yaqwsx

Během první minuty jsem si tento film zamiloval. Bezvadně natočené, geniální režije a především perfektně zahraný a napsaný hlavní hrdina. Jeho charisma mě naprosto okouzlilo. V první polovině, kde v podstatě nebyl děj, jsem Protovi hltal každičké slovo. Nechyběl mi děj - měl jsem prota. Jenže od scény se zavlažovačem, respektive první hypnózy jsem se trochu zděsil - co to? V půlce film ustřihli a místo něj dali úplně jiný. Děj nedával smysl, nezaujal mě - šel mimo mě. Já stále jen sledoval proto. Scény bez něj byly o ničem. Za Prota chci dát filmu 4 hvězdičky, ale hryzá mě svědomí, které chce za naprosoto zvoraný děj dát jen tři hvězdičky... PS: Rád bych viděl nějaký další film s Protem jako hlavní postavou - tentokrát však již se smysluplným dějem. ()

elleyne

Úžasný film, ani nevím, jestli víc psychologický, nebo sci-fi...každopádně konkrétně pro mě byl spíše psychologický. Kevin Spacey tu neskutečně zazářil. Film má pro mě všech pět* i díky konci. ()

Asdas

Ak by som to mal rozdeliť, tak časť kde sa hralo viac na sci-fi sa my páčila viac ako tá kde to začali prehlbovať do mysterióznych prvkov , herecký súboj o chlp vyhráva Spacey ,predsa len jeho postava bola o trochu lepšie napísaná a zahraná . ()

Barghest

Úžasná konverzačka, líznutá žánrem sci-fi, jíž vévodí herecké duo Jeff Bridges-Kevin Spacey. Toho mimozemšťana jsem mu zobala z ruky. P.S.: Knižní předloha je jen tak mimochodem excelentní. ()

Horxus

První dvě třetiny byly perfektní, skoro stoprocentní, pak se však tvůrci začali držet čím dál tím víc při zemi a celé se to zkazilo. ***spoiler: něco jako film Ondine s Colinem Farellem. Přízemnost a nedostatečně odvážní scénarista a režisér misteriózním filmům nesvědčí. Konec spoileru*** Nemůžu však než vyzdvihnout perfektní herecké výkony, obzvláště ten Kevina Spaceyho, a výbornou atmosféru. Celek za průměrné čtyři, protože mě, i přes trochu zkažený konec, K-PAX velmi zaujal. ()

miligretchen

Je zvláštní, že v něčem tolik snovém někdo jiný klidně dovede vidět "krásný příběh o lidskosti". Právě neuvěřitelně rozmanitý úhel divákova pohledu dodává snímku neskutečnou poutavost. Oceňuji člověka (Iaina Softleye), který dokáže čtyři roky usilovně pracovat na něčem tolik specifickém, a přitom to vůbec neztrácí svoji autentičnost. ()

juditik

Jeden z mojich naj filmov o ''mimozemšťanoch'' :) ...vrelo odporúčam prečítať si aj knihu... '' I travel light.'' ()

anyonecek

Asi ne všíchní lidé si k tomuhle filmu najdou vztah, každopádně když to člověk shlédne alespoň 2x, tak na po 2. už ví o čem film je a vše mu zapadá dohromady. Při 1. shlédnutí jsem měl poměrně chaos v tom závěru, kdo byl vlastně kdo a kom se vyprávělo. Parádní debaty Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Navíc herecký výkon Spaceyho byl suprový. ()

radys.v

Podle mého názoru přávě role Prota byla nejlepším představením Kevina Spaceyho (dosud to byli Obvyklí podezřelí). Zajímavé pojetí sci-fi filmu. Výborně vyřešený závěr filmu - katatonik. Samozřejmě nesmím opomenout Jeffa Bridgese - roli zahrál famózně, nicméně u něj mi více sedí role bezstarostného člověka, který má svět uplně na háku (narážím na životní roli v Big Lebowskému). ()

Mr.Atsor

Vynikající film! Z počátku jsem měl trochu strach, neboť nejsem příliš velkým fanouškem sci-fi kvůli jeho časté nelogičnosti a zmatečnosti celého děje. Film Svět podle Prota byl ale krásnou ukázkou toho, že lze vytvořit poutavý příběh i s nádechem reality. Byl Prot skutečně mimozemšťan? Využil tělo mrtvého člověka? Nebo se jedná jen o nevysvětlitelný lékařský případ? Bylo to zajímavé od začátku až do konce a všem to doporučuji! Už jen kvůli Kevinovi Spaceymu a jeho skvělé práci... ()

kolik27

Dost dejme tomu zajímavý snímek, který se (i přes mou menší oblíbenost) snaží Kevin vytáhnout vysoko, ale bohužel on a námět v podobě guláše, který míchal asi nějakej tuctovej vidlák, je hodně málo za tím co se dalo vymačkat ... ()

slowfox

Geniální. Pořád sice nevím jestli bych to zařadila mezi psychologické filmy nebo sci-fi bez vizuálních efektů, ale každopádně geniální :) Příjemný humor, skvěle zahrané, zdánlivě otřepané téma z jiného pohledu. ()

bezslipov007

Veľmi inteligentný film, ktorý sa bez zbytočného sentimentu snaží vyvolať v každom to lepšie ja. Vynikajúce dialógy, skvelí herci, jednoducho toto je film, ktorý si môžete pozrieť aj niekoľkokrát a pritom sa Vám nezunuje. ()

MartinTerran

Zajímavě pojatý sci-fi film. Když někdo o sobě řekne, že je mimozemšťan a přitom vypadá jako člověk, strčí vás do blázince a Protovi se přesně tohle stalo, ale vůbec mu to nevadí. A tak začíná pomyslný souboj doktora a pacienta jestli jde opravdu o mimozemšťana či o bláznivého člověka. Na konci je zajímavé rozuzlení, které si můžete vyložit jak chcete a tak si každý najde to svoje a všichni jsou spokojení. Tedy já rozhodně byl. Film je to vskutku zajímavý a podle mě velmi vydařený. Zahrané je to taky výborně, obzvláště Kevinovi jsem fakt věřil, že je mimozemšťan. Hodnocení: 88/100. ()

Andik

Bol to šťastný človek veľmi veľmi milujúci a veľmi milovaný jeho šťastie hraničilo s blaženosťou a toľku premieru šťastia azzazel nemohol zniesť a tak zasiahol a urobil to,, čo vie on najlepšie a z Prota sa stala bolestiva ľudská neznáma, ktorý v ďalekej hlbke svojej mysle cítil,že v ňom bolo čosi, čo ľudia volaju šťastím.A tak to niečo hľadal s obrovskou vervou až putoval studeným obrovským vesmírom s koncom bez konca putoval k vzdialeným planétam,ale to, čo hľadal v tej obrovskej šírave nemal šancu nájsť.Avšak pochopil a vedel,že v celom vesmíre sa všetky hmotné veci kométy,planéty vracajú po istom čase na původné miesta a tak je to aj so všetkým nehmotným.A tak čakal na ten záblesk,ktorý preletí cez neho a zanechá v ňom ten jeho pocit šťastia.A dočkal sa avšak ta sila v tej rýchlosti mu zabila telo,ale duša a myseľ bola zase šťastná. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006