Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Není to špatné, ale zatím mě to celé Potterovské univerzum ničím nestrhlo. Pořád tu ale máme stejné schéma s krátkým soubojem na konec, ve kterém se znovu o ničem nerozhodne. Valdemort, tedy ultimátní zloduch je sice silný soupeř, ale už mi to připadá trochu natahované.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Za mě o něco lepší než předchozí vězeň z azkabanu. A to hlavně díky trochu dospělejšímu pojetí, kdy tu jde konečně někomu o život, a tím ságu obohacuje o nové, dosud nepoznané emoce. Gleeson i Fiennes jsou příjemné obohacení hereckého ansámblu a povedené svěží score Patricka Doyla je vítanou změnou.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nebudu daleko od pravdy když řeknu, že jsem se hodně nudil. Ačkoliv je zápletka na Potterovské poměry celkem chytrá a Cuarón dělal co jen mohl, na 140 minut tam bylo prostě málo obsahu. Sem tam mě z letargie probral Williamsův motiv, a docela mě bavilo posledních 20 minut.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Komorní ale také velmi civilní drama, odehrávající se v krásném prostředí vily poblíž jezera Wannsee. Samotná schůze nebo setkání (konference je trochu zavádějící) nacistických pohlavárů a úředníků, tedy hlavně její obsah, už tak krásné zdaleka nebylo. Z filmu tak nějak vyplývá, že tam nepřijeli debatovat o " konečném řešení židovské otázky" to už bylo předem rozhodnuto, ale spíš samotný plán oznámit všem, kteří byli pro jeho samotné uskutečnění nezbytní. Takže všem zúčastněným nezbylo nic jiného, než plán podpořit a nebo čelit následkům. Televizní pojetí tomu sluší, výborné obsazení spolu s trpělivou režií a citem pro na detail, z toho dělá zajímavou podívanou.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Celkově o něco slabší než kámen mudrců. Zbytečně zdlouhavé a roztahané, a samotné finále, tedy konfrontace se záporákem, je ještě slabší než v jedničce. Já jsem ale nikdy nepatřil do cílové skupiny, knihy jsem nečetl a ani mě nezajímaly, a tohle ani zdaleka není (zatím) fantasy pro dospělé.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Harry Potter přišel na svět ve stejné době jako Lord of the Rings, a zatímco Společenstvo na sebe strhlo veškerou svou pozornost, Harry Potter mě nechal naprosto chladným a jeho univerzu jsem se vyhýbal. Kámen Mudrců je ale velmi solidní rodinná fantasy, která není sice zdaleka tak výpravná, nemá tak ohromující triky, ale má fajn obsazení je zajímavě napsaná a má neuvěřitelný Williamsův soundtrack, který ho posílá alespoň o třídu výš.

8 MM (1999)

Ta neskutečně sžírající atmosféra doprovázená dokonale padnoucím hudebním doprovodem, výborní herci, krásná práce s kamerou a opravdu parádní scénář. Thrillerová extratřída 90. let, zasloužená klasika a asi nejlepší Nickova role.

Občan X (1995) (TV film)

Obsazení je celkem fajn a i samotné téma je zajímavé, ale to zpracování je nezajímavé a nesmírně nudné. Triky nulové, výprava hrozná a režie konzervativní a nenápaditá. Tenhle film upadl v zapomnění právem.

Ray Donovan - Série 6 (2018) (série)

6. sezóna konečně bez Abby a v novém prostředí, což je rozhodně vítaná změna. Ray má v podstatě příležitost znovu začít s čistým štítem (s novými lidmi), tomu ale bohužel scénáristé nebyly moc nakloněni a nabídnutý potenciál nevyužili. A tak tu máme znovu chabou zápletku. Ray je znovu totálně na dně, věčně rozbitej, neustále v lihu, znovu se mu všechno pod rukama bortí a znovu za ním zůstavá spousta mrtvol, které po sobě tentokrát už ani neuklízí. A vůbec celá Donovanovic rodina kupí jednu nesmyslnost za druhou, včetně Bridget, která z ničeho nic obrátila o 180 stupňů. Finále uspokojivé, ale jinak je to celkově slabé... Slabší tři.