Asterix a Galové

Francie / Belgie, 1967, 68 min

Ray Goossens

Gérard Calvi

François Ceppi

"Ale to jsou sundavací fousy !! Ty jsou teď v Lutécii velký módní hit.." ;)(6.8.2016)

Podobně jako komiks je tohle takový rozjezd, takže na plné hodnocení to není, nicméně převod se zdařil na jedničku narozdíl od osobních propadáků z posledních let (hraná Kleopatra, Amerika, Vikingové). Též je zajímavé a po třiatřiceti komiksech i nezvyklé, že Obelix tu je pouze vedlejší postava. Mimochodem, nejvíce asi budu souhlasit s B!shopem, hlavně co se týče Limova komentáře, jehož první věta je, řekněme, troufalá. Animované filmy paskvil vůbec nejsou, sice je pravda, že v něčem bývá papírová verze lepší (hodně je to vidět třeba u Británie), nicméně tohle hodit do koše nelze.(3.12.2008)

• IllIlIlIIl

Asterix není úplně mým šálkem kávy.(21.1.2008)

Jako dítě jsem to milovala a i dnes se na tenhle film ráda podívám.(18.11.2007)

Není větší fanoušek Asterixe, než jsem já. Na jeho comicsech jsem vyrůstal, většinu jeho příběhů znám zpaměti. A proto nemohu přijmout jeho animovanou podobu. která je oproti sešitové předloze pouhým paskvilem. Kam se poděl ten chytrý humor pana Goscinnyho? Kde je výtvarná brilantnost pana Uderza? Oba dva Asterixovi "duchovní otci" nemají s animovanými filmy nic společného a na výsledku je to znát. Asterix je pro mne tím inteligentním druhem humoru, jako u nás např.Cimrman. Animované verze ale takové nejsou a od těch papírových se dost odlišují, víceznačný humor je fuč. Raději si Asterixe přečtěte.(8.5.2003)