Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

NinonL

Jo, ty poukazy na soudružské veselení v kolektivu, to bylo něco. K tomu skvělý třídní nepřítel, od kterého by si jeden kůrku nevzal ... Ale který nakonec k pravdě dojde :-) Super. ()

Paxxx.cz

Druhé pokračování (prorežimní) komedie se skvělým mrzutým revizorem Marvanem nám na začátku filmu ukáže trošku více z jeho života. Poté se soudruh Anděl za odměnu za svou pracovitost a nulovou absenci vydá na svou druhou rekreaci do Tater, kde vlastně jel kvůli jisté mýlce. Prostě stará klasika, která neurazí a rozesměje. No je to tady sice klišé, ale abych pravdu řekl - věta soudruha Pulečka: Skáču dobře, skáču rád mě vždy zaručeně rozesměje - 8/10. ()

Praxis

Možná ještě o chlup lepší než "Dovolená"...Tady soudruzi asi trošku pozapomněli a tolik agitace tam nedali. Marvan a Kemr rulují, jak o život! Nechápu, jak za nejtužšího komunismu dokázal Zeman natočit i přes silnou cenzuru tak vtipný film se solidní zápletkou... ()

PKD

Asi tak o 300% lepší,než letní dovolenka,jen škoda té otřesné soudružky vedoucí či co,pizdy,která se tak kreténsky montuje do vztahů dalších lidí,že být to na mě,ustřelím ji palici brokovnicí s upilovanou hlavní. Bez ní by to mohlo býti v klídku i za 4*. ()

Orlau32

Svěží česká komedie, ze zaručené dílny Bořivoje ZEMANA s plejádou českých hvězd v čele s Panem MARVANEM, Josefem KEMREM,Františkem FILIPOVSKÝM atd. Vím, že mladší generaci už takové filmy nic neříkají, připadá jim to archaické. Můžu je utěšit pouze tím, že se i oni dočkají, jak se bude generace po nich smát filmům, kterým oni dnes dávají 5*. ()

blackrain

Gustav Anděl dostal za odměnu dovolenou, ale nechce ji v zimě. Ještě by se mohl nastydnout. Ale když zjistí, že je tam rekreačka v Tatranské Lomnici, tak se příliš přemlouvat nenechá. Chce si trošku pohlídat milou svého syna a taky mu otevřít oči. Jenže se zmýlil. Ve vlaku potká také starého kamaráda Vyhlídku. Ten už se stačil oženit. Zimní příroda je kouzelná,dodává filmu patřičné kouzlo. Anděl na horách má pro mě sentimentální hodnotu, protože tady jsem se jako malá taky pohybovala a užívala si jarní dovelenou přímo v Zotavovně Morava. Pak tu fotku nějaký dobrák ukradl a poslal do Blesku, kde to otiskli i s patřičným komentářem v jednom seriálu. ()

IllIlIlIIl

Toto je pro mě skvost československé kinematografie. Nadlidsky výborný a nepřekonatelný bručoun J.Marvan, který vlastně hrál sám sebe. Tento film vždy skvěle pobaví, je to už prostě klasika. ()

K.I.N.G.

U mě teda snad skoro o hvězdičku slabší než první díl. Tentokrát sice vidíme méně hnusné budovatelské agitace, ale odporné tykání zůstalo a je tu o poznání horší příběh, což je nejdůležitější, navíc téměř nevtipné. I tak, instantní nuda na horách pořád působí velice příjemným dojmem a klidně se někdy podívám znova. Jestliže jsem Dovolenou hodnotil na 70%, tak Anděl na horách má ode mě jen 50% ()

topi

Tady nějaký komunistický podtext absolutně ignoruji, takhle se tenkrát jezdilo na rekreace a vůbec mě na tom nic nepohoršuje. Anděl na horách je vynikající zábava a Jaroslav Marvan jako Gustav Anděl je geniální!! Kdykoliv se můžu dívat znovu a znovu a vždycky se náramně bavím. ()

swed

Ještě povedenější a vtipnější než "Dovolená s Andělem" a s menší dávkou ideologické propagace. Jaroslav Marvan opět boduje. 8/10 ()

Skip

Docela dobrá komedie, lehce v rytmu ROH, ale vem to čert, Marvan tam má velmi dobré scény. Ten zbytek většinou nic moc, ale dá se to. ()

Aleee89

Tak pan Marvan tady opět zazářil. Jako pokračování je tento film více než vydařený a možná i o chlup lepší než jeho první díl. Je vtipný, pohodový a svěží. A opět - ta doba! Všechny absurdity a celkové vylíčení doby je velice povedené. A Marvan? Jak říkám, k tomu se nemá cenu vyjadřovat, ten je dokonalý... ()

Fanucci

Je to blbost, ale člověk se baví. Lidi, kteří tento film dávají do odpadu, ho myslím berou příliš vážně. Politicky:-) ()

kinderman

Ve stínu šibenic, lágrů a uranových dolů se soudruzi Anděl a Vyhlídka veselí na tatranském sněhu, zatímco divák je indoktrinován myšlenkou o odborářských výdobytcích lidově demokratického zřízení. A soudružka Kolesárová by zasloužila přes držku…nebo aspoň vyloučit z rekreace. ()

Carlossss

Pokračování si udrželo "standard" prvního dílu. Máme tady zase Anděla, Vyhlídku, soudruhy, soudružky, soustružníky, ani jednu hodinu absence atd. atd. Vždyť je to docela k smíchu, i když nevím, jestli to tak soudruzi plánovali:) ()

balba

Volné pokračování filmu Dovolenou s Andělem.Kvalitní herecké obsazení.Znovu se tu objeví píseň o poupátku z Pyšné princezny. ()

rakovnik

Díky tomu, že druhý Anděl je mnohem méně zpolitizovaný, líbí se mi více než první film. Jaroslav Marvan v barevném provedení spolu s Josefem Kemrem podali standartně vynikající výkon. ()