Uncharted (2022)

Čakal som niečo horšie ale toto bola za mňa bomba. Hru som síce nehral ale film sa mi veľmi páčil. Máme tu aj špičkové obsadenie hercov a podľa mňa sa tam Tom Holland hodil. Akcie je tam dosť a vyvrcholenie filmu bolo naozaj super. Humor tam bol a páčilo sa mi spracovanie. Mám rád dobrodružné filmy a tento sa podaril. Moderná honba za pokladom. HODNOTENIE: 7/10

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Za mňa lepšie ako jednotka. To aj v akcii a aj CGI. Začiatok celkom dobrý a zaujímavý a celý film mal v sebe akciu. Od boja vo väznici až po finálny súboj. Prekvapilo ma to pretože prvý film sa mi veľmi nepáčil. Hlavný záporák pán červený vrah sa vráti s parazitom ktorý sa mi aj celkom páčil. Niekedy som si hovoril že WTF, pretože niektoré scény boli naozaj prehnané. Ale ja som s filmom spokojný. HODNOTENIE: 7/10

Morbius (2022)

Morbius je ukážkou toho ako sa nemá robiť film. Začiatok filmu nám už prezradil koniec filmu. Pán doktůrek Morbius sa chystá so seba urobiť upíra, čo sa mu aj podarí ale, zároveň aj nie. Scenár je strašne neoriginálny, a to myslím tak že jeden sa stane zlým a potom zomrie. Herci nemusia byť zlý ale nemajú ako hrať. Ani herci sa nevedia vcítiť do postavy pretože aj mne sú herci nesympatický. Spracovanie je otrasné, a to myslím ako aj CGI a scenár. Ďalší nepodarený film Marvelu. HODNOTENIE: 4/10

Ježek Sonic 2 (2022)

Čakal som že sequel na Ježka Sonica sa bude len utápať v sračkách. No mýlil som sa pretože toto bolo dokonca lepšie než prvý film. Perfektný rodinný film s humorom a aj akciou. Máme tu aj ďalšie zvery z galaxie ktoré sa aj sympaticky dobre vyvíjajú. Pomaly sa tam zabúdalo aj na ľudských hrdinov a skôr sa film doslova priživoval na zvieracích hrdinov, čo nie je až také zlé. Jeden z mojich najobľúbenejších hercov Jim Carrey sa vrátil a naozaj som sa aj nasmial pri scénke s ním. Tento film odhaľuje aj veľa skrytého loru a histórie a otvára nový universe. Pekné CGI, akčná komédia ktorú som s radosťou pozeral. HODNOTENIE: 8/10

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Humor sa naozaj podaril aj s hercami si pohrali a je to taká originálne komédia s dobrými vtipmi. Prvá polovina filmu pekne hovorí o udalostiach aj s kvapkou humoru, ktorí nieje niekedy až tak dobrý ako v iných stránkach filmu, ale zas dajú sa tu nájsť aj pár humorných situácii. Herci hrajú dobre, čo cením pretože nie v každej komédii herci sú špičkoví ale o tomto filme sa dá povedať že tu hrajú až nadpriemerný herci. Druhá polovica filmu je taká trocha nudnejšia, menej humoru a všetko sa to tam točí okolo jednej témy a to sú voľby. Áno, súhlasím s tím že toto nieje luxusný film ktorý presahuje rekordy, ale mne osobne sa táto komédia páčila. HODNOTENIE: 8/10

Lidská stonožka (2009)

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Toto už nikdy viac nechcem vidieť. Nie kvôli tomu že je to nechutné a kruté ale preto, pretože je to strašná, s prepáčením, pi**vina. Má to síce originálny nápad ale je to strašne nechutná hlúposť ktorú som len tak tak dopozeral. Ako horor dobré ale ako film nechýba ďaleko od odpadu. Začiatok celkom pekná atmosféra ale potom, keď sa tam objaví ten nesympatický dedko tak celý film už ide sračka po sračke. A to doslova. Lepší je aj Mroží muž ktorý nebol až tak nechutný. Ale koho napadne to že niekoho hubou spojíš so zadkom niekoho iného aby ťa ten pred tebou mohol kŕmiť svojimi hovnami. Potom pán doktor Hit*er učí svojich domácich ľudských miláčikov správať sa ako pes. Toto bola jedna z najväčších hlúpostí ktoré som videl ale za to to bolo dosť kruté. HODNOTENIE: 5/10

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Celý tento film bol bez emócii. Myslel som si že keď sa do filmu vrátia pôvodný herci z prvého filmu tak sa to nemá čím pokaziť, no mýlil som sa. Každý moment kde sa ukážu herci, nevyvoláva to vo mne žiadne emócie a to je problém. Je pravda že je skoro na každej scéne je nový druh dinosaura, a sú tam aj scény v ktorých je aj trocha akcie ale aj cez toto všetko je tento film pre mňa veľkým sklamaním. Prvá polovina filmu je naozaj dobrá a dá sa celkom pozerať ale keď začína druhá polovica filmu tak je tam zas rezervácia pre rôzne dinosaury. Takže to končí skoro ako každý Jurský Park. HODNOTENIE: 6/10

Pátek třináctého (2009)

Máme tu celkom podarený remake Piatka Trinásteho  ktorý mňa celkom zaujal. Začiatok je naozaj super čo sa týka vrážd ale aj akcie. Príbeh taký skôr nudnejší ale aj cez to celkom fajn. Herci priemerne hrajú a Jason...je stále Jason. Nenávidím keď vrah sa zľutuje svojej obete a ešte k tomu jej dá pozvánku do jeho krásneho podzemného domu. Koniec celkom ani nedával zmisel pretože mohli nechať Jasona rozporcovať na malé kúsočky drtičom na drevo ale oni majú v hlave zachovanú, takzvanú hororovú logiku tak Jasona hodia len tak do jazera. HODNOTENIE: 6/10

Jason X (2001)

Pátek třináctého 9  malo byť ukončenie pre sériu Pátek třináctého  ale tvorcovia sa rozhodli že urobia tento podpriemerný film Jason X. Príbeh sa odohráva v roku 2455. Ale začiatok sa odohráva v roku 2001. Celý tento film úplne obchádza Freddy versus Jason . Bolo by to v poriadku keby sa toto odohrávalo po Freddy versus Jason ale bohužiaľ nie. Neviem akou zázračnou silou sa Jason dostal z pekla ale naznačuje to že naozaj sa začiatok filmu odohráva po Freddy versus Jason . takzvaný subjekt Jason Vorheese sa doslova utrhne z reťazov a je zamrazený na 454 rokov. potom v roku 2455 nájdu Jasona a prevezú ho na vesmírnu loď. Divné je že na začiatku filmu vyzerá zem ako po invázii piesočných tornád ale na konci vyzerá ako z roku 1980. Celý tento film je ako nepodarená verzia Votrelcov . V chladiacej miestnosti nájdu okrem Jasona aj 500 rokov starú ženu ktorú sa im podarí oživiť...nechápem to ale dajme tomu že vo filme je viac nezmiselností. Napríklad to že chlapcovi odrežú celú ruku ale naspäť mu ju namontujú ale keď niekto utrpí malé poranenie hlavy tak už sa ho bohužiaľ nedá zachrániť. Pri konci filmu je tu premena Jasona na železného terminátora ktorý nakoniec prežie výbuch vesmírnej lode a skončí ako meteorit ktorí sa rúti na zem. Ak sa niekto v budúcnosti rozhodne že spraví pokračovanie Jasona X  tak prisahám že to bude najhorší film z tejto série. Čo sa týka CGI tak na rok 2001 je podpriemerné. HODNOTENIE: 2/10

Pátek třináctého 9 (1993)

Zas také hrozné to nebolo, až na to že priebeh celého filmu je strašne nudný. Začiatok je celkom v pohode až na to že pán postihnutý doktor si asi pomýlil jablko s Jasonovym srdcom a tak sa do doktora dostala nejaká divná červia potvora. Vraždy sú aj celkom dobré len kto prišiel s nápadom že červík Jason sa teraz bude dostávať do náhodných ľudí. Potom ako pri konci červíček doslova vletí do vagíny random ženy a zrazu sa objaví Jason v životnej veľkosti a v jeho vlastnom tele čo je nemožné pretože ako sa mohlo dostať rozkúskované telo z márnice do domu. Koniec celkom solidný a ja som to pochopil tak že Jason sa živí dušami zabitých ľudí a preto je nesmrteľný. HODNOTENIE: 5/10