Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

Tak tohle můžu. Ale hlavně proto, že mám na tuto pohádku vzpomínky, kdy jsme ji spolu se sestřenicí coby gramofonovou desku točily pořád dokola až jsme ji uměly úplně nazpaměť. Nejlepší hlášky jsme potom pořád omílaly a řičely jsme u toho až nám tekly slzy. "Rozbité zrcadlo! A zrovna moje nejmilejší!! Jedině v tomto zrcadle byla růžová na mých šatech skutečně růžová!!!" "Zelená, zelená..."(11.10.2007)

• MarekT

Petr Nárožný opravdu snad nikdy nezklame, zbytek obsazení také není špatný, ale co mi této jinak nevinné pohádce zabraňuje dát více hvězd, je ta úděsná hudba (v čele s kultovní hitovkou), na kterou jsem si při sledování vypěstoval alergii.(19.7.2009)

Dvojice Nárožný a Bohdalová v této pohádce nemá chybu a skvěle se doplňují. Ovšem nesmíme zapomenout ani na komořího, který za nicmi vůbec nezůstává pozadu. Úkoly pro princezny jsou vymyšleny velice dobře, princezna, co má škrábat brambory, aby si zasloužila prince, se hned tak v pohádce nevidí. Pěkné písničky, originální kostýmy, prostě paráda(24.7.2008)

První pohádka, kde se mi nelíbili písničky. Příběh se mi také dvakrát nezamlouvá a ty kostýmy ... jsou otřesné. Královské duo je ovšem ohromné. Král, který se nemůže dopočítat a královnu zase zajímá jen móda (Ovšem jestli princezna Tavinská se předvede zase v manchesteru, tak já puknu smíchy!) . Líbací scény komořího královny jsou nezapomenutelné.(18.2.2008)

Příjemná televizní pohádka opentlená krásnými písničkami. Ivana Andrlová, coby chytrá a prostořeká zrcadelnice zaboduje na královském dvoře. Skvělé herecké obsazení je dalším lákadlem pro tento hit poloviny osmdesátých let. Skutečně to hit byl. Co si třeba pamatuji, tak se todo dílo zařadilo mezi ty, které si idé rádi nahrávali na video. Vezměte v potaz to, kolik tehdá stály videokazety a jak málo byly k sehnání.(28.6.2007)