Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

Psema

"Rayi, když se tě někdo zeptá, jestli jsi Bůh... řekni, že jo!" Nestárnoucí klasika, jejíž neotřelost, originalita a nápaditost dělá SNL takovou službu, že ať už by kvality téhle televizní show klesly kamkoliv, vždycky se půjde ohlédnout a zavzpomínat na časy, kdy Aykroydovi s Ramisem neskutečně pálilo a Murray řádil jako utržený ze řetězu. "Osliznul mě." "To je super, odeberu vzorek!" ()

Brouk

Do sedmýho?!?!?! Jo...... na ŠVÁBA!!!!! To je panečku film, mrkl jsem se na něj po letech a JE! FAKT! GENIÁLNÍ!!!! ()

molotov

Mám tenhle film prostě rád, je tak krásně naivní a veselý, že to snad ani jinak nejde. Taková krásná oddychovka. ()

Ainy

Film hodnotím plným počtem bodů, protože si pamatuju jak mě kdysi jako malou cácorku pobavil. Líbil se mi příběh, děj, napětí a samozřejmě i hudba :-) ()

Hellboy

Když se řekne americká komedie z 80. let, jeden z filmů, co si vybavím, jsou určitě Krotitelé duchů! Dokonalá pohádka o lovcích duchů, mezi kterými je pozoruhodný především můj oblíbenec Bill Murray, ale je zde i pár dalších skvělých komiků, Harold Ramis a Dan Aykroyd. A samozřejmě výborný Rick Moranis! Skvělý film, skvělá režie Ivana Reitmana, na svou dobu výborné efekty. Ty jsou sice v dnešní době spíše úsměvné, ale nad tím se dají přimhouřit oči. ()

Le_Chuck

Ak by som mal povedať film, na ktorom som vyrasta a na ktorý som sa tešil aj po 10-ty krát tak tu ho máme. Bielučký Michelin, slintajúci zelenáč, na svoju dobu výborné triky a hlavne citlivo namixovaná komédia a chvíľami aj dráma. Jednoducho klasika. ()

Eddard

Nestárnoucí komedie s hodně starými triky... Hodně lidí se tady ohání onou nadčasovostí Krotitelů, což samozřejmě neplatí tak úplně - přece jenom, film původně nestavil jenom na humoru, ale taky na poměrně slavné trikové stránce, kterážto je po těch dvou desetiletí... no, prakticky směšná (zj. digitální pekelní čoklové). Ovšem dnešní divák si ve filmu svoje přesto najde - ať už opravdu rajcovní Sigourney ("Do you want this body? - Is this a trick question?"), skvělé komiky ze Saturday night live (Murray a Aykord), kteří tvoří komediální páteř filmu, štící kolem sebe spousty hlášek a gagů či ústřední hudební motiv, který je sám o sobě legendou... 70% ()

castor

Ulítávali jsme na tom všichni, někteří víc, jiní míň. Hravé, horkou jehlou šité a zřejmě stále lákavé i pro dnešního diváka. Solidní vizuální efekty a několik sympatických nápadů režiséra doplňuje dnes už kultovní hudba, skvělá atmosféra a herecké výkony chlapíků s laserovými děly, kteří poté, co newyorská Socha svobody opustila svůj podstavec, utnuli zničení světa sumerským bohem. Na druhou stranu si přiznejme, že je to krapet vlezlé a na sílu, mnohem více zábavy (tady přeci jenom asi víc úřadovala osvědčená firma ILM) navíc alespoň v mých očích představila o pět let mladší dvojka. ()

ClintEastwood

Slavná, duchařská komedie, která už nejspíš navždy zůstane nejlepším filmem režiséra Ivana Reitmana. Parta potrhlých vědců (v čele se skvělým Billem Murrayem), která řeší problémy s nadpřirozenými úkazy po celém New Yorku, mě dostala už jako malého diváka a nepustila dodnes. Naštěstí. V tomto filmu jsem se také poprvé zamiloval do Sigourney Weaver, takže mé hodnocení je jasně dané. Snímek je prošpikován příjemným humorem a opatřen luxusním soundtrackem Elmera Bernsteina (Sedm statečných, Velký útěk, Mys hrůzy). Fantasy komedie ze zlatých 80. let. ()

MM_Ramone

3Dr. - Dr. Peter Vankman, Dr. Raymond Stantz a Dr. Egon Spendler založili firmu "Krotitelia duchov". Ku nim sa neskôr pridal aj afroameričan Winston Zeddmore. Rozsah ich živnosti ich oprávňuje vykonávať lov, skladovanie a likvidáciu duchov, strašidiel a ďaľších všemožných parapsychologických javov. Ich biznisu sa začína razom veľmi dobre dariť. Čo je však znamením toho, že sa v New Yorku chystá niečo veľké. Niečo z inej dimenzie chce vstúpiť do našeho sveta a ujať sa krutovlády. Je na krotiteľoch duchov, aby sa s tým vysporiadali. Jedine oni majú znalosti, skúsenosti a technológiu na to, aby zastavili inváziu strašlivého Gozera. ***** ()

gogo76

V dobe keď bolo VHS na vrchole slávy som to videl na videu a pomerne slušne som si film užil. Vtedy som ako malé decko možno skôr vnímal triky a dej ma až tak nezaujímal. Po dlhých rokoch som si dal reprízu a už ma to tak neoslovilo. Triky sú z dnešného pohľadu, smiešne, ale to som vedel i predtým, než som sa do reprízy pustil. Ako dospelý to už vnímam úplne inak. Dnes to vidím na slabý nadpriemer, ale tú štvrtú nostalgickú hviezdu za staré dobré VHS časy predsa len dám. 70%. ()

Xmilden

Minimálně 99% diváků tenhle film buď zná nebo jej vidělo. Pro mě má své kouzlo nahláškovaný Bill Murray a neodolatelně sexy Sigurney Weaver. Navíc ten song je správně nabouchaný a auto už dneska legendární. 85% ()

sepp

V 80.let trhak - sam jsem tuhle inovativni ducharinu miloval jako dite. Ale v dnesni dobe jiz nic vic nez vycpela americka pohadka s nic moc zapletkou a efekty uz vypadaji bohuzel smesne... ()

-bad-mad-wolf-

Hrůzostrašně zestárlé. Ze všech hitů, který dnes masivně uctívá eighties kult (do kterýho víceméně taky patřim), mi přijdou Krotitelé zaručeně nejotravnější. Zábavy není zase tolik, komediálnost místy sklouzává do trapnosti a triky už taky spíš pruděj, než že by vykazovaly roztomilost svým stářím, či dokonce ohromovaly nadčasovostí. Výjimkou budiž obří nafouklík v závěrečným bossfightu. Opěvovaná herecká skvadra OK - ale stejně by si zasloužila lepší film. ()

kinej

I když je duchařská komedie vcelku běžný žánr, podařilo se tvůrcům tímto filmem vnést svěží vítr. Jedná se o jednu z nejoriginálnějších duchařských komedií vůbec. Místy možná není až zas tak moc vtipná, ale vše zachraňují skvělé nápady jako třeba strážce brány, gigantický námořník, duchařské auto atd. Díky tuctům takovýchto vychytávek se daří vyhýbat se klišé. ()

Ampi

Pokud vám bude televize nebo nootebook duchařit, tyto krotitele duchů nevolejte. Bylo by to plitváním jejich časem. ()

cheyene

Navzdory tomu, že je tento počin klasikou, nedokázal mě v dnešní době a současném věku oslovit na více než 3*. Neříkám, že je to vyloženě špatné, trapné či blbé, ale na komedii tam pro mě bylo příliš málo scén, u nichž bych se opravdu upřímně a od srdce zasmál. Vidět Krotitele duchů v útlém věku, možná by pro mě byli kultovní záležitostí jako třeba Sám doma a dával bych tu 5*. Bohužel, nestalo a nestane se tomu tak. Námět sám o sobě je ovšem povedený. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016