Artess

Film mi připadá jako kombinace 1984 a Matrixu. Přiznávám, že poměně povedená kombinace, ale přesto nic převratného. Příběh je snadno pochopitelný a bohužel až příliš předvídatelný. Jako kladnou stránku bych uvedl dobré herecké obsazení, Christian Bale opět nezklamal. ()

kjama

Bohužel, opět naprosto nedoceněné sci-fi. Depresivní a chladná atmosféra a svět bez citů vyvolával pocitů až až. A také otázka, zda jsme ochotni obětovat svobodu za svět bez konfliktů a válek. Úžasné bylo spojení vážné hudby s bojovými scénami. Bale jako vždy září a našla jsem si tam i další známé tváře (Fichtner, Purcel). ()

StandikK

Film není špatný, skutečně zde jde vidět inspirace v Matrixu. Děj sice docela ujetý - ve 21 století. si budeme píchat drogu, která zbavuje emocí, hudební díla, knihy apod. vše bude zakázáno apod. Ale má to i řadu částí, které jsou fakt super. Navíc, konec sice byl pro mě docela narychlo, ale za to docela dost brutálně dobrý, takže určitě spokojenost. ()

LiSaiFun odpad!

Týpek si poslušně píchá injekce a úspěšně masakruje ty, co si je nepíchaj. Pak si víceméně náhodou píchat přestane a úspěšně masakruje ty, co si píchaj. Velmi hlubokomyslné. ()

Jirkacek

Slovo equilibrium znamená rovnováhu nebo vyváženost a mám pocit, že se pro název tohoto filmu vůbec nehodí. V tomto snímku z roku 2002 o žádné vyváženosti nemohla být totiž řeč, protože se odehrával v nedaleké budoucnosti po třetí světové válce. Aby nedošlo k žádné další válce, vládnoucí společnost státu Libria zbavila pomocí látky Prozium všechny lidi emocí a citů. Ten kdo tlumící látku přestal užívat a začal projevovat city byť třeba jen pláčem, polibkem, pohlazením či poslechem hudby, byl zatčen, odsouzen a zlikvidován. Co se mi naprosto příčilo byl fakt, že celý stát řídil jediný člověk nazývaný Otec, jehož zastupoval Konsul. Ani jeden z nich nebyl žádným moudrým králem - což by mi nevadilo - ale bezcitným vládcem, který své přesvědčení hájil všemi, tedy hlavně vojenskými prostředky. O to se starala speciální komanda lidí Tetragrammaton, její členové se nazývali Klerikové. Ti nejenže vždy zabili na místě všechny lidi, toužící po svobodě projevu, ale i jakékoliv umělecká díla předešlé kultury jako třeba filmy, knihy, obrazy, hudební nahrávky. Poprvé v životě jsem tak viděl hořet obraz Mony Lisy. Jedním z vojáků byl nejlepší a plně oddaný klerik John Preston jehož skvěle zahrál Christian Bale. Tomu nevadilo ani když mu zatkli manželku a on se s klidem díval na její upálení. Brrr. Zápletka začala v okamžiku, kdy si omylem nevzal Prozin a o pár hodin později najednou poznal city, umění a uvědomil si o co lidé přicházejí. Dojemná byla scéna, kdy zachránil nádherné štěně, zatímco ostatní psi byl nemilosrdně postříleni. Ano, zde jsem zažil opravdu silné emoce, byla však otázka, jakým směrem se děj bude vyvíjet dál. Náš hlavní hrdina Preston nezklamal, zamiloval se Mary, kterou ztvárnila Emily Watson a když ji popravili, rozhodl se její smrt pomstít a vyřešit dá se říci úplně vše. Byl jsem zvědavý, jak se pokusí zničit celý systém a nastolit vládu spravedlnosti, nicméně to, jak to udělal, jsem čekal jen tak napůl. Každopádně jsem se někde dočetl, že jen on sám ve filmu zabil 108 lidí, což by měl být rekord. Kdybych měl vše shrnout, tak námět byl zajímavý, jeho využití bych viděl tak na 75%, na humor zde nebylo místo, dojemné scény by spočítal i válečný veterán dvouprsťák, ale zato mrtvých stovky, vystřílených kulek desetitisíce. Film mne docela bavil a těch 107 minut docela rychle uteklo, takže si u mne Equilibrium vystřílelo tři vyvážené hvězdy ***. ()

RazielCZ

Výborný film prozrazující směr, kterým, zdá se, se dnešní takzvaně liberalizovaná společnost pomalu ubírá. Třetí světová válka v podobě, v jaké ji známe z dob světové války druhé či první, se konat jisto jistě nebude. Ona probíhá poněkud jinou, konkrétně (dezin)formační, formou (...), ovšem výsledek na jejím konci může být klidně docela dobře možně prakticky totožný. Píše se rok (agenda) 2030 (-2050). Vláda několika málo zbylých oligarchů kontroluje a téměř zcela ovládá hrstku (půl miliardy až miliardu) naprostých a na nic neptajících se otroků plnících bez otázek jejich vůli. K odtržení mysli od reality, respektive „zbavení“ některých smyslů, nepotřebujeme Prozium, stačí k tomu obyčejná konkrétní výchova člověka ruku v ruce s „moderním“ vzdělávacím systémem aneb seber dítěti rodiče, týrej a manipuluj jej v dětství, ukaž mu, že pro cit a morálku zde není místo, že svět funguje ve skutečnosti jinak, a v brzké dospělosti z něj získáš cílenou náhražku klerika. Pro takové seznámení netřeba jít daleko, na základy takového individua se v podstatě stačí jít podívat do útrob tzv. Wall Street… Samozřejmě společnost bude různobarevně míchaná, klerikem se může stát pouze do jisté míry inteligentní fanatik... Kdo ví, ten si domyslí a kdo neví či nerozumí, ten… Toho názor mě nezajímá. Svobodomyslným dá snímek Equilibrium skutečně mnoho. Film je pro mne hned po Matrixu (10/10, resp. 98 %) na nejvyšší příčce, čili za mě čistých 9/10, resp. 90 %. ()

MrApik

Equilibrium krásně ukazuje, kam může společnost zajít, pokud se bude snažit potlačit veškeré příčiny násilí. Poukazuje na udržení emocí na uzdě a nabízí řešení problémů v podobě ovládnutí sebe sama. Děj je trefně posazen do moderní autoritářské společnosti, kterou ovládá jakýsi "Otec", který se dobrovolně vzdal emocí, tedy schopnosti cítit. Jak můžeme posléze zjistit, ne každý v režimu plně dodržuje nařízení a "zapomínají" si brát své dávky tajuplné drogy, která blokuje emoce. Děj rychle diváka pohltí a brzy začne soucítit s hlavním hrdinou i přes fakt, že chladnokrevně zabil stovky lidí. Jedinou výtku mám ke konci, kde mi přišlo, že se děj snaží zapůsobit stylem "Válka je řešení" a násilí je potlačováno opět násilím. Trochu to kazí jinak geniální myšlenku "I s emocemi se dá žít v míru". ()

typa

Na film jsem se společně s mamkou těšila a byla jsem spíš zklamaná. Mamka film ani nedokoukala, stejně jako mně i jí vadilo přespříliš bojových a nerealistických scén. Podle mě je to zbytečně zahozená šance, protože námět mě zaujal velmi. Zatímco v Matrixu veškeré sci-fi scény fungují na 100%, tady jsou chvílemi až úsměvné ne-li úplně zbytečné. Prostě zajímavý nápad, ale špatné zpracování. ()

alien6694

film v pohode,napad vynikajuci prevedenie priemerne,ale zas si myslim ze taky remake na tento film by bol jedna pecka a stacil by len dobry reziser a scenarista a troska vedsi rozpocet a dotoho angazovat aj vedcou ako by clovek zil keby nemal pocity.... ()

SNCIS

"Na počátku 21. století vypukla třetí světová válka. Ti z nás, kteří přežili, věděli, že další by lidstvo nikdy nemohlo přežít. Naše vznětlivé povahy nemohly být déle tolerovány. Proto jsme vytvořili novou armádu zákona, Grammaton klerik, jejíž výhradní povinností je vyhledávát a vymýtit zdroje vzájemné lidské krutosti, schopnost člověka cítit." - 100%. ()

Bobby_Fisch

Je to takové symbolické, že ? Zvlášť na konci roku 2020. Ale kuš, my ještě tak daleko nejsme. Film dárce na podobné téma byl jemněji zpracovaný, tohle je dost nepovedená bojovka. Přesto 4 hvězdy ()

Vaclav.Krali

Viděno prvně v r.2020. Nebylo to zlý,...ale něco tomu sakra chybělo. A protože je letošek sakra špatnej rok, nejen na filmy, dávám extra hvězdu navíc. Podruhé už to vidět nemusím. ()

Killbilly

Dobré, koukatelné, škoda že je to z doby, kdy každý chtěl být co nejvíc Matrix. Takže nepohodlné nepraktické kabáty a úchylné přestřelky, které Neovi šlo uvěřit díky ohýbání virtuální reality, ovšem za normálních fyzikálních zákonů ... no takový komiks. Děj ale dobrý, herci taky, má to celkem spád a krutostí se nešetří. Škoda jen, že se záporáci nějak moc často hněvají, na to že mají být bez emocí. Taky ta dystopie by asi byla víc ošuntělá, odřená a chudá po atomové válce. ()

darius1706

Proč dávám plný počet, když dřívější recenze dávají méně? Inu proto, že v hodně z nich je vytýkáno, že představa společnosti, kde si lidé dobrovolně píchají nějaký nesmysl, je natolik nereálná... A hele, je rok 2021.... ()

AJensen

Včera jsem snímek viděl, snad po 10 letech, znovu a neztratil nic ze své atmosféry. Baleuv výkon je tradičně vynikající, přerod z "robota" na cítící lidskou bytost je skvěle zahraný. Akce vynikající, doba pochmurná, některé efekty jsou zastaralé, naštěstí jich je ve filmu minimum. Film má nezaměnitelnou atmosféru a některé scény se vám vryjí do paměti. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda