Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

Střídání laskavého humoru s cynickým mi vždycky dokázalo zvednout náladu víc než cokoli jiného:) A navíc načančaná Babetka je dneska už něco jako symbol, no ne? Ukázka toho, jak může papundekl ve spojení s fajnými kostýmy a sympatickými hrdiny fungovat i v doprovodu takových všelijace více či méně snesitelných písniček. A proč vlastně nedat 80%, byť je to tak trochu takové to "guilty pleasure". Ale jenom trochu, však vzpomeňte na pana Nárožného a paní Bohdalovou jako královský pár:)(15.5.2003)

• rt12

Naondulovaný Vladyka a dřevorubka Andrlová jako princezna, to je dvojka sama o sobě, k tomu ty trapný zpívánky, nic pro mně.(21.5.2014)

Jeden z přkladů, kdy hudební složka zcela převálcuje tu filmovou.(27.12.2015)

Svého času hodně populární pohádka a hodně populární hlavní dvojice. Dá se na ni koukat i dnes, hlavně na písničky.(8.4.2014)

I takový Vladyka může hrát prince? Tak tomu říkám scifi pohádka, já snad udělám "hačí..." :-)(23.3.2012)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)