poster

Asterix a Galové

 • Francie

  Astérix le Gaulois

 • slovenský

  Asterix a Galovia

 • anglický

  Asterix the Gaul

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1967, 68 min

Režie:

Ray Goossens

Hudba:

Gérard Calvi

Střih:

François Ceppi
(další profese)
 • Galadriel
  ****

  Tohle je nejstarší filmová adaptace toho úplně prvního komiksu s Asterixem. Je to na něm trošičku znát, jednak v animaci a jednak takovou o něco menší propracovaností oproti těm dílům, co následovaly. V každém případě jde ale o skvělou a vtipnou zábavu pro celou rodinu.(15.4.2003)

 • Tuax
  **

  První půle ještě jakž takž ušla, ale ta druhá, která se odehrává převážně v táboře Římanů, tak je silně špatná až trapná. Ač jsem to v dětsví míval rád, tak nyní mám k Asterixovi a spol asi čím dál větší averzi, protože to zpracování jejeich příběhu je vážně strašně jalové. Ten humor, není ani moc humorem. Vše většinou zachraňuje hlavně styl animace, který mi obvykle u nich sedí. Mčení druida pírkem, no na Římany hodně jemná metoda, navíc když neměli nic dalšího k mání. A to si ještě druid dovolí pronést, že na jeho magii nemájí sílu. Jakou magii, krom toho že dělá lektvary jako alchymista. No nic, raději se tím nebudu ještě víc užírat.(19.4.2016)

 • Stanislaus
  ***

  No nevim nevim. Zase se budu opakovat, ale tento díl mi prostě vůbec nesedl. Hudba, která leze po neustálém opakování na nervy; mizivý počet dobrých hlášek; nepřítomnost Idefixe - nene, nelíbilo se mi to. Na druhou stranu však beru ohled na to, že je to první díl, takže přihmouřím oči.(10.2.2010)

 • Nancy
  ****

  Asterix, můj hrdina od dětství. Je samozřejmé, že v komiksové podobě je to mnohem lepší, ale i tak se mi filmová podoba velice líbila. Tohle sice není ten nejpovedenější, vlastně jsou skoro všecky ostatní lepší, ale i tak je to ten úžasný Asterix, kterého máme pořád rádi.(21.2.2005)

 • Karlos80
  ****

  Asterix a Obelix nesmrtelná původně comicsová předloha populárních příběhů, a zde víceméně vtipné spojení satiry, comicsu a animovaného filmu. Vychytralá dvojice a nejen ta, ale i všechny jejich přátelé dokážou za pomocí kouzelného nápoje udělat římským legionářům ze života leckdy úplné peklo. To jen tak pro začátek a takové motto. Nechybí tu vůbec vtipné narážky na různé lidské slabosti, na politickou tupost a omezenost, na klišé o vlastnostech Francouzů a sousedních národů. Snímek se musí líbit ať už různým intelektuálně zaměřeným divákům, ale i třeba dětem kteří podobně jako já před dlouhými léty, oceňoval a byl uchvácen jistou pohotovostí a chytrostí hlavních hrdinů, jejichž rozdílné tělesné parametry byly mým neustálým zdrojem smíchu. Autoři Goscinny a Uzder si myslím že zvolili dobře a vydali se správnou cestou. Uzderovy kreslené gagy nijak neztrácí a mají jistý potenciál co se týče komického účinku, zato prý adekvátní překlad Goscinniho docela jedovatých dialogů byl jistě pro nejednoho překladatele tvrdým oříškem...(29.7.2007)

 • - Asterix a Galové jsou první filmovou adaptací světoznámého komiksu příběhů malého hrdiny Asterixe a jeho přátel. (Zdroj: Zlín Film Festival)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace