• Krátkometrážní

OTO 20. ročník (2020) (pořad) odpad!

Tohto roku sa konal 20. ročník diváckej ankety o najpopulárnejšie osobnosti a programy televíznej obrazovky OTO. Večer bol tradične sprevádzaný aj rôznymi scénkami a dokrútkami. Tohtoročným motívom bol „boh šoubiznisu“. Mnohé scénky však boli veľmi urážlivé a dehonestovali Boha a kresťanskú vieru. Primitívne sa vysmievali z Boha a Desatora. Napríklad, v jednej zo scénok známi slovenskí herci stvárňovali sudičky. Scéna sa ale odohrávala v kostole a herci boli oblečení ako rehoľné sestry. Za nehanebnú provokáciu možno považovať aj dokrútku ku kategórii spevák roka, počas ktorej sa nominovaní interpreti „spovedali“ zo svojich showbiznisových hriechov. Ako spovednica im však slúžila záchodová kabínka. Korunu tomuto rúhaniu a urážaniu kresťanov nasadili Diana Mórová s diabolskými rohami na tej svojej sprostej hlave a slizký Jakub Prachař, keď na pódiu predniesli desatoro prerobené do desiatich pravidiel showbiznisu. Hanobenie Boha v priamom prenose vo verejnoprávnej televízii. Primitívne, nechutné panoptikum. Odporný odpad!

M*A*S*H - Střídání stráží (2) (1977) (epizoda)

Druhá epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá "Fade Out, Fade In (2)" (Striedanie stráží 2). V úvode šiestej série sa diváci rozlúčia s majorom Frankom Burnsom. Mnohí ho nenávideli, ale našli sa aj takí, ktorým tento suchársky podivín bol sympatický. Priznám sa, že i ja som si ho obľúbil. Od tejto dvojepizódy sa však už stal minulosťou, jeho pôsobenie v seriáli M.A.S.H. skončilo. Ja mu salutujem. Zbohom major Franklin Delano Marion Burns. Na jeho miesto nastupuje aristokrat major Charles Emerson Winchester III . Ako sa časom ukázalo, bola to dobrá voľba. *****

M*A*S*H - Střídání stráží (1) (1977) (epizoda)

Prvá epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá "Fade Out, Fade In (1)" (Striedanie stráží 1). V úvodnej časti šiestej série sa diváci rozlúčia s majorom Frankom Burnsom. Mnohí ho nenávideli, ale našli sa aj takí, ktorým tento suchársky podivín bol sympatický. Priznám sa, že i ja som si ho obľúbil. Od tejto epizódy sa však už stal minulosťou, jeho pôsobenie v seriáli M.A.S.H. skončilo. Ja mu salutujem. Zbohom major Franklin Delano Marion Burns. Na jeho miesto nastupuje aristokrat major Charles Emerson Winchester III . Ako sa časom ukázalo, bola to dobrá voľba. *****

M*A*S*H - Major Machr (1978) (epizoda)

Záverečná, v poradí dvadsiata piata epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá "Major Topper" (Major Macher). V mobilnej armádnej nemocnici MASH 4077 dochádza morfium. Zásoby sú nulové a nová dodávka tohto lieku je momentálne nemožná. Lekársky personál rieši ako pomôcť pacientom s akútnymi bolesťami. Veliteľ plukovník Sherman T. Potter rozhodne, že budú na miesto morfia podávať placebo. Je to jediná možnosť ako aspoň psychicky pomôcť trpiacim pacientom. Osvedčí sa táto alternatíva? *****

M*A*S*H - Pro dobro kolektivu (1973) (epizoda)

Štvrtá epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „For the Good of the Outfit“ (Pre dobro kolektívu). Údatná, mierotvorná, najspravodlivejšia a najdemokratickejšia armáda Spojených štátov amerických vybombarduje kórejskú dedinu Tai Dong. Keď sa na toto fatálne pochybenie snažia upozorniť kapitáni Benjamin Franklin Hawkeye Pierce a John Trapper McIntyre, tak ich chcú umlčať. Americká armáda urobí všetko preto, aby zodpovednosť za bombardovanie civilistov zvalila na ukrutného, zlého, komunistického, juhokórejského nepriateľa. *****

Tenkrát v Mexiku (2003)

Načo sa rozpisovať. Veď všetci vieme o čom je snímok "Vtedy v Mexiku". Takže odcitujem len text songu pražskej kapely Tři Sestry, ktorý podľa mňa najlepšie vystihuje atmosféru tohto snímku. "Kolem kaktusy, je horko tak to si na hlavu nasadím sombrero grande. Viva Zapata! Mě hoří za pata - mám v Porto Pueblo rande. Snad má mě ráda a piňacoláda. Na cestu neškodí, když je chlap macho. Do kapsy tortilly a láhev tequilly. Má milá mi přihřeje nachos. Strašlivý vedro a můj mezek Pedro klopýtá okolo malého ranče. A to není celý, taky je skvělý, že tu slyším výt Komanče. Jsem speedy Gonzalez, však radši bych zalez tam, kde je nejbližší kojotí nora. Však nehledě k tomu, že pospíchám domu, mě vyhlíží krásná seňora. Vylétla kulka, z mé hlavy je půlka, než jsem spad, už bylo od krve poncho. Teď nade mnou stojí, už pět neděl svoji, má milá a sousedů Pancho. Mexiko, Mexiko sombrero grande tequilla. Donde esta zapateria, čeká mě milá. ***

Tempbot (2006)

Neill Blomkamp, režisér pôvodom z Juhoafrickej republiky, ma v roku 2009 zaujal snímkom "District 9". Tento akčný sci-fi thriller som ohodnotil štyrmi hviezdičkami. Takže keď sa mi nedávno dostal pod ruku krátkometrážny snímok "Tempbot", tak som spozornel, pretože je pod ním podpísaný tento režisér. Bez váhania som si ho pozrel. Bol som zvedavý, čo mi pán Blomkamp ponúkne. Naservíroval mi vcelku originálny príbeh osamelého robota Tempbota, ktorý pracuje v kancelárii so svojimi ľudskými kolegami. Je to emotívne, technicky perfektne spracované, podfarbené vhodným soundtrackom. Je to taká smutná robotická romanca. ***

Kráva (1993)

Karel Kachyňa má môj rešpekt. Považujem ho za jedného z najlepších českých režisérov. Natočil mnoho snímkov, ktoré si rád zvyknem i opakovane pozrieť. Najradšej mám jeho film "Ucho". To je Kachyňov majstrovsky vybrúsený diamant. V poradí druhý titul, ktorým ma pohladil po mojej diváckej duši je snímok "Krava", ktorý natočil v roku 1992. Príbeh lásky podivného muža a jeho svojráznej ženy, ktorý sa odohráva na odľahlej horskej samote, ma silne oslovil svojou drsnou poetickosťou a surovou naturálnosťou. Je to skvelá, nevšedná vzťahová dráma. Hlavné úlohy ústrednej dvojice bravúrnym spôsobom stvárnili Radek Holub a Alena Mihulová. ****

Televize Punk (2016) (pořad)

Titul "Televize Punk" je z môjho uhla pohľadu hodne zaujímavý projekt. Ako starý punkáč dokážem plne oceniť pokeci so známymi i menej známymi personami z českej a tiež i slovenskej hudobnej punk rockovej scény. Objavilo sa tam množstvo hostí, ktorí ma dokázali osloviť, pobaviť a zaujať. Avšak Tommy Trump ako moderátor je úplne mimo. Miestami pôsobí doslova trápnym dojmom. Ako undergroundového punkového speváka ho plne rešpektujem. Jeho tvorba sa mi páči. No ako moderátor totálne zlyhal. Jeho slovná zásoba je úbohá, jeho konverzačná pohotovosť je nulová, jeho vyjadrovanie je otrasné. Tommy si fajn týpek, ale toto ti naozaj nejde. Škoda. **

Soví dům (2020) (seriál) odpad!

Seriál „The Owl House“ sleduje príbeh štrnásť ročného multikultúrneho dominikánsko-amerického bisexuálneho dievčaťa Luiz, ktorá sa stane čarodejnicou. Tento kreslený seriál je určený pre deti od sedem rokov. Bisexuálna orientácia hlavnej hrdinky bola potvrdená autorkou Danou Terraceovou, tak aj kanálom Disney. Dana Terraceová sama seba označuje ako bisexuálne orientovanú a zrejme preto chce túto zvrhlosť šíriť prostredníctvom animovaného seriálu medzi tú najmladšiu, najzraniteľnejšiu divácku skupinu. Seriál o bisexuálnej čarodejnici pre malé deti. Satan vládne svetu. Rodičia, matky, otcovia, zablokujte na svojich prijímačoch Disney Channel a ochráňte svoje deti pred týmto zvráteným odpadom!