Fargo - Season 3 (2017) (série)

Další fantastická série, další skvělá podívaná. Neuvěvěřitelně rozmanité, nápadité, chytré, bizarní a podmanivé. Jo a znovu skvěle obsazené! Mezi čtyřmi a pěti hvězdami.

Tiché doteky (2019)

I když je film skoupý na informace, je celkem brzo jasné kam se to Míša dostala. Že jde o nějakou radikálně smýšlející komunitu/sektu je jasné celkem brzy. Co mi ale vadilo je že je tu několik postav a minipříběhů, které jsou nekompromisně zazděny koncem filmu, takže jsou tu vlastně úplně zbytečně. Eliška Křenková je každopádně výborná.

Na vlásku před šťastně až na věky (2017) (TV film)

Z původního filmu zůstali jen dabující herci, ta nádherná CGI animace se změnila na tradiční kreslenou, příběh je jako ušitý rychlou jehlou a písničky taky moc neoslní. Jako pilotní spin off k budoucímu seriálu asi dobrý, a asi bych mu dal i šanci, ale pro fanouška Tangled spíše zklamání, zvlášť když příběh zůstává otevřený.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Velmi zručně natočené, krásná "dobová" výprava, kulisy, s úžasným citem pro detail. Dost se mi líbilo i obsazení (hlavně zahraniční), vyjma Myšičky, kterýmu jsem tu silnou rozpolcenou postavu Krále tolik nebaštil. Příběh samotný na můj vkus až moc paranoidní a temný. Lepší tři.

Zrodila se hvězda (2018)

Když se chystáte na film, jehož ústřední píseň už se vám stačila oposlouchat, ba přímo zprotivit, těšíte se tedy alespoň na kvalitní romantiku. Ta se ale bohužel moc nekoná, protože jejich příběh je tak neskutečně přímočarý a nenápaditý, až to působí uměle a těžko uvěřitelně. Způsob jak se poznají působí velmi odfláknutě, v jejich vztahu není žádné drama, a to co se stalo na závěr, byla absolutní nepochopitelná, neopodstatněná haluz. Nemám problém se samotnými herci, kteří jsou skvělí, hlavní duo se k sobě hodí, a funguje mezi nimi nějaká chemie, ale co naplat.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Ve skrytu duše jsem očekával příběh typu Real Steal, nebo Ready Player One, kde si hlavní hrdina často musí sáhnout na dno, aby i k němu divák vybudoval nějaký vztah a vybudil jeho pozornost pozdějším děním. Alité ale tohle úplně chybí, a protože už v podstatě od začátku absolutně dominuje svému okolí, člověk si k ní nemá šanci vytvořit silnější vztah. Příběh se žene dopředu velmi rychle s soustředí se pouze na ni, a vedlejším postavám nedává téměř žádný prostor. Výsledek vypadá trochu jako z rychlíku, a nemůžu se zbavit dojmu, že takhle si to Cameron nepředstavoval. A ano, Alita je cute. Slabší 4.

Avengers: Endgame (2019)

No tak tohle je opravdu asi nejlepší Marvelovka (rozhodně nejlepší Avengers), co jsem viděl. Všechno co jsem předchozím filmům vytýkal je tu tak jak mám být. Výborně napsané postavy, žádná přeplácaná digiakce, mistrovsky rozepsaný příběh s obrovským množstvím postav, který není složitý na pochopení, a v neposlední řadě uvěřitelné emoce!

Úkryt (2002)

Film se honosí plejádou známých jmen, což je ale bohužel to jediné, čím může diváka oslovit. Jinak je to nesmírně hloupý, nenápaditý a nudný pokus o thriller, za který se Fincher musí stydět dodnes.