Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

ADIO45

Výborná komedie režiséra Ivana Reitmana, narozeného v Komárně, je plná exorcistického humoru, kaskádou ztřeštěných gagů a v roce 1984 se stala hitem roku. Humor v tomto filmu není rozhodně tak složitý, abychom museli nějak extrémně namáhat naše mozkové závity. Některé dialogy jsou ale tak absurdní, že donutí rozesmát i lecjakého suchara nebo abych neurazil, i náročnějšího diváka. Film je napůl komedie, napůl tak trochu horor. ()

Zombi

Naprosto parádní duchařská komedie, která, až na triky, vůbec nestárne. Moranis pobýhající po městě jako blázen a hledající Pána brány je nezapomenutelný. Živě si pamatuju, jak při hlášce "Kam vedou ty schody? Nahoru." vybuchlo celé kino smíchy. Jo, tak starej už jsem :o) ()

gumolit

Geniálny majstrovský kúsok nášho krajana a určite aj najlepší aký natočil !!Nestarnúce a originálne aj po toľkých rokoch !!Murray, Ackroyd, Weawer,Ramis,Moranis,Hudson v skvelej forme tu niet čo vytknúť !! ()

GreatestFan odpad!

Co na tom vidíte, odpad! je silné hodnocení, ale není to vůbec vtipné na to jak všichni říkají, že jo, takže hodnocení je spíš ze zloby, viděl jsem to dvakrát a ani podruhé mě to ani nebavilo. ()

Movie Gourmet

Film, který proslavila hlavně stejnojmenná filmová píseň. Na svou dobu to bylo hodně dobré, ale dnes už je to jen vtipné, protože efekty to rozhodně nezaujme. V rámci svého žánru, tím myslím duchařiny, prostě klasika. Verdikt: 3 1/2* a 75 %. ()

laepus

Jako děcko jsem měl tenhle film opravdu rád, dost mě bavil a skvěle jsem se zasmál. Ale když jsem to viděl nedávno, nějak už to nefungovalo a dal bych nejraději jen tři. Ale dávám čtyři za tu nostalgii z dětství, ta kvalita poctivých osmdesátek tam prostě je. ()

Renfield

Dávno kultovní osmdesátková pohoda, navíc v parádní atmosféře New Yorku té doby, která na zážitku prostě přidává. Ono to nakonec ani nemusí být celé město, já byl třeba nadšen z každého zákoutí staré hasičské zbrojnice, ústředí krotitelů. Hold lokace natáčení jsou dokonalé a k nim samozřejmě i veškeré (krotitelsky popelářské) kostýmy, či efekty, obzvlášť zásadní zelenáč! Ten je součástí i jedné z nejlepších scén vůbec, jeho likvidace v hotelu, nebo likvidace hotelu? V tomto filmu platí obojí. Ale tím nejkomediálnějším jsou dialogově perfektně napsané komorní scény, například první návštěva Venkmana u Dany! Sigourney Weaver mi do její role úplně nesedla, ale dobrá. Za to právě Dr. Venkman je společně s postavou Louise Tullyho, tedy jedinečného souseda Dany, tím nejlepším. Rick Moranis a Bill Murray jsou výborní. Má cenu něco psát o hudbě, nebo přesněji titulní skladbě? 75% ()

Ollie235

,,Who ya gonna call?" Když se řekne ,,kultovní film", Ghostbusters se mi vybaví mezi prvními. A to i přes to, že jsem je poprvé celé dokoukal až teď, tedy skoro 40 let po natočení. V době vzniku to musela být opravdová pecka. Dnes se hlavně na efektech už hodně podepsal čas a některé scény v očích dnešních diváků mohou působit až směšně, ale pořád je to poměrně zábavné a Bill Murray táhne dodnes. I v porovnání s jinými dobovými komediemi mi však chybělo více vtipu. ,,Ray, when someone asks you if you're a god, you say "yes"!" ()

Oralfabet

Vrátil jsem se k téhle klasice, kterou jsem dost možná naposledy viděl ještě jako dítě, a bavil jsem se celkem slušně. Dneska už se vážně takovéhle filmy netočí. Tím nechci říct, že by to bylo až tak geniální a vtipné, ale spíš mi jde o to, že je to komedie s originální premisou, která celou dobu jasně dává najevo, že si zaslouží kultovní status - chytlavá znělka, skvělé kostýmy, které můžou fanoušci celkem snadno replikovat, auto, logo, památné hlášky... Tolik ikonických prvků... A přitom to působí všechno tak jednoduše. Výtek bych pár měl, ne každý vtip na mě zafungoval, postava Ernieho Hudsona je vlastně úplně nadbytečná a ta duchařská mytologie (jestli se tomu tak dá říkat) je taková dost zmatená směs všeho možného bez jakýchkoli pravidel... Nic z toho mi ale zase až tak nevadí, jako nenáročná zábava to prostě funguje perfektně. 8/10 ()

Strike

Za film bych dal ****, ale na tomhle filmu sem kdysi prostě hrozně ulítával takže ta jedna * navíc tam prostě patří. ()

hell_boy

Další z filmů, které jsem jako malý zbožňoval. Bohužel stejně jako několik podobných snímků mě v současnosti až tak neoslovuje. Někdy si říkám, jak mě mohl tak slaboučký, chvílemi až trapný děj bavit. EDIT: 2023 - po 18ti letech jsem mrkl s dětmi a přidávám hvězdičku, ten film zraje jak víno :) ()

rsimonyi

Skvělá originální duchařská komedie. Jako dítě jsem na ní byl v kině snad desetkrát. Ivan Reitman byl ve své asi nejlepší formě. i po skoro téměř čtvrtstoletí se na ni rád podívám. Škoda, že takových komedií s tak výrazným obsazením je jako šafránu. ()

memoman

"Krotitelé" mně pobaví i po letech,a není to jen nostalgie. Zkrátka zlatá 80.léta,kdy se točili zábavné a dnes už většinou bohužel zestárlé snímky než ty z dřívějších dekád. Na tenhle se nedá zapomenout,režisér Reitman dokázal skvěle skloubit do stejné roviny komedii,horor,sci-fi i fantasy. Příběh o čtveřici vědců s protonovými zbraněmi v čele se sympatickým vtipálkem Billem Marrayem,kteří nadělají stejně užitku jako škody v honbě za přízraky,baví pořád svou odvázaností a stylem. Sice už triky vypadají legračně,ale mají svůj vtip(slizoun),i děsivost(pekelný pes).Hezky film dopňuje další herecké obsazení (Sigourny Weaver byla tehdy kus). Legračně vymyšlený mytologický bůh s vizáží transsexuálního rockera a obří pěnový panák v závěrečné scéně. A ústřední píseň od Ray Parkera Jr. je chytlavá dodnes. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016