Smrtonosná past 2 (1990)

O něco slabší, než předchozí epizoda, přesto zvedám za akci a hláškujcího Willise palec nahoru. Ovšem tu dobu, kdy jsem se na film podíval, jsem na něj téměř zapomněl. Vybavuje se mi jen jedna scéna se zapálením benzínu a otázkou, jak může být benzín rychlejší než vzlétající letadlo. 65%

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Mnohem slabší, než předchozí díl. A přitom tak podobné. Nicméně důvod pročˇuděluji o celou hvězdu nižší hodnocení se hned dozvíte. Tak předně palec nahoru za tu evropskou odyseu, která nebyla špatně pojatá a tu a tam připomínala dávné road movie komedie ze začátku milénia, éry kdy panovaly prcičky a jim podobné snímky. Důvod proč je pro mě Spider-Man: Daleko od domova slabším kouskem stojí a padá na samotném Spider-Manovi. Konkrétněji na jeho scenáristickém vedení. Tom Holland v roli Petera Parkera se zde stává drtivou většinu stopáže pouze submisivní figurkou na !POZOR SPOILER! šachovém poli Mysteria. !KONEC SPOILERU! Jeho dějová linka příběh příliš kupředu neposouvá. Je pouze hybatelem vedlejší linky stojící na tom, že se snaží sbalit MJ, která je zde pojatá jako EMO, která nemá daleko k tomu začít si řezat žíly. Tohle prostě je dějově špatně a mě to osobně nudilo. Minulého Spider-Mana od Marvelu jsem měl chuť pustit si znovu, jak kvůli Parkerovi, tak kvůli excelentnímu záporákovi (a samozřejmě Iron Manovi). Tento nový Spider-Man ale nemá dobrého záporáka a už vůbec ne správně pojatého hlavního hrdinu. A to je důvod, proč jsem s hodnocením klesl o dvacet procent níže. Bohužel, nepovedlo se to. Vrchol filmu pro mě byla sekvence s iluzí a ta bohužel byla příliš krátká než aby výsledný verdikt změnila. 60%

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Jeden z těch lepších klasických hororů let sedmdesátých. A o třídu lepší, než Pátek třináctého z osmdesátých let. Ano, štvalo mě zde strašné řvaní hlavní postavy, která v podstatě po celou dobu zůstávala nečinnou figurou, která se nijak neprojevuje, akorát reaguje na okamžiky okolo ní, místo aby sama převzala iniciativu. Nicméně děj odsýpá rychlostí blesku, postavám jsem fandil a nutno říci, že hororovost tu má intenzivnější nadčasový nádech, než u mnohých jiných hororů této i pozdější doby. 75%

Pátek třináctého 9 (1993)

První pokus o jakýsi hororový multivesmír ala Avengers na počátku 90. let. Bohužel tak došlo u filmu, který byl zaslouženým propadákem. A je to škoda, protože Pátek třináctého, Noční můra v Elm Street a Evil Dead a Hellraiser měli na to aby se vzájemně propojili. Bohužel se tak nestalo a i vinu na tom má tento snímek. Přeci jen když stavíte sérii na Jasonovi, kterého v úvodu zabijete a jinak celý snímek stavíte na nějakém červu co mění těla, není to to pravé ořechové. Zvláště když porušujete dříve nastavená pravidla a sdělíte, že Jason měl najednou sestru. To a plus nezajímavé charaktery s nezajímavým scénářem, to už si o průser koledovalo a zaslouženě tak Jasona poslalo do oficiálního důchodu. Ostatně stejně tak v té době skončil i Freddy Krueger. Palec dolu a hurá na Freddy vs. Jason. 45%

Pátek třináctého 8 (1989)

Kvalitativní sešup o třídu dolu. Jason už nevypadá tak skvěle jako v sedmém dílu, který považuji za vrchol jeho vzhledu. Není to tak napínavé jako předchozí části. Smrti tak nápadité jako v uplynulých dílech. A ostatní postavy samozřejmě nejsou nijak zajímavé. Nelogičnost přítomná u ostatních filmů je už zde za hranou céčkovosti, takže mé doporučení zní vyhnout se osmé části obloukem. Bohužel. Na hranici jedné až dvou hvězd. 45%

Terminátor: Temný osud (2019)

O třídu slabší, než slavný Terminátor 2. Přesto ale o třídu lepší, než ostatní Terminátory, které se tu od té doby objevili. Film, který si rozhodně zaslouží vaše peníze za návštěvu kina. Béčková, ale rozhodně áčkově působící akční jízda, která se odehrává na poli pár dnů. Je to návrat k efektivní, podobně pojaté dvojce. Akční scény jsou velkolepé, digitální, díky Bohu erkové, velice dobře zrealizované i natočené. Užíval jsem si každou minutu a všem herečkám fandil. Schwarzenegger nezklamal a Edward Furlong svého zlého Rev-9 zvládl na výbornou, i když T1000 je T1000. P.S. Jediné co mi vadilo byly občas vtipné hlášky typu jaké závěsy doporučuje Terminátor ke koupi. 75%

Pátek třináctého 7 (1988)

Ač je tento díl zatracován, mě se paradoxně líbil nejvíce. Příběh o dívce s telekinezí může pro mnohé být přitažený za vlasy, ale s ohledem na to, že se tam prohání zombie vrah, tak je to úplně jedno. Každopádně její příběhová rovina mě držela ve střehu. Těšil jsem se na její finální střet s Jasonem a když k němu došlo, tak to stálo za to. Navíc Jason je zde skutečně extrémně hnusný, kostra pokrytá zahnívající tkání, prostě nádhera. Naopak ale opět zamrzí cenzura, která při brutálních vraždách je vždy to nejhorší ustřihnuté až běda. 65%

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Konečně starý dobrý Jason jakého známe. Tedy první díl s touto postavou, která již je zombie. Děj zůstává v kontextech předchozí části s tím rozdílem, že postava Tommyho zde vystupuje jako hlavní klaďas. Není to sice tak výrazná role jako například Ash v Evil Dead, což mi brání v udělení čtvrté hvězdy, nicméně konečně zde je hororová postava Jasona tím pravým hororovým ořechovým, pro co se stala legendární. Mírný palec nahoru. 65%

Pátek třináctého 5 (1985)

Líbilo se mi to o něco málo více, než předchozí část. Zřejmě i kvůli postavám, jenž nadále jsou jen jednorozměrné, ale sedly mi více, než v předchozí části. Všechno zde existuje jen proto, aby to mohlo nějak umřít. Když postavy něco dělají ať jde o tancování nebo ježdění na motorce, je to zde jen kvůli tomu, že scenárista potřebuje, aby v důsledku toho byli nějak zavražděni. Jednoduchá béčková logika. Prostě nic složitého nečekejte, dějově to nejprostší co v žánru existuje. 65%

Pátek třináctého 4 (1984)

Bohužel průměrná vyvražďovačka, kde vás hlavní charaktery zajímají stejně jako toaletní papír nad rámec jeho běžného použití. Části, kde postacvy mezi sebou komunikují jsou extrémně nezáživné, protože nijak příběh kupředu neposouvají. Ten posouvá akorát jedna vedlejší postava, co tu a tam někoho zabije aby v závěru se utkala s posledními přeživšími. A to je moc málo na kvalitní podívanou. 60%