Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

Papundeklové televizní pohádky, kde se nezřídka odehrávají situace, kdy je postarší herečka uvězněna mezi třemi panely kulis, na nichž je namalováno pár smrčků a zcela nehybný zajíc, a ona předstírá, že je mladá naivní princezna, že se ocitá v lese a že se tam bojí, se mi většinou nelíbí. Nicméně tohle je jedna z mála výjimek, kdy ve studiu se točí jen interiéry typu "Trůnní sál", má to bezchybný scénář a herce, kteří si užívají své komediálně vyhraněné role. To je případ Petra Nárožného, Jaroslavy Kretschmerové nebo Vlastimila Bedrny. To, co zde předvádějí, je taková sranda, že se to nedá slovy popsat, to se musí vidět. 100%(28.4.2003)

Střídání laskavého humoru s cynickým mi vždycky dokázalo zvednout náladu víc než cokoli jiného:) A navíc načančaná Babetka je dneska už něco jako symbol, no ne? Ukázka toho, jak může papundekl ve spojení s fajnými kostýmy a sympatickými hrdiny fungovat i v doprovodu takových všelijace více či méně snesitelných písniček. A proč vlastně nedat 80%, byť je to tak trochu takové to "guilty pleasure". Ale jenom trochu, však vzpomeňte na pana Nárožného a paní Bohdalovou jako královský pár:)(15.5.2003)

Dvojice Nárožný a Bohdalová v této pohádce nemá chybu a skvěle se doplňují. Ovšem nesmíme zapomenout ani na komořího, který za nicmi vůbec nezůstává pozadu. Úkoly pro princezny jsou vymyšleny velice dobře, princezna, co má škrábat brambory, aby si zasloužila prince, se hned tak v pohádce nevidí. Pěkné písničky, originální kostýmy, prostě paráda(24.7.2008)

Urozenost člověka je v jeho srdci. Království, kde král nemá srdce, je jako ořech bez jádra. Princ si nakonec vybral podle svého srdce, protože to se nikdy nemílí. No, ale to by nebyla pohádka, aby to takhle nedopadlo. Pohádka je proslavená svými písničkami.(21.10.2008)

Další klasická studiová pohádka, která se pravidelně objevuje na programu během vánočních svátků. Lehký nadprůměr.(10.1.2016)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)

• - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)