva faktory mě nepřesvědčili, abych hodnocení zvednul třeba jen o jednu hvězdičku. Vinnetou byl vždy symbolem velkých přestřelek s bandity, úžasných záběrů na skalnaté pohoří v bývalé Jugoslávii a celou řadou sympatických herců, které divacký prožitek ještě obohacovali. Věřte nebo né, tenhle návratový film ani jedno z toho neobsahuje. Je to jen ubohá snaha německých televizí ZDF a ORF vyždímat od pamětníku ještě nějaké prachy navíc dokud je ještě Pierre Brice naživu. Katastrofalní odpad!