poster

Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

 • blackrain
  *****

  Urozenost člověka je v jeho srdci. Království, kde král nemá srdce, je jako ořech bez jádra. Princ si nakonec vybral podle svého srdce, protože to se nikdy nemílí. No, ale to by nebyla pohádka, aby to takhle nedopadlo. Pohádka je proslavená svými písničkami.(21.10.2008)

 • Elisebah
  ****

  Dvojice Nárožný a Bohdalová v této pohádce nemá chybu a skvěle se doplňují. Ovšem nesmíme zapomenout ani na komořího, který za nicmi vůbec nezůstává pozadu. Úkoly pro princezny jsou vymyšleny velice dobře, princezna, co má škrábat brambory, aby si zasloužila prince, se hned tak v pohádce nevidí. Pěkné písničky, originální kostýmy, prostě paráda(24.7.2008)

 • swamp
  ***

  Taková jednoduchá studiová pohádka z průměrným popovým doprovodem. Ale úsměvnost se této pohádce nedá odepřít. :)(25.12.2014)

 • katasta
  *****

  Jedinou špatnou věcí na téhle pohádce je ten dabing ve zpívaných částech, ale komu na tom sejde, když jinak je to tak krásný...? "Co takhle svatba, princi?" je pohádka plná moudrých řečí o tom, co je správné, a vše je to řečeno tak poeticky, básnicky, že to má celé ve výsledku ohromné kouzlo. Ke všemu je to ještě vtipné...a ty písničky!! Nádhera :o) Jednoduše je to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství :o)(8.11.2008)

 • salahadin
  ***

  I takový Vladyka může hrát prince? Tak tomu říkám scifi pohádka, já snad udělám "hačí..." :-)(23.3.2012)

 • - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)

 • - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

 • - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace