cab

Neuveritelne prijemna pohadka, ktera je koukatelna jak pred 20 lety, tak i dnes a zajiste i v budoucnu. Hlasky zlidovely, tak co vic se da dodat....100% ()

zvonicekt

Jedna z nejlepších českých pohádek (ne-li nejlepší) s obzvlášť skělým hereckým výkonem pánů Wericha a Buriana, navíc okořeněná několika skvělými hláškami: Já jsem tajtrdlík? Ty jsi tajtrdlík! Za prvý nevim, co to je a za druhý mě to uráží, Proč mi lezeš do snu?! , Přidejte jedno, nebo dvě vejce. - To sou dohromady tři! . To nemůže být méně než 5*! ()

enyama

Myslím, že Kopecký, Lipský a Horníček v rolích princů je výmluvné až dost:-))) Hlášky z tohoto filmu se u nás používají v běžné domácí mluvě:-)) Škoda, že dnešní mládež je moc nezná... ()

Paity

Naprostá klasice, to si nemusíme vůbec nalhávat. Sůl nad zlato v perfektní podobě. Nerudný Jan Werich, co by král vyhánějící nejpůvabnější dcerku z domu. Velice pěkná pohádka, kde ale paradoxně nevítězí dobro nad zlem, ale spíše dobro nad zabedněností. Jedná se tak o jednu z mála pohádek, kde vlastně není "záporák". :-) ()

bloodline

Tak, ako väčšina komentárov, aj ten môj bude stručný, pretože nielen presnosť, ale aj stručnosť je výsada kráľov a tento byl jednou jeden... Bohužiaľ ďalší už nebude, preto nech žije král, který jednou jeden byl... Byl co? Král. Král co? Byl. Komu byl král? Mně ne. :) ()

Wishkah

Spolu s pohádkami S čerty nejsou žerty a Hrátky s čertem je tento film tím nejlepším co ve filmové pohádkové tvorbě vzniklo. Snad každý herec tady předvádí krásný a pohodový výkon, příběh je krásný a správně pohádkově jednoduchý a navíc obsahuje nesmrtelnou scénu vydávání soli - Atakdále :"Uvrhnu tě do žaláře." Kubátová :"Mě????" plesk:-) ()

Angelino

Raz ročne na Vianoce povinne. Krásne, vtipné a nestarnúce. Toľko úžasných momentov navzájom pospájaných výborným zmyslom pre humor a dozdobených hlbokými myšlienkami v ľahkom smotanovom obale, jednoducho najobľúbenejší vianočný koláčik. ()

peetriss

Této pohádce snad nelze dát méně než pět hvězdiček! Skvělé herecké výkony, brilantní humor Jana Wericha, nejkrásnější princezna v historii českého filmu Milena Dvorská a skvělé nezaměnitelné dialogy - to vše a mnoho dalšího dělá z tohoto filmu skvost mezi českými pohádkami, kterému se dnešní tvůrci pohádek ani nepřiblíží, natož aby ho překonali. ()

Prochy38

Jedna z našich nejkouzelnějších pohádek s panem Werichem v titulní roli. Nepochopím člověka, kterému se tento čistý a nevulgární humor a tradičné české pohádkářství nelíbí. 1/2* navíc za snad jedinou barevnou roli V. Buriana! "Já jsem tajtrlík?! Ty seš tajtrlík!! Hádáš se tady s křeslem! Čepice ti vstává na hlavě a já jsem tajtrlík??!! Za prvé nevím, co to je a za druhé mě to uráží!!" ()

unagi

Až vianočná atmosféra mi pripomenula, že očo sa jedná keď človek zapne túto rozprávku. Herecké výkony pánov hercov, nekonečne vtipné scénky a veľké ponaučenie pre malých a aj veľkých. Rozprávku, ktorú môžem pozerať každú štedrú večeru a vždy tam nájdem dačo nové! S ukludnenou dušou človek dopozerá záverečné titulky jednej s najkrajších rozprávok. ()

Hanes88

Tohle je pro mě prostě klasika a každoročně (pokud ne častěji) se na tuto pohádku o Vánocích dívám. Werich s Burianem naprosto úžásní a hlášky, které se až tak moc v pohádkách nevyskytují a tady ano, byly taktéž parádní. Děj i s pointou byl taky naprosto skvělý, takže hodnocení tomu musí taky odpovídat. ()

Strandmon

I když tuhle pohádku znám z dětsví spíše jako sůl nad zlato, pořád je to pro mě nejlepší česká pohádka a můžu si jí pouštet pořád dokola a dokola. ()

Paldiny

Snáď len vyoperovať hlasivky niektorým pasážam by nebolo na škodu. Inak ťažko niečo vytknúť ďalšej klasike od českých pohádek. Posolstvo má jasné, soľ je nad zlato a láska, tá je zas soľou života. ()

Rozjimatel

"Od rána překročili hranici jeden sklenkář, jeden pláteník a jedna babka." "Docela čilý cizinecký ruch."     Pre mňa jednoznačne najlepšia česká (alebo ak chcete československá) rozprávka, na ktorú sa nechytajú ani Tři oříšky pro Popelku (1973) a už vôbec nie televízna inscenácia S čerty nejsou žerty (1984). Do veľkej miery stojí na obrovskej charizme Jana Wericha, ktorý sa pričinil aj o scenár s výbornými dialógmi ("Člověk nemá zestárnout, dokud nezmoudří."), ale typovo perfektne sú obsadené aj mnohé ďalšie roly - vyzdvihnem predovšetkým nezabudnuteľnú Tereziu Brzkovú ako zázračnú babku "kořenářku", ktorá dokáže vyvolať dojatie púhym svojím zjavom, mladučkú Milenu Dvorskú ako Marušku a Vlastu Buriana, ktorému rola "tajtrlíka" sadla úplne dokonale. A to rozhodne nie som priaznivcom Vlastu Buriana, ktorého sebastredný prejav inak zvykol pochovať všetko okolo neho v takmer každom filme, v ktorom sa objavil, v tomto prípade je však dôležitou súčasťou skvelého tímu. Páči sa mi aj hudba Václava Trojana, najmä atmosféra nočného lesa je vystihnutá parádne. Iba máloktorý film starne s takou gráciou, ako práve tento.     "Kořenářka, kořenářka... A jsi ty vůbec zdejší?" " jsem všude zdejší." ()

Damielka

Na pohádky jsme bývali opravdoví machři. Škoda, že už se takové netočí. Nádherná scenérie, vtipný scénář, herecká esa, barevnost, kouzelnost...zkrátka třída. ()

Alf

pohádka přibližně ze stejné doby jako Pyšná princezna, jinak ale vzdálená několik miliónů světelných let... ()