Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

castor

Exkurze do míst, která nechceme osobně dvakrát poznat. V rámci žánru netypické (kupříkladu chybí typický prvek vězeňských filmů v podobě sadistického dozorce) dílo, které se zaměřuje spíš na atmosféru vězení než na nějaké dramatické momenty, kdy jde někomu o kejhák. Škoda, že je to místy až příliš nevzrušivé, naopak palec nahoru za herecké výkony (respektovaný Willem Dafoe nebo tehdy ještě zajímavý Edward Furlong). ()

Rex Mundi

Keď si predlohu aj scenár napísal bývalý väzeň, asi by sme mu mali veriť ;-) Animal factory je film drsný aj príjemný, napínavý aj pohodový... a v istom zmysle aj dojímavý. Dobre zahraté a zrežírované... jednoducho správna "väzenská dráma", ovšem nie pre tých, ktorí očakávajú nekončiacu akciu plnú spotených svalov, krvi a tvrdých pohľadov nabúchaných hrdinov-rebelov, ktorí nakoniec morálne víťazia... alebo spletenec plánov a konšpirácií (niekto tu porovnával s Prison Breakom - preboha, prečo?!)... Animal factory je skôr o žití a prežití v base, väzenskej politike a diplomacii... a o kompromisoch :-) ()

Davies182

Zejména Willem Dafoe, to je největší synonymum k tomuto snímku! Při pohledu na Furlonga jsem spíš pořád čekal, kdy zdi věznice proboří Arnold, a řekne: "Come with me if you want to live." Perfektní atmosférické drama, na jehož konci jsem si uvědomil, že už jsem ho viděl - je svým způsobem silný. ()

gogo76

Ocitnúť sa kvôli predaju marihuany vo väzení plnom vrahov a násilníkov nie je nič príjemné."Terminátorovský" E. Furlong hraje vyhukaného mladíka presvedčivo a keď si naňho začnú poniektorí väzni brúsiť zuby, bez nejakého zvláštneho dôvodu sa ho ujme a väzme pod ochranu miestny šéf W. Dafoe, ktorý to tu má všetko pod palcom.M. Rourke hraje super "kočku" a nebyť originálnej zvukovej stopy , tak ho asi nespoznám. Škoda, že jeho postava nejako vyšumela doprázna. Buscemi natočil solídnu väzenskú drámu, ale zase ničím výnimočnú. V malej úlohe sa objaví aj on a jeho vyschnutá 40 kilová postava popri nabúchaných kriminálnikoch vyvolá úsmev. Danny Trejo má ten správny väzenský "face" a preto by nemal chýbať v žiadnom takomto filme. Škoda, že Buscemi nevenoval príprave úteku trocha viac času. A je fakt lepšie vládnuť v pekle ako slúžiť v nebi. 70%. ()

Phobia

Mám ráda filmy z vězeňského prostředí, Willem Dafoe patří mezi mé oblíbené herce, Edward Furlong mi nevadí a Steve Buscemi mě jednoduše fascinuje:-). Skvělé předpoklady, aby u mě "Věznice" slavila úspěch. Poslední dobou hodnotím jako dobrý film ten, u kterého ve večerních hodinách neusnu a "Věznice" bohužel moji pozornost neudržela. Po pravdě, značnou zásluhu na mém usínání mají reklamy, metla lidstva, člověk chce jen na pár desítek vteřin přivřít očka a skončí kompletně tuhý:-(. Nicméně věznice jednoduše neměla pořádný tah na bránu, prakticky žádný děj. Těžko říct, zda to přisoudit slabšímu scénáři nebo režii. Dalším neduhem je dabing - líbí se mi sice hlas Borise Rösnera, ale k Willemu Dafoeovi mi prostě neseděl, Edward Furlong mohl mít hlas o něco starší. Ráda se někdy na druhou půlku "Věznice" podívám, ale rozhodně to nepatří mezi mé priority, nehodlám film zběsile shánět. Zatím jen mírný nadprůměr. 65% EDIT: Druhá půlka dokoukána a dojem se výrazně nezvednul. Nezmítaly mnou emoce, vlastně mi bylo jedno, jak muklové dopadnou. Ale znovu jsem si připomněla svalnatého transvestitu Janet (že je to Mickey Rourke jsem absolutně nepoznala) a její/jeho skvostný teploušský dabing: "Když mě bůh dával dohromady, tak to těžce posral... Chtěl bych být motýlkem, odletěl bych támhle tím posraným oknem a letěl bych do Paříže..." :-). 69% ()

lamps

Velmi osobitý a skromný snímek, který na první pohled zaujme jen atraktivním hereckým obsazením. Hlavně Willem Dafoe v úloze "vládce pekla" má ohromné charisma a je to právě on, kdo nese většinu příběhu na svých bedrech. Ale zdatně mu sekunduje i mladý Furlong a odporný transvestita Mickey Rourke, kterého jsem popravdě vůbec nepoznal. Buscemi nikam nespěchá, vypráví trpělivě a pozvolna a zaměřuje se především na obsah, než-li na výsledný divácký efekt. Jeho Věznice je filmem, na který se krásně kouká, rychle uteče a díky rozvinuté psychologii a charakteru hlavních hrdinů se do něj dá i dobře ponořit. Ale bohužel je na něm strašně znát, že je to pořád film, a to idylické a přátelské prostředí uvnitř vězeňských zdí jsem mu moc nežral, nemluvě o závěrečném útěku, jaký by musel každý sfouknout na místě pouze s použitím improvizace. Z tohoto pohledu tak musím zůstat u nižšího hodnocení.. ()

Boogeyman

Steve Buscemi je perfektní herec, ale jako režisér ještě musí dozrát (jasně, nějakýmu blbečkovi kterej je rád že smolí ubohej komentář na csfd se to říká), občas totiž některé scény a záběry působí hodně hloupě, nepřehledně a naivně (celkový průběh začlenění Furlongovi postavy do divoké bandy; nepokoje mezi černými a ostatními). Ale i když jsem během filmu asi pětkrát s úsměvem zakroutil hlavou, Věznici jsim si dokonale užil. Konečně uvěřitelná vězeňská hierarchie- Willem Dafoe hraje největšího kápa mezi trestancema, jenže to neznamená, že se ho nějakej pošuk ve sprchách nepokusí podříznout za to, že ho okřikl. ()

hippyman

režie a obsazení slibovaly nadmíru kvalitní podívanou, ale tomuto filmu prostě něco chybí - sdělení, silnější momenty, hutnější atmosféra... prostě něco, díky čemu bych si za měsíc na snímek vzpomněl... odseděl jsem si hodinku a půl podmíněně, nelituji, ale už bych se do téhle věznice vracet nemusel... 60% ()

kingik

Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězeňském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic, ve kterých se kamarádí každý s každým, anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras, ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že (nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláknuté. 70% ()

gilmore_girl

Mame tu pohled na vezeni jako na vcelku prijemnou dovolenou, kdyz znate ty spravne lidi... Edward Furlong ma docela stesti, ze Willem Dafoe hleda opravdove citove pouto s nekym s hezkou tvarickou... po nekolika Furlongovych propadacich jsem byla opravdu mile prekvapena a jsem rada, ze konecne nekdo poukazal i na to, ze je to fesak, ackoli mu nejvic sedi role pridrzlych spratku vseho druhu :). Oba predvedli skvely vykon a jako bonus tu mame transvestitu Mickeyho Rourka, to je kombinace, jakou si nemuzete nechat ujit. ()

Šakal

S trochou nadsázky by se dalo říci...tohle nebylo vězeňské peklo, ale dovolená za odměnu. Chtělo by to mnohem více přitlačit na pilu. Zcela upřímně, od osoby jménem Steve Buscemi tak nějak vždy očekávám a ŽÁDÁM mnohem více. K čemu naopak nemám nejmenších námitek, to jsou herecké výkony ústřední dvojice W. Dafoe a Edward Furlong. Zvláštní uznání potom zaslouží " děvka pro všechny " Mickey Rourke :o) p.s. když už toto téma, raději sáhněte po tomto kousku http://www.csfd.cz/film/259482-prorok/ ()

Jordan

jeden z najvăčších ksichtov hollywoodu - môj obľúbený Steve Buscemi, v spojení s ďalšou peknou partiou riadnych ksichtov a držiek (Danny Trejo, Willem Deffou a Mickey Rourke) stvorili pomerne komorný a slušný film z văzenského prostredia. Veľmi dobre sa na to pozerá a veľmi príjemne sa vstrebáva atmosféra, ktorá je tu iná, ako pri iných văzenských filmoch (a že som ich už videl neúrekom . . .) Basa ľudí mení, a každý skôr či neskôr začne uvažovať o úteku. Niekto začne aj konať. A niekomu sa to aj podarí. Je len otázne, či naozaj chceme utiecť, či by sme tam von dokázali prežiť. Jednooký medzi slepými je kráľom. A tak ďalej . . . ()

Anderton

Klasický americký nezávislý film, reznutý útekovými väzenskými klasikami či už amerického, alebo francúzskeho pôvodu. Hlavným triumfom Väznice je ústredná dvojka v podaní vyholeného mimozemšťana Dafoeho a Johna Connora, ktorý podľa toho, ako sa choval v T2, si iný osud ani nezaslúžil. Drsná realita sa tu miesi s diváckym pôžitkom z fandenia postavám, takým typickým pre zmienené útekové filmy. Mierna predvídateľnosť deja záverečnej časti skôr emocionálne svedčí, ako by ju degradovala na lacnejšiu komerciu. Buscemimu sa pre jeho režisérsky počin podarilo zohnať množstvo známych ksichtov, asi kvôli vzájomným kamarátstvam, takže spokojní budú nakoniec aj diváci, ktorým sa scenár bude zdať príliš tuctový. Už len pri pohľade na Mickeyho Rourka je jasné, že film bude jeho divákmi doporučovaný ďalej a bude mať nábeh na určitú dvd kultovosť. ()

nash.

Nepříliš záživné drama. Téměř pohodové, dalo by se říci, neboť snad všechny dramatické scény jsou natočeny mdle, téměř lhostejně. Nakonec vše před totální nudou zachaňuje alespoň ústřední dvojice Furlong-Dafoe a sem tam silnější moment (třeba Ronův druhý soud), dávající tušit promarněné šance na dobrý vězeňský film. ()

Tomco

Buscemi nevie urobiť slabý film, takže mi už na začiatku bolo jasné, že to nemôže dopadnúť zle. Dafoe a jeho charizma bez komentára - myslím, že každý divák si príde na svoje, Furlong po Terminátorovi a Kulte hákového kríža tretia zapamätateľná rola.. môže byť :) 75% ()

LaciLC

Tvrdí chlapi (Willem Dafoe, Danny Trejo), nováčikovia (Edward Furlong), čudá (Mickey Rourke). V Buscemiho Väznici sa tých rôznorodých postáv nájde skutočne mnoho. Druhý režijný počin výborného herca, ktorý si vo filme aj zahral dopadol skvele. Túto kvalitnú väzenskú drámu nabil toľkými krásne vykreslenými charaktermi a drsnou väzenskou atmosférou a potvrdil, že je minimálne taký dobrý režisér ako herec. ()

Chrustyn

Celkem zajímavý pohled na vězeňské prostředí v režii Stevea Buscemiho. Nic nového se nekoná a film jede v zajetých kolejích příběhu o nováčkovi, který se spřátelí s ostříleným trestancem, ale dané téma se podařilo zpracovat na slušné úrovni. ()