Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

heyda

Moje hodnocení se šprajclo zhruba na cestě mezi 3 a 4 hvězdičkami. Já mám filmy z vězeňského prostředí hodně rád, i tento není špatný, ale nějak mě nedokázal pořádně vtáhnout do děje. Postavy mi nebyly příliš sympatické i přesto, že herci předváděli dobrý výkon. Takže já bych viděl moje hodnocení někde kolem 65%. ()

MeanWhile

V hlavní roli se ukázal skvělej "plešoun" Willem Dafoe, kterej si dokázal urovnat pořádek a byl za největšího machra. Filmy z vězeňského prostředí se mi líbí, ty mám rád, fascinuje mě vězeňské prostředí a vše kolem toho. Na tento film jsem se díval hlavně kvůli režii, která byla provedena Stevem Buscemim, kterému si myslím povedl pěkný snímek a sám si zahrál menší roličku. Ale role Dafoeo a celý scénář, to je nezapomenutelná záležitost. ()

Morholt

Na mě to bylo až moc mírné. Občas jsem měl pocit, že pobyt ve vězení je vlastně taková selanka a v podobném duchu se odvíjel i celý film. I tady se samozřejmě sem tam objevily pokusy o drsnější vykreslení života za mřížemi, ale pořád mi to připadalo takové vlažné. Mě tam chyběla akčnější kamera a nějáká ta drsnější muzika - i ta by snad trochu pomohla. A také mi tam moc neseděl Furlong, ale nedokážu vysvětlit proč - zkrátka mi tam mezi Dafoem a Danni Trejem připadal jaksi nepatřičně. Jinak Dafoe byl opět výborný a Danni Trejo toho tady nakecal víc, než ve všech svejch filmech dohromady.A také mě pobavila figurka Mickeyho Rourka - vězěňskou šlapku zahrál noblesně. :D 65% ()

Handle

Hm, tak se mnou to teda nic moc neudělalo. Poměrně nudné klišé, pořád jsem čekal na nějakóu zápletku, na nějaké drsnější scény, ale nic. To nám tímto filmem tedy chtěli jen říci, jak to chodí ve vězení, což už nám dávno plno filmů ukázalo ? ()

ScarPoul

Svojský film z väzenského prostredia, rovnako ako druhý režijný počin Steve Buscemiho sa nemusí vôbec za seba hanbiť. Skôr ako o nervy trhajúce drama sa jedná o príjemný filmík, ktorý hĺbkovo skúma väzenie a to ako to v ňom chodí, bez nejakých výrazných nebezpečenstiev aj keď prirodzene že tam nejaké sú a hrdinovia sa k nim skôr či neskôr dostanú. Skôr ale ako o strachu z prostredia v ktorom sa nachádzajú sa film zameriava na schopnosť prežiť na mieste, ktoré zničilo všetkým ich sny. Banda stroskotancov – fantastický Mickey Rourke v úlohe väzenskej prostitútky – rozpráva o svojich skúsenostiach a prehrách a ktovie prečo ma to chytá za srdce. Ústredná dvojka v podaní Defoea a Furlonga je zohratá a ich vzájomný vzťah je popretkávaný úprimnosťou čo robí z tohto filmu takú netypickú žánrovku, hlavne preto, že sa v ich vzťahu nejedná o análne hrátky. Film ktorý je príjemný a rozhodne má čo ponúknuť a k plnému hodnoteniu mu veľa nechýbalo, lebo aj napriek tomu v akom prostredí sa odohráva a o čom film pojednáva, má neskutočne lahodnú a pokojnú atmosféru. ()

5150

VĚZNICE má vcelku dobrý příběh, který Steve Buscemi svižně, zajímavě a napínavě natočil. Zahrál si také jednu z vedlejších rolí a spolu s ním zde můžeme vidět, řadu známých herců jeho generace a zřejmě i jeho kámošů - mj. Boone Junior, Arnold, Rourke (!), aj. Prostě tohle je další z řady zajímavých vězeňských dramat, kterých nebude nikdy dost. ()

Caszidy

Příjemný snímek z velmi nepříjemného prostředí. Steve Buscemi na režisérské stoličce a vlastně i před kamerou v menší roli, dal dohromady silnou hereckou sestavu jíž zcela dominuje Willem Dafoe a opravdu překvapí vedlejší role Mickeyho Rourkea. Samotný film pak na pozadí vznikajícího přátelství mezi zelenáčem Ronem a muklovským kápem Earlem naplno ukazuje dysfunkční trestněnápravný systém. ()

Lacike

Skvely väzensky film, ktory ukazuje hlavne hierarchiu vztahov medzi väznami trochu uveritelnejsim spôsobom ako to je bezne. No a potom tu je pribeh hlavneho hrdinu, ktory je sice zaujimavy a napinavy, ale uz miestami postrada uveritelnost, ze by sa nieco take naozaj stalo. Ale zase z filmoveho hladiska to je rozhodne putave. Je to bohuzial asi posledny kvalitny Furlongov film predtym jak sa mu posrala kariera. Je pravda, ze nikdy prilis vsestrany herec nebol. Vzdycky najlepsie pôsobil v polohe zbyteho psa, presne jak v tomto filme. O to viac môze vyniknut Willem Dafoe ako velky kapo a Furlongov ochranca. Vo vedlajsich ulohach sa tu ihne viacero drnych xichtov medzi ktorymi nesmie chybat exbasista Danny Trejo. Celkom by ma zaujimalo ake pocity maju byvali väzni, ked hraju vo filme väznov. Je to pre nich sranda alebo skôr to v nich vyvolava neprijemne zazitky. Vysledkom je skvela väzenska drama s peknym vyustenim. 8/10. ()

Dale

Taký nemastný-neslaný film z väzenského prostredia. Nie je to zlé, ale videl som už veľa podstatne lepších filmov, ktoré sa odohrávali za mrežami. ()

Terva

Mimo seriálů je to druhý pokus Stevena Buscemiho o natočení filmu, a zase se mu to povedlo. Na film Věznice (Animal factory) jsem narazil náhodou a tak jsem si zjistil podrobnosti: Produkce bratři Coenové, herci: Willem Dafoe, Edward Furlong, Danny Trejo nebo Mickey Rourke, to naznačuje něco dobrého. Vězeňská balada od Stevena Buscemiho může začít. Ron Decker sedí za prodej marihuany a chce se dostat ven. Na povel si ho vezme dlouholetý vězeň Earl Copen a o kousek dál stojí Vito. Copak odsud nechcete nikdy vypadnout?... zazní ve filmu...Vám se libí bejt za katrem? Je to tady samej vyvrhel, třeba Paul Adams si šlehne i chcanky, jen aby z toho měl rauš!!! Je to parta k pohledání a když nemáš kámoše, tak musíš bejt buď neskutečnej drsňák, nebo něčí děvka. Jo a mimochodem, vězeň se neříká. Správný chlapi si říkají muklové. Jan(a) je boží. Mně je čůrák úplně k ničemu. Nejradši bych si ho ufik. V příštím životě budu holka jako lusk. Vězení vás změní....chci zpátky do své cely!!!! Ven půjdeš až za pět let, co teď? Je ještě jedna cesta ven a to útěk. Někam se zdrhnout dá. Komu se to povede a jak? No uvidíme. Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi. ()

Marsik

Slovo vlažnost vystihuje myslím tento film nejlépe. Bylo natočeno spoustu vězeňských filmů, ale žádný z nich neměl takovou pohodovou atmosféru jako tento film. No a to jak Williem Dafoe opečovává mladého Rona, to jsem fakt zíral. Takovejhle hezounek by ve vězení nemohl přece přežít. Nebyl ani vůbec hrana, že by mohl konkurovat alespoň silou. No ale špatný to zas tak úplně nebylo, dalo se těch 90 minut přežít, takže ten průměr je tak akorát. 55% ()

ledzepfan

Znovu démonický Dafoe=krása......Není to film s bůhvíjak strhujícím příběhem ale má to určitou atmosféru a přinutí to člověka trochu se zamyslet nad (ne)smyslem vězeňských zařízení. ()

EastWicka

Ne, největší perverzák v tomhle lochu není W. Dafoe, třebaže na to má moc pěknej sestřih a jmenuje se Earl (!), ba ani archetypální Danny Trechchcho. A už vůbec ne půvabná pavlačová transka Mickieho Rourka... O sotva odrostlého Edwarda Furlonga coby zdejší lovnou zvěř, jsem se upřímně bála, a tudíž mi nevadilo, že jde o softcore verzi toho, co by se s ním nejspíš dělo v reálu. Obecně mi idealizující věžeňské filmy typu Green Mile lezou na nervy, ale tenhle kupodivu ne. Díky božímu duu Dafoe - Furlong a psychologii postav Animal Factory moc dobře funguje. A má výbornej bluesovej soundtrack. ()

NinonL

Edward Furlong si tentokrát vyzkoušel opačnou stranu barikády (viz American History X, kde seděl jeho bratr). Nevím, zda můžu věřit v téměř otcovskou lásku, jakou Willem Dafoe mladému zajíčkovi věnoval. Ale úplná nuda to nebyla. ()

Turiec

Tak tento film ma nijako zvlášť nezaujal. Mohol by sa považovať za mierny podpriemer. Veľmi jednoduchý dej, bez zbytočných zápletiek, ale vedel by som na mieste vymenovať niekoľko lepších filmov z väzenského prostredia. Na klasiky ako Frajer Luke, Motýlik, Brubaker a samozrejme vrchol žánru Vykúpenie z väznice Shawshank sa nechytá. ()