Plivu na tvůj hrob (festivalový název)

I Spit on Your Grave

Day of the Woman

(USA)

Horor / Thriller

USA, 1978, 101 min (Director's cut: 96 min)

Meir Zarchi

Meir Zarchi

Camille Keaton

V době natáčení to byl rozhodně dost kontroverzní film. Dnes už jsme docela zvyklí na to, co se může ve filmech dít. Já, jakožto velký fanoušek divných a úchylných filmů, musím dát pět, protože pro nás fandy je tenhle film klasikou. Tohle je typ filmu, kdy se nesmí koukat na herecké výkony a podobné věci. Tenhle film se točil pro zábavu. Pro určitý malý počet fanoušků podobného stylu. A kam se hrabe Zvrácený, kde scéna znásilnění trvá pouhých patnáct minut. Tady je to padesát.(14.12.2005)

• Cappuccino

Tak to je strach. Nudné, tupé, primitívne a bohužiaľ ani zdaľeka nie tak brutálne ako sa hovorí __ Logické uvažovanie postáv? Na bode mrazu. A scenár? Miestami má človek pocit, že herci všetky dialógy improvizovali. Niečo podobného snáď mohol natočiť iba pacient týždňa na psychiatrickom oddelení po desať násobnom výplachu mozgu. Jednu hviezdu za kastráciu a Camille Keaton.(1.10.2011)

• Lima

Režisér a scenárista v jedné osobě Meir Zarchi by zasloužil důkladné vyšetření na psychiatrické klinice, myslím, že jeho psychologický profil by stál opravdu za to. Vidím to asi takhle - Zarchi a jeho kámoši se sešli a řekli si "Kluci, půčíme si kameru, pojedem ke Guntherovi na chatu a natočíme tam přes víkend nějakou brutalitu. Vezmem Camille, ta je pro každou špatnost a celkově nás to nic stát nebude, jenom výdaje na benzín a barvu. Je úplně fuk, že o filmování víme úplný hovno a že ve scenáři, kterej sem zpíchl za dvacet minut, jsou NEUVĚŘITELNÝ logický lapsusy, všichni to stejně zkouknou už jenom ze zvědavosti."....Musím souhlasit s těmi, kteří na imdb lakonicky shrnuli kvality tohoto snímku mírným pozměněním jeho názvu - "I Spit on this Crap!". A navíc je to hrozná nuda(22.9.2003)

• oli.G

Poriadna skúška trpezlivosti. Kvôli samotnej pomste sa oplatí vyčkať, no kým hlavná hrdinka prevráti stoly, načakáte sa ako u zubára. Zároveň však budete mať pocit zvedavosti a príjemného "ticha pred búrkou". A preto to nikto v polke nevypne.(17.7.2004)

• Ruut

Ameterština nejhrubšího zrna natočená jen za účelem šokovat. A to se povedlo. Bohužel tu není kromě záběrů znásilnění a na pobíhající, nikterak hezkou, nahatou Camille Keaton moc na co koukat.(10.6.2007)