haWranka

MILUJU tuhle pohádku. Werich s Burianem, to jsou herečtí géniové a bůh ví kolik skvostů bychom viděli, kdyby ještě něco natočili spolu...Každopádně tohle je pohádka, u které se směju a směju a směju...a vždycky dostanu chuť na lívance:D ()

Bobšule

Lví podíl na výsledku určitě nelze upřít Janu Werichovi a Vlastovi Burianovi. Jejich výstupy nemají hluchého místa. Pro mě osobně jsou ale stejně důležití i princové. Obzvláště Miroslav Horníček a Miloš Kopecký. Jejich rozprava o živé vodě nebo o tom, zda pomoci "starému muži" mě pokaždé dostanou. Ovšem perlou je pro mě už asi na vždycky Zpěvanka a její "Pomoc!". - Je to tam a musí to ven... ()

waska

Klasika všech klasik, jedna z nejlepších českých pohádek alias Sůl nad zlato. Kdo by si nepamatoval úžasného Jan Wericha jako krále, Vlastu Buriana jako rádce a pěknou Milenu Dvorskou jako jednu z králových dcer, kterou "hlupák" král vyhodil z domu, když mu řekla, že ho má ráda jako sůl? I když už je to padesát let co tahle pohádka spatřila svět, nikdy nezestárne! ()

Black-star

Jedním slovem klasika. Nikdy nestárnoucí humor pana Wericha, stejně jako jeho nestárnoucí moudra. Tím vším je tato pohádka na motivy Sůl nad zlato opravdu plná. Vždycky se naní ráda podívám znovu a znovu. Už jen proto abych si zopakovala že, Sůl je nad zlato, že Láska je víc než sůl ale že láska je solí života ;-) ()

newer_more

V dětství jsme tuhle pohádku upřímně nenáviděla, protože ji dávaly pořád dokola, navíc jsme ji měli na kazetě. Teď se k ní ale ráda vracím. ()

ktL

Ač se nepovažuju za velkého milovníka pohádek, tak tady není co řešit. Byl jednou jeden král patří mezi moje nejoblíbenější a nejmilejší. Žádný zlý charakter, dva velikáni v hlavních rolích a Milena dvorská byla fena. :-) Přiměřeně osolenej plnej počet! ()

ChloeQueen

Proč už se netočí pohádky jako tato plus jiné další?! V dnešní době se hraje na "ostrovtip", ale to se asi nevyplácí... ()

FireTight

Legendární česká pohádka, na kterou se vždycky rád podívám, i kdybych ji předtím viděl snad milionkrát. Na rozdíl od ostatních filmů se mi totiž nikdy neomrzí, už jenom díky té skvělé herecké sestavě, která se při natáčení sešla. Celý příběh o sobeckém králi a jeho dceři je navíc obohacen o skvělý humor, což kvalitu snímku ještě umocňuje! :) ()

josieaddms

Milena Dvorská je moje babička. A to ovlivnilo můj pohled na tuhle pohádku, ať už je jakákoli. Pořádně se mi nikdy nepodařilo vnímat skvělé věci na této pohádce. Jako jsou například: perfektní, skoro špičkový čeští herci a komici, jako: Werich, Burian, Kopecký, Horníček.... Zase samozřejmě spousta legendárních výroků všech postav a postaviček, krásné kostýmy, krásné princezny, nebo ty parádní hostiny..... Je to fajn pohádka a místama i velmi vtipná. Jenže princezna Maruška je moje babička..... ()

Armin82

W+B+Z neboli Werich,Burian a Zeman,tři esa československé kinematografie první poloviny 20tého století. K tomu všemu námět výborné spisovatelky Boženy Němcové a další herecké hvězdy tehdejší doby, včetně nejslavnějšího hereckého prince Vladimíra Ráže,výsledek?--->jedna z nejlepších československých pohádek celé naší historie...víc k pohádce,kterou znají všechny generace,psát netřeba--->100% ()

matysek2425

Jan Werich-pravda stojí za každou bolest-poslední opravdu velká role Vlasty Buriana a pro mě nejdojemnější scéna když mu příjde sůl odevzdat babka kořenářka"tebe já odněkud znám babičko"a najednou Burianovi zavlhnou oči tak opravdově,že to nemohl hrát...tak velká klasika s takovými hvězdami,že k tomu už není co dodat. ()

E lan

Zajímavá kooperace Wericha s Burianem v klasické české pohádce. Sem tam výborné vtipy, sem tam přílišné přehrávání a trapné chvilky. Přesto toto dílo patří k Vánocům. ()

Durgas

Úžasná rozprávka, ktorá sa mi z mne neznámych dôvodov doteraz vyhýbala. Ale chyba napravená. Neopakovateľné podanie soli nad zlato s parádnym Werichom a Burianom. Pri hodnotení niet nad čím uvažovať. ()

Inozuka

Koncert komediálního mistrovství v podání dvou prvorepublikových matadorů Wericha a Buriana. Pokaždé, když se tihle dva sejdou ve společné scéně, je to nářez ... The best je "snový" part s neviditelnou Maruškou. ()