suicide

Amerika naruby? Prezident co není maniakální šílenec snažící se ovládnout svět, ale mírumilovný mírotvůrce (ztvárněný šíleným Jackem Nicholsonem), který neposlouchá rady svého generála? Myslím, že to mluví za žánr filmu. Šílený, šílený film. Hlavy, psi, chaos...Ale přeci jenom - královsky jsem se bavil. Znáte ty filmy, kdy víte, co se stane, a tak vás film nudí? Tohle je sice ten případ, ale kupodivu je to ještě větší prča. A Tom Jones? No... It's Not Unusual! ()

Maq

Satirická komedie. Ztrapňuje a zesměšňuje předpoklad, že civilizace souběžně s materiálním pokrokem nevyhnutelně směřují k mírumilovnosti. --- Důkladně jsem pročetl uživatelské komentáře k tomuto filmu a užasl jsem, že se o skutečném terči téhle satiry nikdo nezmiňuje. Parodie starých sci-fi filmů? Nu, ano, taková humorná láskyplná nostalgie. Zesměšnění hollywoodských klišé? Samozřejmě, ale přece nejen to. Hollywood patří k Americe, a z té se film strefuje v nemenší míře také do Washingtonu, Las Vegas a světa televizního zpravodajství. --- Zástupy největších hereckých hvězd jsou ve filmu potupně zmasakrovány (Nicholson nejtrapněji a hned dvakrát). Proč? Amerika je nejbohatší a nejsilnější mocností světa a přitom je mírumilovná. Věříme, že budou-li i ostatní civilizace bohatnout a materiálně sílit, budou také mírumilovné. Tento film naznačuje, že je to mylný předpoklad, iluze, a demonstruje to na těžkých ztrátách, které pomýlená a naivní Amerika utrpí v konfrontaci s jinou vyspělou civilizací, jenže agresivní a cynickou. --- Námět napadá naše základní přesvědčení a vodítka ve vztahu ke zbytku světa a naší budoucnosti, a sotva tedy může být závažnější. K tomu zpracování ve fromě fantasticky vtipného scénáře a nadšené herecké výkony největších hvězd. Zásadní dílo! ()

YURAyura

Ten ten film chce cas nebo starsiho divaka, co uz ma neco nasledovano, jelikoz poprve v kine jsem nepatril ani do jedne z kategorii moc se mi to nelibilo. O to vetsi nadseni mnou prostoupilo, kdyz jsem to videl podruhe!!! Zraje to jako vino. ()

MATADOR

To je tak parádně ujetý. Tento film by se klidně mohl zařadit mezi nejrozporulnější filmy. Některými je zatracován a některými naopak chválen, mě se tento film líbil, ale nepřiklonil bych se k žádné straně, jelikož je to prostě komedie, která neuškodí. ()

Aiax

Dobrá bláznivá sci-fi komedie si žádá režiséra, který je skvělý, zkušený, odvážný a dostatečně praštěný - voila, Tim Burton jak vyšitý. A povedlo se! Po prvním shlédnutí jsem byl mírně zmaten, ale při druhém už jsem se královsky bavil. Vedle Spaceballs a Galaxy Questu nejlepší filmová sci-fi komedie ever. ()

FilmFan24

Plejáda slavných tváří, které se hned tak pohromadě nevidí, vzdává pod taktovkou Tima Burtona poctu béčkovým filmům padesátých let. Pro někoho mírou absurdity nestravitelné, pro jiného filmové posvícení. Moje hodnocení hovoří za vše! ()

willow666

Nepovažuji to ani za vtipné, ani za originální. Nuda a prázdnota. Ta jediná hvězdička je za to, že mám tak ráda Nicholsona. Burtone, Burtone... ()

Colonist

Skvělé herecké obsazení a dobrá zábava. Nechápu, co proti tomu většina má. Jde tu jen o pobavení a to tento film splňuje na jedničku. Jasně, že je to občas stupidní a béčkové, ale to bylo tak natočeno schválně, v tom je ta krása (všichni obdivují standardní Burtonův styl filmů, ten já moc nemusím, a tak se mi v tomto filmu zamlouvalo, že od svého klasického stylu upustil). Kromě parodie a humoru zde máme i špetku napětí. Tohle byla pořádná invaze, ne ti cucáci ve Dni nezávislosti :) ()

L_O_U_S

Hehe, vcelku příjemná parodie. Tvůrci tentokrát nešetřili nikoho a pokud se domníváte, že prezident USA bude koordinovat úder proti emzákům, tak se pletete... "Proč spolu nemůžeme žít v míru? Země a Mars!" Jó, tůdle, pane prezidente... A tleskám zparodování politicky korektního klišé, kdy proti arogantnímu a horlivému bílému generálovi s černými brýlemi stojí umírněný a sympatický černoch. "Atomovkama na ně!" (253.) ()

*Elfík*

Big Ben nééé! Eiffelovka nééé!Překvapilo mě, že i když je to od Tima Burtona (a podařilo se mu tam narvat celou řadu hollywoodských hvězd) vznikla z toho taková nijáká fantas-magorie. Na Jacka Nicholsona jsem se hrozně těšila, ale musím říct, že ho stále vidím jako Jokera a čekala jsem, kdy nám konečně předvede ten svůj strašlivý smích... Zjednoduším to, byly tam všechny žánry filmů: Akční - mimozemšťani postřílejí celou armádu. Komedie - skautíci utíkají před strašlivým létajícím talířem. Sci-fi - pořád. Fantasy - taky pořád. Western - aha, ten tam nebyl. Tak fajn. Všechny ne. Ale musím říct, že tohle opravdu nepatří mezi nejlepší Burtonovy filmy..... (a Mars už neútočí!) ()

higuain

Málokdy mě u nějakého filmu překvapí jméno režiséra tak, jako mě tady překvapilo jméno Tima Burtona, až tak ujetou šílenost v tom nejlepším slova smyslu bych od něj nečekal. Hláška střídá hlášku, Elfman má prostor k vyřádění se a kdákající ufoni jsou perfektní. Konečně pořádná parodie. ()

sssssycak

Společně s Gremliny zásadní film mého dětství. Pamatuji se, jak jsem po Gremlinech a právě Mars attack, nemohl několik noc strachem spát a očekával jsem, kdy si pro mě ty mimozemský vraždící potvory přijdou. :) Pohledem současnosti už ale silně podprůměrné a po většinu filmu velmi nezábavné. Z úcty ke kultu mého dětství dávám 2*, ale moc pozitiv už v tom neshledávám. ()

Anglie

Přišlo mi, že Burton šel na film jako když pejsek a kočička vařili dort - hodil do filmu všechno možné, uvařil(tedy sestříhal) a výsledek byl na světě - špatný výsledek. Pejsek a kočička měli z dortu bolení břicha - stejně jako já, když jsem tohle dokoukal(tedy ne fyzicky, ale psychicky - co tím vlastně chtěl režisér říct/udělat?). ()

Fanucci odpad!

Komedie u které se nesmějete a těšíte na konce s klidným svědomím zařadím mezi odpad. Opravdu nechápu proč tak dlouhá řada skvělých herců se takové hovadiny zúčastnila. Strašně blbej film ()

d-fens

Narozdiel od viacerých som sa nebavil na "parodovaní" katastrofických filmov Hollywoodu, ale na naivite pacifistov a do vlastných životov zahľadených ľudí, ktorých z nich beprebudila ani taká udalosť ako návšteva mimozemšťanov :) Najvtipnejšia bola asi scéna "prvého kontaktu", kde exaltovaný dav pri Marťanových slovách (samotný ich kvákavý jazyk bol skvelý:) "We Come in Peace" vypúšťa holubicu mieru, a následne.... bum, bac :) proste jedna veľká paródia na ľudskú naivitu bez rozdielu politickej orientácie.... ()

Petroff

Ten film jsem si prapůvodně pouštěl kvůli Christin Applegate. To jsem nevěděl, že tam hraje asi 3 minuty. Nicméně i bez "melounka" pohoda, smích, parodie... ()

Vessper

Toto je taková blbost, až je to i docela dobrý. Hvězdné obsazení sice moc nezářilo, ale byla to příjemná změna. ()

OG_Swifty

Tenhle film je výrazný především hvězdným hereckým obsazením. Jako satiru ho však příliš nevnímám, jelikož fandou starších sci-fi nejsem (resp. je neznám). Hlavní hrdinové - posera z trailer parku + babička - mě moc nezaujali, naopak mě víc bavily postavy, které postupně umíraly. Kvákající ufoni a jejich animace působili příliš komicky (což byl možná i účel), ale já se u nich moc nebavil. Ale Lisa Marie Smith jako ufonka neměla chybu :) ()