Po osmi měsících příběh dvou hráčů se smrtí, doktorů Westa a Caina, pokračuje v Peru, kde právě končí svůj pobyt jako dobrovolní medici v občanské válce. Právě zde našli klíčový prvek pro experimenty s podstatou života a smrti. Následně se oba vrací zpět do Miskatonické nemocnice, kde je začne pronásledovat policie. Její zásah bude ale téměř minimální a doktoři West a Cain opět rozjedou své pokusy nejen se samotnými mrtvými, ale pustí se i do složitějších experimentů. V tomto díle jim bude svou brutální zvrhlostí konkurovat doktor Hill. (A.L.E.S.)

kingik odpad!

Horory céčkového Briana Yuzny už mám dávno za sebou. Sice jsem na nich před mnoha lety začínal, ale právě to je člověk, který v některých lidech způsobil předsudky o tom, že horory jsou kraviny nedávající smysl k jejich sledování. Ano, připouštím, pokud se nehororový divák podívá na tento pitomý film s úchylnými doktory dělající pokusy na mrtvých, okamžitě ho přejde chuť podívat se na nějaký jiný. Právě devadesátá léta hororům vůbec nepřála a vznikaly nedívatelné slátaniny, tahle je jednou z nich. Kdo si dnes vzpomene na herce Jeffrey Combse v roli z jednoho doktorů. Sice byl poměrně přesvědčivý, ale opět to byla taková ta z nouze ctnost ho obsadit do podobného filmu, protože horor byl zkrátka v úpadkovém období a tenhle a jemu podobné filmy jen přispěly k jeho anihilaci. Kdyby tenhle horor alespoň byl nějak přesvědčivě děsivý, záživný nebo stylově "ujetý" z pohledu diváka, ale je to jen samoúčelná břečka bez dobrých speciálních efektů patřící do kategorie ryzího odpadu. Vlastně devadesátá léta minulého století byla z pohledu hororové tvorby celá odpadová. Tedy pro mě rozhodně, až na pár výjimek. 0% ()

PetrPan

Stejně dobré jako jednička, více humoru, více bizarních oživení a odhalení, čím se doktor West tajně bavil...no to byla parádička. ()

Claw

Osobně nemám trilogii "Re-Animátora" moc v lásce. Jednička mě z dnešního pohledu už vůbec nebaví a nudí. Trojka mi připadá absurdní s ubohým a trapným humorem. Dnes jsem se rozhodl podívat na druhý díl, abych zjistil, jestli na něm zub času zapracoval stejně intenzivně jako na dílu prvním. A byl jsem neuvěřitelně mile překvapen. "Nevěsta" je za mě naprostý vrchol splatteru, kde od začátku do konce funguje naprosto vše. Akčnost, excelentní herecké výkony většiny postav, zejména West je naprosto dokonalý, spousta humoru, který díky bohu výborně funguje a do toho navrch neuvěřitelná plejáda gore efektů, opravdová přehlídka a lahůdka, stará dobrá ruční práce, hektolitry krve, ruce, nohy, oživlé mrtvoly nebo jejich části. Navíc perfektní prostředí, ve kterém se film odehrává, výborná výtvarná stránka, každý kamerový záběr má co nabídnout. Grandiózní závěr filmu. Prostě absolutní špička v splatterovém žánru... /90% + FILM ROKU/ ()

korbitch22

o dost slabší pokračování,který není ani vtipný,ani děsivý.občas sme sice hodily výtlema ale jinak sem se celkem nudil.jediné co je opravdu skvělé je jako vždy úchylně komickej a drzej jeffrey combs. ()

Oktavianus

Maličko slabší než první díl, ale úchylné nápady mu to bohatě vynahrazují. Herbert West opět řádí, sice nepálí suché hlášky jako z kulometu (jak tomu bylo v jedničce), ale když už nějakou utrousí, stojí za to. Příjemné odkazy na Bride of Frankenstein (a pár dalších) jsou očividné a vždycky mají nápad, na rozdíl od prvního dílu ani Dan Cain nebyl tak moc na ránu do zubů, takže celkově jsem byl velmi spokojen. Hlava doktora Hilla s létajícími netopýřími křídly byla hodně ujetá, ale víte jak to chodí... tak vznikají legendy. ()

Pítrs85

Jeffrey Combs, tenhle novodobej doktor Frankenstein je alfou a omegou tohohle pokračování po všech stranách geniálního původního filmu. Jeho charisma a pak samozřejmě všechny ty anatomický vychytávky (běhající prsty s okem uprostřed (ne, to jsem si nevymyslel, to tam fakt bylo :-) neměly chybu). Jinak je to prostě pakárna, aneb film, ve kterém létá hlava, co má namísto uší netopýří křídla, se brát vážně zkrátka nedá. Objektivně za 3*, ale tahle legenda si zaslouží víc, už jen za to závěrečný obludárium :-) Takže šup hvězdu přihodit. ()

eraserhead666

Zde variace na frankensteina dostoupila větší jasnosti, což ale nijak neubírá na kvalitě. Postupné skládání ženského těla je docela záživné. Zpět jsou takřka všichni z prvního dílu, včetně dr. Hilla. Film svou kvalitou, dějem a provedením za předchozím snímkem nijak nezaostává, tu jednu hvězdičku ubírám jen za komediální pokusy - chodící prsty s okem, spojená ruka s nohou (škrtí a kope najednou) a okřídlená hlava dr. Hilla. Podobné věci tenhle film nemá vůbec zapotřebí. ()

SOLOM.

Tomuto dílu celkem ublížil fakt, že se zde ve velké míře sázelo spíše na pobavení diváka, než jeho vystrašení. Komické prvky zde převažují nad svými hororovými kolegy a občas to až nehorázně zavánělo trapností. Combs byl opět skvělý, občas se zde i přitvrdilo co se zajímavých scén týče, ale zážitek mi kazili některé momenty viz létající hlava atd…Doktor West je zde ještě úchylnější a morbidnější než před tím, což bylo určitě dobře. Je celkem škoda, že si s tím Yuzna ještě více nevyhrál a nevychytal všechny mouchy. 60% ()

Karamanlis

Ešte uletenejšie ako výborná Gordonova jednotka. Práve tento typ výborných zvrhlých komédií v súčasnosti na hororovej scéne absentuje. ()

matestlust

100% navazuje na úspěchy prvního dílu. Dokonalé!!! Co se doktoru Herbertu Westovi podařilo v prvním díle s celým lidským tělem, zde se mu zadařilo i z jednotlivými částmi. A sestavit si tak dokonalou ženu? Proč ne, jen se musí počítat s následky... ()

ancientone

Jazda pokračuje v plnom tempe naprieč vrcholne dekadentným kanálom! Béčkový pach funguje rovnako ako Westovo sérum. Tá piata hviezdička je za neprekonateľného Combsa - nie je on naozaj re-animátor? ()

PanCitron

Pokračování, které se snad bralo ještě méně vážně než předchozí díl, což rozhodně nebylo na škodu. Inu zabavilo to, ačkoliv první díl stále malinko vyhrává. A samozřejmě Jeffrey Combs jako herbert West nadále úžasný Osobní pořadí trilogie: 1. - Re-animator, 2. Bride of Re-Animator, 3. - Beyond Re-Animator ()

corpsy

Nesúrodá dvojica doktorov je späť. A to opäť pekne krvavo a bláznivo. Zmes brutality a čierneho humoru v žánrovej chuťovke. ()

ledzepfan

Ze začátku sice trochu nemastné a neslané ale v druhé půlce už to je ten reanimátor na kterého jsme všichni zvyklí-zde navíc vkusně čerpající a citující farankenstenovu nevěstu...Poslední čtvrthodinka už je pak zběsilá přehlídka Westovského megalomanského rouhačství a hlášek ostrých jako nepoužitý skalpel..absurdita střídá absurditu, ta se doplňuje s odlehčeně úchylnou byzardností a dohromady to všechno vytváří velmi sympatickou kouli živých/mrtvých končetin a torz lidských a zvířecích těl..=Bláznivá zábava :D =70% ()

fcreading

Celkom podarený sequel naväzuje na predchádzajúci diel. Pomerne elegantné šialené pokračovanie veľmi podobné originálu. Oba filmy sú na takej istej úrovni, v druhom dieli sa viac pridalo na gore, krvavých scén a zábavy. Atmosféra je naozaj ohromujúca z tmavej pivnice plnej záhadných experimentov a chladnej desivej márnice uprostred nemocnice. Výkony sú dobre, až príliš spoľahlivy vykon prináša excentricky šialený doktor Herbert West alias Jeffrey Combs, Bruce Abbott ako súcitný Dean Cain, Claude Earl Jones ako škodlivý policajný detektív a nakoniec David Gale zlomyselná, netopieria hlava. Stuart Gordon a Brian Yuzna sú skutočne klasikou na poli hororu a tak som verne očakával skvelý comeback. Ten sa na nešťastie dostavil a ja môžem zhodnotit druhý diel rovnako, ako diel prvý 100 percent. PS: Fanúšik Re-Animátorskej ságy to určite ocení. ()

Zayl

Vědecký pokrok s sebou nese určitá rizika, přesto nám sérum Herberta Westa znovu zaručí parádní (ne)mrtvolnou zábavu! A to už stojí za ten risk. Znovu se tak můžeme těšit na stříkající krev, jadrné hlášky a bizarní experimenty v černohumorném balení. Dvojka je bezesporu plnohodnotným pokračováním, třebaže mám o něco radši jedničku. ()

Korbitch

Pravda, trošku slabší,než první díl, ale stejně sem nemoh z Jeffryho Combse.Jeho motorika a obličejová mimika je možná jedna z nejlepších na světě a přesto zůstal herec v hollywoodu spíše v pozadí. ()