Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Dr.Lazarus

Nadupaný akčnák. Naháňačky po úzkych Parížskych uličkách nemajú chybu. V jednej Cineme som videl, že to je vyhlásené za nejakú 3-5 najlepšiu autovú naháňačku. Elegantná zápletka. Ešte teraz rozmýšľam čo mohlo byť v tom kufríku... :))) ()

Sekel

Jeden z prvnich spionskych filmu snazicich se zachovat autenticnost prostredi i nasili, nehledici na civilni obeti. Cela parta je dokonale obsazena a automobilove honicky zajistuji tomuto filmu nesmrtelnost. ()

Vitex26

Scénáristicky poměrně kostrbaté, zato však velice efektní. Když pak v hlavních rolích fungují prvoligoví herci, výsledek nemůže být zase tak špatný. Pochvalu zaslouží i výběr atraktivních francouzských exteriérů. ()

Enormita

Už takmer televízna klasika ;) Jeden z najlepších "akčňákov" aké som kedy videla. Jedno veľké ďakujem môjmu otcovi za to, že som práve vďaka nemu spoznala kúzlo tohoto kvalitného snímku. Atmosféra rokov 90ich, 3 x Bravóóó !!! 100%, ***** ()

B3njamin

Frankenhemier se znovu vydal do Francie točit, a dopadlo to stejně jako v případu Francouzské spojky. Prostě akční film, kde je spousta neznámých a nebo začínajících herců. Krom De Nira samozřejmě:). A Sean Bean se své role taky zhostil dobře. Film kterému nelze mnoho vytknout, snad mohl dát více prostoru Třískovi:) ()

rey17

Hezká evropská kriminálka s dobrými hereckými výkony a skvělými honičkami v rychlých autech. Kulturní vložka: krasobruslení. Scénář by potřeboval (trochu) vyčistit. ()

Kozlowski8

V zakouřené knajpě někde ve Francii se schází parta lidí, najatých ke krádeži tajemného kufříku...Už samotný úvod, téměř beze slov, je velice působivý. Celý film nemá slabé místo. Tvůrci divákovi servírují zajímavé, výborně natočené akční a napínavé scény jednu za druhou a mnohé z nich jsou velice nápadité a originální, např. scéna, kdy si "Roninové" dělají obhlídku v hotelu. Výtečně jsou napsané i zahrané hlavní postavy a jejich psychické profily. Z podobných akcí zkušený chlapík, kterého představuje Robert De Niro postupně získává vůdčí post v partě. Reno opět hraje - nehraje - téměř bez výrazu, přesto z něj vyzařuje síla osobnosti, až člověk žasne. U mne za skvělou zábavu skvělé hodnocení. 95%. ()

hony23

Poctivá kriminálka, přestřelky, působivé automobilové honičky, hvězdné obsazení, to vše zasazené do krásného prostředí Paříže. V hlavních rolích excelují Robert De Niro a Jean Reno, za povšimnutí stojí i malé role bývalé krasobruslařky Katariny Wittové a Jana Třísky. Tomuto filmu se nedá moc vytknout, snad jen ten závěr byl trošku přitažený za vlasy... ()

kolodej1

kvalitní, dobře řemeslně odvedená práce, herecké hvězdy de Niro a Reno. Není to nic objevného, podobných filmů už byla natočena celá řada, tohle ale patří k těm lepším. Pěkně podané honičky auty ()

ariari

takto má vyzerať dobrá krimi...po čase a vzhliadnutí neskutočných kravín , ktoré ponúkol za tie roky americký filmový priemysel, opravujem svoj omyl a zvyšujem latku na plný počet. ()

Etherium

Výborný thriller s perfektnými hercami. Napätie a hlavne poctivo natočená autonaháňačka, jedna z najlepších, čo som videl. ()

unclejack

Ronin má fantastický kasting a ten odviedol svoju prácu dobre. Okrem toho za kamerou stojí jeden z najlepších akčných režisérov a to je vidno najmä v skvelých automobilových naháňačkách či bojoch v uliciach Nice. Takže kde sa stala chyba? V scenári. Ten nám neposkytuje dostatočný priestor na to, aby sme jednotlivé charaktery spoznali, nekulminuje napätie tak ako by mal a všetko sa snaží riešiť nekonečnými dejovými zvratmi. Z príbehu vypadávajú postavy a vracajú sa kedy sa scenáristovi zachce aby nás nakoniec zaviedol na úplne inú koľaj, než na akú sme na začiatku vyrazili. Skončíme teda pri slabších štyroch hviezdičkách. ()

Muf911

Klasickej akční masakr se spoustou mrtvejch v ulicích Paříže bez nijak hlubšího příběhu, než že se všichni honěj za hliníkovým kufrem, ve kterém ani nevíme, co má být. A než se všichni navzájem pozabíjej, divák si alepoň dosyta užije několika kvalitních automobilových honiček. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)