poster

Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

 • dr.fish
  **

  Přijde mi to jako normalizační pohádka nejhoršího ražení. Zmožkova továrna na písničky a "na české svatbě 1". Kromě Nárožného a několika minirolí tam všici podávají naprosto podprůměrný výkon a pohádka prostě nemá koule. Jediný opravdový hit Heidi Janků "Když se načančám" je taky jediná světlá chvilka příběhu. Vladyka depresivně bezradně posedává a nemá co hrát. Hvězdné obsazení bez hvězdných výkonů. 50%(16.11.2014)

 • katasta
  *****

  Jedinou špatnou věcí na téhle pohádce je ten dabing ve zpívaných částech, ale komu na tom sejde, když jinak je to tak krásný...? "Co takhle svatba, princi?" je pohádka plná moudrých řečí o tom, co je správné, a vše je to řečeno tak poeticky, básnicky, že to má celé ve výsledku ohromné kouzlo. Ke všemu je to ještě vtipné...a ty písničky!! Nádhera :o) Jednoduše je to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství :o)(8.11.2008)

 • cariada
  ****

  Tohle se mě líbí má to vtip a dobré písničky. Nárožný a Bohdalová jako královský pár tomu dávají dostatečný náboj.(1.8.2008)

 • berg.12
  ***

  Jedna z mála výjimek, kde mi ten papundekl opravdu tolik nevadí, za což může především povedená hudební stylizace a takřka bezkonkurenční vladařská dvojice Nárožný - Bohdalová.(8.10.2005)

 • otík
  ****

  Zpěv: Marcel Zmožek - princ David [za Miroslava Vladyku], Iveta Bartošová - služebná Běla [za Ivanu Andrlovou], Karel Černoch - královský vychovatel Matěj, Jitka Zelenková - královna [za Jiřinu Bohdalovou], Marcela Holanová - princezna Brigita [za Jaroslavu Kretschmerovou], Heidi Janků - princezna Babeta [za Jarmilu Švehlovou]. Podařená, i když chvílemi možná až moc dlouhá a pomalá pohádka, ale pořád rozhodně český pohádkový nadstandard.(25.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace