Hon (2012)

K tomuhle příběhu mě napadá jeden citát Zdeňka Pohlreicha a to, že je silný jako noha u pr..... A pokud vás chytne tak jen tak s paměti nevymizí. Ještě po kinu jsem ho s kamarádem nějaký čas probíral a i druhý den ve mě zůstává pořád stejně silný a zdrcující zážitek. Všichi herci jsou parádní, ale přesto musím vyzdvihnout Madse Mikkelsena. Rozhodně ho mám raději v dánských filmech jako Po svatbě, Otevřená srdce než těch hollywoodských. Můžu jen doporučit. 10/10

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Určitě lepší podívaná než Temné stíny, ale přesto to neni ten Burton jakého mám rád. Snad se ještě dočkám.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jako kluk jsem ujíždel na filmech kde hrál Sly, Arnold, Van Damme, Lundgren, B. Blanks, M. Hues, J Marhi, B. Yeung, ad. A jsem rád, že díky S. Stallonovi si i po tolika letech můžu alespoň na chvíli takové zážitky připomenout. Jen tak dál pánové. Bavil jsem se opět znamenitě! 8/10

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Série, která jde od skvělého prvního dílu dolů. Pro fanouška, nebo děti asi zážitek, ale pro mě jako dospělého člověka nic co bych chtěl vidět znovu. Raději se vrátím k nějakému staršímu animáku od Pixaru, nebo třeba Na vlásku. 5/10

96 hodin: Odplata (2012) odpad!

Nuda v Brně. Pardon v Istanbulu. Nebudu lhát. Skoro po celou dobu jsem se tlemil co tu vypouští za kecy vetšina vyvolených. Kdyby to byla akční komedie tak neceknu. Tohle, ale slibovalo něco jiného. Bohužel. Kdybych nevěděl kdo psal scénář tak bych to viděl na zhuleného Chucka Norrise. Je šílené kolik kritiky se snáší nad českými filmy, ale tohle by snad nevyplodil ani nikdo u nás. Je to smutné co nás po tak výborné jedničce potkalo a kdo neviděl ať se tomu obloukem vyhne. Tohle je největší zklamaní co jsem letos viděl a to se mi trailer hodně líbil. A osobně už se těším až Liama Neesona uvidím v něčem jiném.

Zmizelá (2012)

Scénář je totalní průser, ale docela příjemně mi to uteklo a k tomu má velká slabost pro Amandu. Není co řešit. 6/10 :)

Zázrak v New Yorku (1947)

Jsem asi jako většina v mém ročníku co si nedovedla představit Vánoce bez Mrazíka. Jenže od té doby už uplynul nějaký ten rok a Mrazíka jsem se přejedli. Nebo alespoň já. Už hledám jiný filmy s motivy Vánoc. A tohle je TREFA do černého. Lituji, že jsem ještě nějaký ten měsíc nepočkal. V každém případě si tenhle kouzelný snímek v prosinci moc rád připomenu. Nejen v tomhle. Zařadí se k mým dalším oblíbeným jako Láska nebeská, Sám doma 1 a 2 a taky Polární expres. A kdybych se měl připojit k odpovědi co se řešila ve filmu tak ANO VĚŘÍM! 10/10

Lesní duch (1981)

Potom co jsem viděl Chatu v lesích jsem dostal chuť na něco podobného. Po hledání jsem narazil na tuhle klasiku od Sama Raimiho a nebylo co řešit. Na to, že je to více jak 30 let staré tak jsem se občas i pěkně bál a pak se z toho stala pěkná divočina. :)) 7/10

Talisman (2012)

Je to jednoduchý příběh, lehce předvídatelný, ale jednou za čas se rád na něco takového podívám. Pokud se někomu líbil film Milý Johne tak určitě nebude litovat těch 100 minut. 7/10

Temné stíny (2012)

Jsem velký fanoušek Tima Burtona, ale tohle byl Průser s velkým P! Jak to u Burtona bývá zvykem tak je to skvěle natočené, barevné, temné, ale v tomhle případě bohužel nudné a bez emocí. Zklamání! :-(