Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

blackkocour

Úžasná znělka, ultra nudný film. Bill Murray se zrodil pro Wese Andersona, nikoliv pro komedie. Radši Krotitelé tornád s Lennym a Carlem. ()

Obivan

Výborná lehce horrorová duchařská komedie, na svou dobu s revolučními triky a skvělými nápady. Mám tenhle film prostě rád, je tak krásně naivní a veselý, že to snad ani jinak nejde. Taková krásná oddychovka. ()

Danula13

Pro mne v kině tehdy zážitek (možná to bylo trochu tím věkem). Vtipné, zábavné a originální, Bill Murray skvělý jako vždy. ()

Sdoom

Mírně nadprůměrná zábava spíše pro děti. Ve své době určitě velká pecka, ale naprosto se ztotožňuji s komentářem Mattyho, že opravdu kvalitní filmy zub času nepoznamená. Nostalgie se v mém případě nedostavila. ()

kenkaku

Kdo si nedal říct a očekával od názvu "Krotitelé duchů" této komediální klasiky seriozní podívanou dává méně než 5 hvězdiček :). Já je viděl v kině už jako kluk (a ne jednou... jó to byly lístky do kina ještě za 6kčs) a jeho kouzlu nesebralo nic ani po letech (jen dětskou naivitu a schopnost baštit vše vystřídala schopnost pochopit vtip o menstruaci ;)) ()

vitekpe

Sci-fi komedie prvni kategorie. Vtipna, chytra, pekna. Potesi ucast sympaticke Annie Potts. P.S.: dvojka drzi kvalitu! ()

herr_carter

Skvělá komedie, tolik netradičního a inteligentního humoru jsem asi v žádném jiném filmu s označením "komedie" ještě neviděl. Sigourney je tu po čertech sexy, Bill Murray s ostatními krotiteli excelují a hodně se mi líbil i dotěrný ukecaný soused - toto je prostě film s velkým F.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Circumscriptor

Tento film je mi až neuveriteľne blízky svojím výborným humorom, navrch ešte veľmi dobrým hercom Billom Murrayom. Taktiež stačí stupidný výraz Ricka Moranisa k tomu, aby sa vám vyrojil úsmev na tvári. Keď sa toto niekomu nepáči, tak potom asi nemá zmysel pre humor. ()

Melios

Ghostbusters je do dneáních dní niečo tak originálneho ,ze ho žiadna komédia v nápade zatiaľ netrumfla ,ajkeď Zohan mu s nápadmi siahal aspoň po päty. Klasickú Ghostbusters trojku (alebo štvorku?) Pozná asi každý ,no najviac je zapamätateľný Bill Murray a jeho "frajerka" Sigourney Wiever ,ktorá vo svojej dobe bola fakt kosť 😃. Ak ste film ešte nevideli ,rýchlo to napravte ,pretožesa čoskoro chystá tretí diel (a nemyslím tú feministickú sračku ,čo vysla v 2016). Osemdesiakty znova dokazujú ,aké boli skvelé (díky za to retro). WHO YOU GONNA CALL? GHOSTBUSTERS!!! ()

JADIM

V niektorých prípadoch chápem, ako sa môže z Béčka stať kult, aj keď je to väčšinou kult iba pre mňa a masové publikum to odmietne, ale tu naozaj neviem. Zaujímavé naštartovanie filmu, ale potom mi bolo jasné, že už to pôjde iba dolu vodou. Čím ďalej, tým to dávalo menší zmysel. Ono tam v podstate ani moc o tých duchov nešlo. Išlo tam o divné situácie Ghostbusterov, ktoré však neboli moc vtipné. Absolútne bez atmosféry. Je to komédia a najvtipnejšie sú efekty (ospravedlnitelné) a hodnotenia na ČSFD. 4/10 (Videné 6.11.2020, Originálne znenie) ()

Jiří K. odpad!

Upřímně, komedie nestojí za nic. Kdysi velký komerční trhák, dobře marketingově zvládnutý vymývač mozků. To není to správné výrazivo - spíše vymývač dobrého vkusu. ()

Frankie

Průsečík atraktivního tématu, zbouraných žánrových vzorců a bujaré režisérovi grácie mi u Krotitelů duchů vždy způsobuje čistou diváckou rozkoš. ()

Maark

...poprvé a naposledy jsem zažil v kině, že při úvodních titulcích celý kino tleská ve stoje..Totální hit své doby s dokonalou partou hláškujících herců a skvělým (původním) českým dabingem. Dnes už na málokterý film jdu 3 x po sobě..Vlastně už na žádný... ()

BluT

Legndární film. Bill Murray ve své nejlepší formě. P.S. Nejlepší teď bylo, jak to zparodovali v Zombielandu. Celý kino řvalo smíchy. Nebo spíš já a ostatní jsem neslyšel. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016