Láska nebeská (2003)

Nádherně napsané a fantasticky obsazené, finále ale pro mě až příliš tlačí na pilu. A opravdu musel potkat přímo Claudii Schiffer, která měla být jen zasněné nereálné přání? S tímhle to zabředává do fantasy, kde je v podstatě vše možné, a film tak ztrácí na uvěřitelnosti.

Klaus (2019)

Klaus oplývá nejen hezkou animaci se specifickou až kreslenou stylizací, ale především krásným a originálním vánočním příběhem. Španělský tvůrce Sergio Pablos ale není žádným nováčkem v oboru, má toho už za sebou docela hodně, a velkou měrou se podílel např. na animovaném Já, Padouch.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Neuvěřitelně originální námět a velmi uspokojivé provedení. A samozřejmě obsazení hlavních rolí má na celém úspěchu zásadní podíl, protože Cranston je castingová trefa dekády a Aaron Paul mu skvěle sekunduje. Navíc první sezóna nabízí tolik obsahu, že by se pohodlně vešla do 12 dílů.

Polární expres (2004)

Nádherná vánoční pohádka, která má všechno co k vánocům patří a ještě něco navíc. A na to že je cílena primárně dětem, její přetékající vánoční atmosféra je tak nakažlivá, že dokáže strhnout i již nevěřícího dospělého. Technicky je na svou dobu průlomová, i když obličeje postav nejsou nejkrásnější, ale zkuste něco podobného udělat v r. 2004, tedy před 15 lety.

Bodyguard (2018) (seriál)

Na můj vkus příliš konspirativní, mnohdy až za hranice uvěřitelnosti. Jinak ale skvěle obsazené a kvalitně natočené.

Ďábel od vedle (2019) (seriál)

Zdaleka ne tolik poutavé, výživné a šokující, v porovnání s těmi nejlepšími dokusériemi Netflixu typu Bundy Tapes, Making a Murderer nebo Evil Genius. Čekal jsem trochu víc, a to asi i díky mediálnímu hypu okolo seriálu. Každopádně ale solidní podívaná a povedený příspěvek do žánru.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Znovu trefa do černého od Netflixu. Název i samotný začátek, který vypadá naprosto nevině, se postupně během 4 dílů dostane do tak bizarních situací, které může napsat jen sám život. Výborně dávkované napětí po celou stopáž.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Fajn, ale tomuhle dokumetu by víc slušel seriálový formát, stejně jako u jejich pozdějších výprav. Tohle je průjezd Afrikou jako z rychlíku.

Trabantem z Indie až domů (2019) (seriál)

Asi nejslabší trabantí výprava co se obsahu i posádky týče. Noví i staronoví účastníci mi moc k srdci nepřirostli, a někteří mi byli přímo nesympatičtí, no a ten největší týpek se tam objeví až na konci :). Hodně mě ale překvapilo, že výpravu mezi Kargystánem a Slovenskem pravděpodobně vůbec netočili, a to je škoda. Bylo by zajímavé srovnání, co se za těch deset let v těch zemích změnilo, mohli navštívit nová/jiná místa, nehledě na to, že název z Indie až domů je hodně klamavý.

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

Na to že odjeli takovou vzdálenost za tak dlouhou dobu, je to obsahově docela slabé, a chyběla mi tam nějaká výraznější tečka na závěr, nějaké nostalgické ohlédnutí, jako třeba v jižní americe. Takhle mi to připadalo, jako kdyby toho už měli všichni plné zuby, a chtěli to jen rychle ukončit. I tak ale stále návyková a inspirativní podívaná. Slabší 4.