Určitě vás všechny zajímají další osudy hrdinů oblíbené pohádky Co takhle svatba, princi? Tak tady jsou! Již sám název vám může napovědět, co důležitého se odehraje tentokrát. Princ David a jeho žena Běla se těší na děťátko, které se jim má co nevidět narodit. Jenže princ David si ze všeho nejvíc přeje syna, dědice trůnu, a když v kolébce zavrní holčička, nedokáže se s tím smířit. Navíc platí pravidlo, že se David může stát králem pouze ve chvíli, kdy se mu narodí syn. Když se tedy narodila dcera, musela zmizet ze zámku. Matěj (K. Černoch) za pomoci hodného rybáře Janka (M. Stropnický) ale našel pro holčičku nový domov u dobrosrdečné a láskyplné Magdalény (I. Janžurová), takže o ni bylo dobře postaráno… Nebojte se, jak to tak v pohádka bývá, i tato skočí šťastně. I když to Davidovi chvilku potrvá, vezme nakonec svou dcerku na milost. A opět se můžete těšit na pěkné písničky "Růžičko červená", "Všechno naruby" či "Byl to nebo nebyl král" a oblíbené herce I. Andrlovou, M. Vladyku, J. Bohdalovou nebo P. Nárožného. (Česká televize)

Aidina

Jenom nechápu, proč Nálepkovou přezpívala Janků...tak to mohla hrát a zpívat rovnou jen jedna z nich. Obě dvě jsou zpěvačky a hrají asi taky tak stejně:-)). Ale ty maxiklouboky, co měli na hlavách, to klobouk dolů... ()

Viero

Velice nepovedená pohádka točená na reportážní kameru s velice plytkými písničkami, které za herce zpívá někdo jiný, což působí poněkud komicky. ()

jooker10

Zajimava situace nastala pri sledovani pohadky v roce 2017. Mir pro kralovstvi pomahal zajistit Martin Stropnicky. Exministr obrany a soucasny ministr zahranicnich veci😁 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Cazzysvjet

Nejlepší pohádka, která byla u nás kdy natočená! Absolutní top! A neříkám to jen proto, že jsem hrál hlavní roli, tedy to blonďaté mimino na dece :-D . ()

Kontryhelka

Tohle pokračování první pohádky se nepovedlo. Bylo to vaření z vody a podle mně to bylo o ničem. Mělo zůstat jen u dobrého konce první pohádky a zbytečně netočit další, která mi jako pohádka teda nepřišla. Spíš to bylo trapný a vnučka byla chudák, když se nenarodila vlastně jako kluk a musela se schovávat před nejbližšími ze své rodiny. ()

lapatata

Stejně jako tuto pohádku, tak i předešlou Co takhle svatba princi drží nad vodou především krásné Zmožkovy písničky. Adamcova nedbalost detailů to ale bohužel zase kazí. Nárožného král mi velmi připomíná Václava Klause, což ještě násobí jeho již tak komický výkon. ()

27p16and41p6

Pro mě pohádka od prvního dílu nikam neklesla, levně je to natočené furt, herecké výkony jsou furt stejné, písničky jsou furt pěkné a scénář má furt nápad. Aspoň se tam něco děje. ()

korela

Jedna z nejhorších a nejnudnějších českých pohádek. Příběh je v podstatě o ničem, uvařený z vody. Jeho lepší části jsou jen napodobováním zápletek lepších nebo všeobecně známých pohádek, zbytek nedává příliš smysl. Celý děj je zmatený, diváky nečeká žádné dobrodružství ani zajímavý příběh. Možná až příliš dlouhou stopáž vyplňují dlouhé, nesmyslné a trapné, rádoby zábavné dialogy o ničem, které jsou hlavně pro děti příliš složité a po chvíli začnou nudit nejen je. Velká část pohádky je také vyplněna písničkami, úroveň mnohých z nich značně zvyšuje politický podtext. Některé písničky filmu přidávají, jiné naopak ubírají. Po čase ale opět začíná většina z nich nudit svou délkou a také tím, že během písniček se kamera zaměřuje téměř výhradně na zpívajícího herce ve stále stejných úhlech. Princ a ztracená dcera jsou navíc značně nesympatičtí. Film příliš nezachraňují ani slavná herecká jména, a zapamatovatelných výkonů je spíše pomálu. Všechny pokusy o zábavné a vtipné scény vyzní většinou trapně a do ztracena. Při zdlouhavých nedějových dialogových scénách si divák nutně začne všímat nelogičností. A že jich je. Například rozhodnutí prince zbavit se dcery, místo aby si ji prostě nechal a za rok si pořídil další dítě, jeho následná změna názoru následovaná pokusy ztracenou dceru objevit, nebo to, že ani Matěj, ani chudá pradlena nevrátili dítě zpátky rodičům, když o něj zase stáli. A ve filmu si jen trochu pozornější divák všimne i spousty chyb, jako když ve filmu pětkrát zopakují, že je středověk, přičemž interiéry i oblečení zapadá bezpochyby již do novověku. Tahle pohádka si nejspíš vytvořila svou vlastní alternativní historii, do níž zjevně zapadá i topení a elektrické osvětlení, jež jsou k vidění hned v několika záběrech zámku. A když oko v této nudné pohádce nemá na čem spočinout, začne si prohlížet přezdobené a podivně zbarvené kostýmy a klobouky. Princezny nosí většinou jasně růžovou, asi jako desetileté holčičky, co si na ně potom hrají, zatímco král sousední země Matyáš jakoby se pokoušel na sebe navléknout všechny barvy duhy, takže připomíná klauna, co si hraje na papouška. Úplně zbytečná a podprůměrná pohádka, která evidentně vznikla prostě proto, aby byla. ()

soukyd33

Poznámka: Nárožný je tu asi nejdůležitější herec, dělá z toho komedii. Druhý díl pohádky je spíše jak kriminálka. Všichni pořád vyšetřují a hledají jistou osobu. Škoda, doufal jsem že to bude jako první díl. Písničky jsou zde asi jediné, co může pohádka nabídnout. Poznámka: Písnička Všechno naruby je výborná. 👍 Hvězdiček 3 ()

gerry007

Hodnotím pěti, hezká pohádka, bezvadní Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová a pěkné písničky. Takové pohádky se už dnes netočí. A je to škoda. ()

nicky.2000

Sice je druhý díl dějově a humorně trochu slabší, ale přesto si udržuje vysoký standart. A písničky se mi zde líbí snad ještě víc, takže se to vyrovná. K této pohádce se stále ráda vracím. ()

Ospalek

Pěkné pokračování, které se vyvedlo a herci neztratili vůbec nic ze svého kouzla. Takže stejné hodnocení jako u prvního dílu. 80% ()

JARDAHONDA

Druhý díl už není to pravé ořechové, zde dominují herci, kteří schovali pod koberec poněkud slabší stránku děje a zpracování.. ()

lisbon

Pro mě tohle byla vždycky hrozně depresivní pohádka, vyhodit své dítě, protože to není kluk, ale holka... to je hrozné a dát to do pohádky... (Jednu hvězdičku si musí rozdělit na půl Petr Nárožný a Bohdalka - protože ti jako vždy podali výborný herecký výkon) ()