Místo dopadu: Berlín (2009) (TV film)

Skutečně humorné odpadní komentáře. Gratuluji všem odborníkům na počítání logických chyb, filmových prohřešků, nepřátelům německé vlajky, a samozřejmě i těm, kteří naletěli na označení Megafilm. Se všemi ostatními souhlasím v tom, že na svého času šestadvacetiprocentní film bylo Místo dopadu solidní výplní času ve zkouškovém období.

Mariňák (2005)

Sam Mendes bodl americký válečný vlastenecký a hrdinský patos do zad s chirurgickou přesností, anglickou chladnokrevností, a elegancí sobě vlastní. Provokatérům jsem vždycky fandil a fandit budu.

Poupata (2011)

Zahrajme si na Popelku a přeberme českou nabídku dramat za rok 2011. Pokud do ní zahrnu česko-slovenský Dům a u Vendety na okamžik škrtnu označení thriller, dostanu spolu s Poupaty jednoznačné stupně vítězů. Na pořadí ani tak nezáleží, důležitá je pro mě jiná věc. A sice, že se u nás stále umí točit poutavé drámo, které diváka dokáže strhnout a neruší jej nevyrovnanými hereckými výkony, tupou myšlenkou, mizivou atmosférou a kdo ví, čím ještě. Že jsme mistry laciných, horkou jehlou šitých komedií všichni dobře víme. Díky odvážné a zatím neznámé partě okolo Poupat jsme se však navíc dozvěděli i to, že je v našich podmínkách přeci jen možné natočit film s velkou lidskou duší. Pod tíhou svého vlastního komentáře zvedám hodnocení na pět hvězd s přáním všeho dobrého do další tvorby celému týmu Poupat.

Road House (1989)

A proč že vlastně Patrick nikdy nehrál Bonda? Funkcí má víc než automatická pračka, na každou scénu potřebuje novou košili a když zrovna není žádná čistá k mání, prostě běhá po lese nahatej. Hrozba smrti je i přes otřesný překlad názvu výborným filmem. Klasické schéma, ve kterém proti sobě přes řeku stojí dva rivalové. Drsné řeči, pohledy i činy. Takřka westernový duel, v němž zazní jedna z nejlegendárnějších vět historie filmu "město je dost velké pro nás oba." Přidejme krásné ženy a rázem tu máme zábavu, při níž zatoužíte po práci vyhazovače a haciendě na vejminku.

Vnitřní vesmír (1987)

Ovečky Spielberga předběhly dobu a přišly na způsob, jak obelstít tupé vedení programu Nova Cinema. Díky tomu jsem si mohl vychutnat film skutečně celý a víte vy co? Byl dobrý! Zábavný, nápaditý a zpracovaný se samozřejmým přehledem. Jen škoda, že Dennis nepřistál v těle půvabné Meg Ryan... :-)

Buldozer (1978)

Spousta lidí se tu diví, proč jsou na ČSFD k ohodnocení jednotlivé série pořadů jako Kdo přežije anebo díly večerníčkových seriálů. A já se zase divím, proč tu má rozepsané všechny filmy Bud Spencer? Vždyť je to pokaždé to samé dokolečka. S tím rozdílem, že každý další film je zase o něco nudnější...

Lurdy (2009)

Je to přesně tak, jak napsal Matty; "Koho film neosloví v duchovní / pocitové rovině, neosloví ho vůbec." A jako ateistu mě jen těžko může oslovit něco, co tak urputně a zatvrzele propaguje nadpřirozené schopnosti Boha. Přimět člověka k zamyšlení nad pravým významem víry lze i jinak, než prdnutím přímého přenosu bohoslužby do filmu. Krom hudby vybrané podle mého vkusu tak není o čem mluvit. Leda o neandrtálském páru, který se mnou Lurdy sledoval včera v hradeckém Centrálu. Máte jedinou kliku, že jste filmoví křupani, co opouští sál už při závěrečné stmívačce, jinak bych asi obětoval svou termosku a omlátil vám ji o hlavu. Doufejte, že už tam na sebe nikdy nenarazíme.

Modlitba pro bratra (1992)

62% a Samuel L. Jackson... To jsem se zase jednou nechal nachytat. Jako bych nevěděl, do čeho všeho je Samuel schopen strčit čumák. V prví půlhodině odehrávající se na hřbitově jsem si ve skrytu duše přál, aby mě tam kluci nechali v klidu odpočívat a už mě dál nemučili. Pak to sice trošku vylepšili, ale tak vysoké hodnocení bude asi chybou serveru, ne?

Catwoman (2004)

Tak tahle dcerka se Indianu Jonesovi vyvedla, s bičem mrská vážně pěkně. Navíc je ukrutně sexy. Áno, i přes latexový obleček dominy, plesové lodičky, tupý výraz ve tváři, a zlatým olejíčkem natřený dekolt. Právě na něj jsem civěl většinu času. A to je největší klika celého filmu, protože jinak bych se neobtěžoval ani s tou jednou hvězdou. Těžce se věří tomu, že toto někdo myslel vážně, a že ten někdo získal podpis oscarové Halle Berry. Snad si myslela, že by s tímhle kostýmem uspěla na Plese příšer... Nezbývá, než se těšit, až nějakého dalšího chytráka napadne přijít s chlupatým a uslintaným Dogmanem.

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Už ten samotný začátek; líná a hloupá Sharia dorazí v letních šatičkách a podpatcích, drsná kozatá zápasnice zase jako kdyby šlo o motorkářský kemp. Chlapáci s kufírky na kolečkách navonění, našampónovaní, a vyfintění - jen začít s pózováním pro nový kalendář. Takováhle sebranka měšťáků přece nemá šanci doopravdy přežít. Kdyby je vyprskli na ostrově s jedovatými hady, první kmenovou radu by přežil jenom Jeff. Sestava charakterů sice různorodá (což ale asi není zas tak velký problém při počtu lidí, kteří se hlásí), leč především z ženské strany plná nesympatických slípek. Navíc zabitá skrytá individuální imunita. To pro Čínu nevypadá moc dobře, alespoň z mého pohledu... Prohřeškem největším budiž fakt, že mi nikdo neukázal patrně to nejlepší, co tato série přinesla, a sice zadeček Amandy.