Crawler-D

Burtonovu filmografii znám skrz naskrz a jsem jeho velký fanda, ale v tomto případě musím udělit pouze tři hvězdičky (i když zatracené silné), kvůli malému množství vtipů, které jsou někdy nedořečeny, a celkové stupiditě. ()

Wladi.mir

Souhlasím asi se všemi Burtonův nejslabší film ,ale přece je to Burton.Takže i tak to není špatný.Je pravda ,že filmové obsazení slibovalo mnohem lepší zábavu.Ale máme tu důkaz ,že dobrý film nědělají jen herci.A navazuje to na filmy s sci-fi zápletkou 50.let asi se nechal inspirovat Ed Woodem.:-) ()

TommyLeeJape

Každý uživatel na ČSFD ví co je dobré, co je špatné, má perfektní vkus a sežral všechnu moudrost světa, na to jsem si už zvykl (já určitě nejsem výjimka, protože já vím všechno ze všech nejlíp) a pokaždé všechny názory respektuji. Ale jak si to tady čtu, tak někteří těmhle marťanům dáváte tak zbytečně velkou jak se říká čočku, že namísto čtyř hvězd dám rovnou pět. Pro mě zkrátka byli (jako malej capart jsem to viděl asi stokrát), jsou a budou (hlavně ten jejich hlas nikdy nikdo nemůže překonat) Burtonovi emzáci nejlépe ztvárněnými mimozemšťany ve světě filmu vůbec. Závěrem dodám snad jen: "Ack, ack, ack, ACK, ACK!" ()

C0r0ner

Kdysi mi to přišlo docela vtipné. Docela. V dospělosti je to už jenom vrcholná trapárna, kde je za celý film dobrý jeden jediný vtip. Kdo by to byl řekl, když je na režisérské stoličce Tim Burton a kočíruje dost nabité osazenstvo. Holt si tvůrci udělali film pro sebe a na diváky zapomněli. Aspoň teda na mě. 20% ()

Dannysek4U

Jak zboznuju Burtona, tak jsem se s nim v tomhle filmu minul. Cely mi to pripadlo nehorazne trapny, nevtipny, hloupy. Nevim, proste ne muj salek ()

lakikaki

Neviem, či Burton zamýšľal natočiť paródiu na americké katastrofické sci-fi filmy alebo len chcel vzdať hold béčkovým americkým katastrofickým sci-fi filmom z 50-tych rokov, ale obe tieto veci sa mu podarili a to viac než dobre. Bavil som sa výborne, okrem samotného Burtona musím pochváliť aj hercov - okrem toho, že sa vo filme objavujú mnohé známe tváre, väčšina z nich hrá výborne - ďalej si pochvalu zaslúžia aj chlapci z ILM - triky dnes už pôsobia trochu lacno (čo však vôbec nie je na škodu), ale spomínam si, že po prvýkrát som Mars útočí! sledoval s otvorenými ústami - a pochvalu si zaslúži taktiež tradične vynikajúca hudba Dannyho Elfmana. Jediné, čo filmu môžem vytknúť (a aj to urobím) je zopár miest, kde sa film dosť vlečie. Nebyť tohto neduhu, bolo by to o hviezdičku viac. ()

MarekT

Není to zrovna komedie, u které bych se válel smíchy, ale i tak bych ji nepovažoval za plýtvání energií, a to i přesto, že Burton vstoupil podruhé do stejné řeky. Víc než trefný sarkastický humor obdivuji dobré vystižení sci-fi béček - počítačové triky sice vypadají záměrně lacině, stejně tak toporné herectví se povedlo zparodovat... a nezapomnělo se ani na zesměšnění samotných Američanů - začínám si myslet, že ti obyvatelé Států, kteří mají smysl pro ironii, pracují akorát u filmu, nebo v jiném uměleckém odvětví. Stejně tak se mi líbí přehnané množství hvězdných jmen - kdo by v takovém filmu čekal Jacka Torrance po boku Jamese Bonda, Napoleona a Martyho McFlye?. Jediné, co se mi z toho všeho záměrně přehnaného nepovedlo přenést přes srdce, byla Elfmanova hudba, která dle mě nebyla v souladu se sloní dávkou výsměchu, ve srovnání s ní je až moc vážná... Ale to je jen nepodstatný detail, který na mých čtyřech hvězdách nic nemění, navíc to vyvažuje malé bezvýznamné plus za to, že se Burton aspoň pro jednou vzdal temné vizuální stránky, kterou nemusím a která je bůhví proč tak obdivovaná. ()

gabin(a)

Promarněná šance pořádně si vzít na paškál a zparodovat všechny ty sci-fi hrůzy natočené podle stejného schématu: mimozemšťani v Americe (kde jinde, o Saint-Tropez ani neví), dítě v ohrožení, moudrá hlava státu, hrstka statečných, prostý muž z lidu, bla bla bla. Taková jména: můj oblíbenec Nicholson, Glenn Close, Danny deVito! Ale tohle jsem fakt nečekala, bohužel. Tři hvězdičky dávám kvůli vtipnému závěru - asi jsem mimozemšťan, protože mě country teda ničí taky. Tím nechci urazit nikoho, kdo má country rád, ale prostě nevydržím ani jednu písničku do konce a mám pocit, že se mi rozskočí hlava, takže když jsem to viděla ve filmu, smála jsem se na celý kolo. Ale to bylo poprvé a naposled. Škoda. Absolutně nejlepší byl Tom Jones, prezidentský blábol na téma buďme přáteli byl taky dobrý, ovšem v porovnání se skutečnými bláboly skutečných politiků to byl čajíček. ()

Vignette

Geniální, Tim je zkrátka můj člověk :-). Až na ten konec... kdo by taky fandil tupýmu lidstvu (snad s výjimkou Natálky), no nemám pravdu? ;-) ()

pakobylka

----- "Vyspělá společnost nemůže být barbarská." ----- Trefná satira s prvky černého až hororového humoru: Morbidní, úchylná, ale stylová - jak se sluší na Tima Burtona. Nic jí není svaté - dokonce ani taková ikona, jakou představuje prezident Spojených států. Neškodilo by, kdyby byla maličko propracovanější - její děj místy ztrácí rovnováhu (především v závěru), ale pokaždé to nějak ustojí. Určité výhrady bych mohla mít i k úrovni některých triků - ale mám silné podezření, že jejich na odiv stavěná "nedokonalost" je úmyslná. Sečteno a podtrženo: Útočící Mars má jen drobnější a víceméně kosmetické vady na kráse - v podstatě s ním nemám žádný zásadnější problém. ()

Icefist

Výborný počin. Komedie pojatá s takhle úžasnou nadsázkou, to se jen tak nevidí a já pro ní mám slabost. Mimozemšťani jsou prostě k sežrání a to jak vzhledem, tak i mluvou a chováním. Herecké obsazení je našlapané, ale režisér se s žádnou hvězdou !!!SPOILER!!! nesere !!!SPOILER!!! a to je u mě další plus do hodnocení. Hudba skvělá. Původně jsem měl tři hvězdy, ale po opětovném shlédnutí musim zvednout. 80 % Oblíbená část- série krátkých scének počínaje atomovkou ()

Šimpy

Pozor, budu trochu spoilerovat...když jsem tenhle film viděl poprvý jako kluk, říkal jsem si, co to je? V té době jsem film bral naprosto vážně a v okamžiku, kdy zemře po všech předchozích neúspěších prezident Spojených států amerických (!), říkal jsem si, tak a je všechno v troubě, aneb konec světa se blíží a sedla na mě skepse, že na ten konec musim koukat. Až když jsem viděl způsob vypořádání s Marťany, pochopil jsem, že je to vlastně sarkasmu plná parodie a od té doby se u tohohle filmu neuvěřitelně bavím! "To bude asi znak pro koblihu" "jenom já, šampion v těžké váze a mistr světa!" ()

angel74

Tak tohle byla vážně slabota. Jen díky zajímavé herecké sestavě jsem vydržela až do konce. Ovšem mnoho důvodů k pobavení jsem u téhle rádoby vtipné komedie fakt nezaznamenala. (35%) ()