Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

dopita

Dneska už klasická komedie o třech vědcích, kteří jsou pro své šarlatánské praktiky vyhozeni z univerzity, a tak si založí soukromou firmu na odchyt duchů. Nenáročná, ale přitom zábavná blbina plná průhledných duchů a démonů, které bohužel v závěrečné akční třetině těžce dochází dech. ()

Paity

Už jen kvůli té skvělé titulní písni musím dát pět hvězdiček. Už se těším na nejnovější film. ()

farfalla

Po letech jsem se teď vrátila ke ´Krotitelům duchů´, ale nebyli tak legrační, jako když jsem je vídala pžed 20 lety. Mystika, fantasy a sci-fi jsou už nyní úplně jinde a tento oblíbený snímek jednoduše svým tématem a zpracováním zastaral. ()

Petr.Kocfeld

Výborný film s duchařskou tématikou.Dávám 80 procent a 4 hvězdy.Tento snímek je laděn na žánr scifi.Film Krotitelé duchů je kultovním filmem a mně se docela líbí.Hlavně výkon Billa Murrayho a hezké Sigourney Weaver.Tento scifi snímek má i prvky komedie a občas je i vtipný a napínavý a nechybí zde ani porce akce a o zajímavé momenty zde není nouze. ()

CjKukis

Není nad starou klasiku,nejen tady se vtípkama a komickýma situace nešetří, teda se jima prostě plýtvá ( samozřejmě v dobrém slova smyslu). Od sebranky takhle vynikajících herců se snad ani nedalo nic jiného očekávat. Parádní duchařská komedie. ()

Haymar

Pořád slušná jízda - nabitá akcí, humorem a napětím, kde vám kvartet tahounů: Murray/Aykroyd/Ramis/Weaverová zkrátka nedají ani chvíli vydechnout. Rozhodně jeden z kultů mého dětství (ke kterému chovám možná až přehnanou úctu), na druhou stranu zub času se zde bohužel podepsal víc než bych čekal! Ač ve své době trikově pokrokový film, po 1/4 století již působí (slušně řečeno) velice úsměvně... také klišé je zde víc než bych byl u současných filmů schopen akceptovat... a ta hudba byla vážně příšerná - vyjma stále dobře rockujícího Ray Parker Jr. (a pochopitelně jeho ustředního fláku)... Prostě ryzí vosumdesátky. ()

Piggsy

Už podle názvu jsem čekal, že to nejspíš bude pěkná 3,14čovina, ale že až taková, tak to ne.. Tento film předčil má očekávání. Dětinský humor, který musí být pro jistotu pokaždé aspoň dvakrát zopakován. Efekty (některé) na svou dobu povedené, ustřední melodie návyková... ale to je asi tak všechno. Prostě mi to fakt vůbec nesedlo. Film je opravdu velmi infantilní a ještě k tomu natočený takovým tím nechutným hollywoodským způsobem.. V dětství jsem to neviděl, takže hvězdičky z nostalgie nehrozí. Možná to byla kdysi pecka, ale já ted žiju v roce 2010 a pro pár dobrých efektů si z toho neustříknu. Vidět to jednou za život mi stačilo a bohatě. ()

Hanes88

Taky jedna z velkých klasik. Neříkám, že jsem nějaký fanda tohoto filmu, ale je bezpochyby kvalitní. Natočen i zahrán byl skvěle, takže čtyři hvězdy si naprosto zaslouží. 75%. ()

TERRORDROME

Ak vám po baráku poletujú dáky priesvitný rapli z onoho sveta, môžete si zavolať na pomoc bežného exorcistu čo preberie guličky na svojom ruženci a pofrcká nábytok svätenou vodičkou, alebo zavoláte štvoricu ľahko zmätených Goustbastrov s plazmovými kanónmi na nukleárny pohon čo vám všetko zdemolujú a ich šarmantný hovorca peter Venkman vás nonšalantne zdrbe ako sirotu. Vo chvíli keď jedna fidlikantka objaví vo svojej chladničke bránu do pekiel sú práve oni jedinou nádejou našeho sveta, pretože sumerský démon Gozer sa nás chystá zničiť a to tak že BUM! Ak by sa dalo krotiteľom niečo vyčítať tak je to celková zbrklosť kde nie je čas na nič než základné fakty a hlášky Billa Murraya, ale dodnes to nestratilo vôbec nič. Skuhrať nad tým že efekty za tie roky zostarli nemá zmysel, treba si to proste len užívať a nepremýšľať nad hovadinami ako je logika či nedajbože zmysluplnosť, pche! Krotitelia sa bez toho obídu a s vtipom usmažia obrieho reklamného panáka až z neho bude striekať pena na celé mesto. Najlepšia scéna je samozrejme tá kde naháňajú Slimera v hoteli. "Čo ste vy chlapci, nejaký kozmonauti? Nie my sme krotitelia, niekto videl na štvrtom poschodí švába. To musel byť poriadny šváb! Hej, ten vám kľudne odhryzne hlavu." ()

ClimbVibe

Skvělá komedie, která baví děti i dospělé. Nápad a jeho zpracování + tahle skvadra herců v nejlepší formě. Na tohle se prostě vždycky rád podívám. ()

Paldiny

Šiel som do rizika a po cca 15-tich rokoch si znovu pripomenul obľúbených lapačov slizkých, zelených prízrakov. A čuduj sa svete ono to stále fungovalo. Traja mušketieri s čiernym D'Artagnanom sú výborní (najmä Murray a jeho elektrické šoky), Sigourney nebola nikdy príťažlivejšia a melódia ohranejšia. Zub času si rokmi vybral svoju daň a po troch desaťročiach pôsobí vierohodne už iba obrí budulínek. Škoda, že si neukradol viac priestoru, rovnako mohla byť bohatšia záverečná apokalypsa v štýle rozkladajúceho sa taxikára. Ale to sa mi dnes kritizuje. S ohliadnutím na dobu vzniku a kopu veď viete čoho musím streliť aj silné hodnotenie. Ghostbusters sú totiž jeden nefalšovaný blockbaster akého kúzlo len tak nevyprchá. ()

Cuzan

Možná škoda pro mě, že jsem film viděla až v dospělosti, ale nijak závratně vtipné jsem to neshledala, a část filmu ošklivě zestárla, jednak co se týče nekorektnosti a filmových triků. ()

willis

Největší Reitmanova hollywoodská trefa. Dobré herecké výkony a triky udělaly z této komedie zasloužený hit, na který se dá koukat a bavit se i po x (doplňte sami) letech. ()

Cement73

Vtipné, trochu strašidelné a dobre zahrané. Film môjho detstva zo špeciálnymi efektami, ktoré my vtedy úplne oslnili. Vždy si pozriem znovu rád tie huspeninové potvorky :) ()

Yaan

Když jsem poprvé viděl Krotitele duchů, myslel jsem si, že jde o strašný horor. Vytahoval jsem se s tím potom před kamarády ve třídě. Bylo mi tenkrát asi sedm let. Přešlo mnoho zim, můj obdiv k tomuto filmu však nestrárne. Další věc která se opravdu povedla kromě filmu samotného je český dabing. Takže hlavně klid Zulíku a dávám pět hvězdiček. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016