Filipes

Něco tak úžasného, inteligentního, napínavého a nabitého se jen tak nevidí. K-Pax má fakticky děj, který vás vtáhne a už vás nepustí. Opravdu výborný Kevin Spacey a též výborný Jeff Bridges jako pacient a psychyatr- nedokážu si představit nikoho lepšího. K tomu skvělá hudba a opravdu nabitý scénář zvraty, vědomostmi a poučením. ()

Klemi

Originální a příjemný film o zvláštním pacientovi psychiatrické léčebny, kterého výborně ztvárnil Kevin Spacey. 90%. ()

Gladi

Vydarený film s veľmi dobrými hercami. Ako veľký fanúšik Kevina Spaceyho si tento snímok vždy veľmi rád pozriem. Na tomto filme asi najlepšie vidno ako si Pán herec Spacey dokáže vybrať rolu šitú práve pre neho. Nezabudnuteľný moment, keď Prot s nesmiernou chuťou zbaští celý banán aj so šupkou nie je zahraný ale skutočne precítený. Výborne napísaný scénar i napriek slabšej druhej polke filmu, ktorú však kvalitatívne ťahá nahor zaujímavý temný koniec tohto príjemného sci-fi. ()

PROTIVETRU

Sľubný začiatok, slabý a nudný koniec. Priznávam sklamanie, tak ako Klaatu tak Prot si ako svojho predstaviteľa nemohol vybrať sympatickejšieho "pozemšťana",avšak to mi akosi nestačí. ()

dražis

Film, za který můžete dát žádnou nebo všechny hvězdy, ale rozhodně vás nenechá jen tak odejít. Po celou dobu vás film drží v napětí bez sebenších triků pouze s pomocí skvělých dialogů a naprosto užasného soundtracku. Sci-fi, které svým podáním nemá konkurenci. Plus přidejte výkony dua Spacey a Bridges a je to pět hvězd jak vyšitejch. ()

moviepill

Kevin Spacey vie hrať. A hrá úžasne. A či je to chlap v Americkej kráse alebo mimozemšťan (?) vo filme Svet podľa Prota, vždy ma donúti premýšľať: jak to ten chlap robí? Čo sa týka filmu, nesnažil som sa ho priveľmi analyzovať. Možno má muchy v scenári, možno nie. Každopádne sa počas celých dvoch hodín ani sekundu nenudím a to už je úspech! K tomu perfektná hudba (soundtrack radím na 2. miesto hneď po Elfmanovom Strihorukom Edwardovi) a niekoľko scén, ktoré mi zostávajú v pamäti nastálo. Zvlášť potom scéna s hypnózou, kde Kevin Spacey (odporúčam originálny zvuk, nie dabing) predvádza čosi, čo mi naháňa zimomriavky... Skrátka a dobre, Svet podľa Prota je vynikajúci film, ktorý si veľmi rád pustím, pretože viem, že 1. nebudem sa nudiť, 2. je to o "mimozemšťanoch" (a možno aj bez úvodzoviek) a 3. hrá tam Kevin Spacey. PS: len ten Jeff Bridges mi s tou odutou gambou moc nesedel... ()

forrest11

Jeden z mojich TOP10 filmov. Skvele zahrane v podani Spaceyho. Tema a spracovanie presne sadlo mojmu vkusu a divak do poslednej chvile fandi "martanovi" Protovi ;) ()

Via

K-Pax: malá planetka vzdálená naší planetě Zemi... co když se však vyskytne na Zemi člověk (cizinec), který tvrdí, že je odtamtud... dobrá, pokládejme ho za blázna... dostane se do psychiatrické léčebny, kde ho však na pravidelná sezení dostane doktor, který se ho snaží pochopit... naštěstí... postupně doktor zjišťuje, že možná opravdu není blázen... cizinec začne ovlivňovat myšlení lidí v léčebně a doktorovi dochází, že tu možná na Zemi je cizinec za nějakým hlubším smyslem... Možná ho pochopím, až si přečtu knižní předlohu... Každopádně doporučuji - jednak díky hereckému obsazení a jednak díky té myšlence o někom, kdo není odsud... ;) (soundtrack: velmi příjemná hudba - Ed Shearmur) ()

Puddingg

Film u kterého otázka Protova původu není tak důležitá jako to, co dělá pro ostatní lidi. Krásně hřejivý příběh plný lidskosti. Kevin Spacey to hraje skvěle - příjemný, poučující, ale zároveň pro lidská měřítka dost poťouchlý mimozemšťan:) ()

radimartin

[Literární předloha: Gene Brewer - Svět podle prota] Oproti filmu, který nechává na samotném divákovi jakou verzi protova (prot psáno dle knihy zásadně s malým písmenem) osudu zvolit, zda osud blázna či návštěvníka z vesmíru, je v knize Robert Porter jasně člověkem s protem jako alter egem. Člověkem, jenž vlivem šíleného traumatu našel cestu k oblastem mozku schovaným naším zrakům. Je to pozoruhodný člověk, schopen používat i ty části svého mozku, které jsou nám ostatním nedostupné. Jeho dovednosti a schopnosti působit na ostatní blázny či zvířata jsou nepochopitelné a nám tak vyvstává záhadná otázka, jaké taje náš rozum ukrývá a co vše bychom mohli dokázat kdybychom cele poznali sebe sami. Prot dokáže věci vymykající se omezeným hranicím našeho rozumu a proto JE svým způsobem mimozemštan. Kevin Spacey jako flegmatický a vždyodpověďmající prot je exeletní. Doktor Powell: "Na téhle planetě jsem já doktor a já léčím pacienty." Prot: "A proč jste je tedy ještě nevyléčil?" ()

chrustie

Jsem trochu na vážkách. Jak už tady zaznělo, na začátku film začal skvěle, začínal nabírat na obrátkách, ale pak se to sunulo jen dolů. Hodně kvalitní sci-fi potenciál, byl bohužel ubit zbytečnostma a vydal se opačnou cestou, než jakou bych chtěl vidět. Poctivé 3*. ()

route60

Kevin Spacey je výborný herec a Svět podle Prota patří k jeho nej filmům, nádherný příběh s psychiatrického prostředí a skvělé výkony všech zúčastněných, režisér Iain Softley natočil jednoduše skvost, 100% ()

Titleist

Příběh o chlapíkovi, kterému se stala hrozná věc a uniká z reality v převleku za mimozemšťana z planety K-PAX. Každá scéna je tu promyšlená do detailu a může se stát, že bude na první shlédnutí obtížný na pochopení (Bessy mi pěkně zavařila hlavu). A opět skvělý Spacey. ()

Nupaky

jojo,tak tohle mě bavilo....Spacey mě nejprve odnesl velmi snadno a lehce na K-PAX a pak přišel tvrdý náraz zpět... ()

papuchalk

Má to všechno co má mít, abych tomu dal plné hodnocení a přesto ho dát nemůžu. První třetina filmu je hodně nadějná a se zájmem jsem koukal co se z toho vyvine. Pak se to čím dál vzdaluje a nakonec jsem nepochopil jakou má film pointu. Je to celé jen o balancování nad rozhodnutím zda Prot je nebo není mimozemšťan? To je málo (a navíc v tom mám jasno). I když psychologovi, který příběh vypráví, to vrtalo hlavou ve dne v noci, já chci víc. Jaký byl důvod Protovy přítomnosti na Zemi, a proč by nám o ní někdo měl vyprávět? Chci příběh... Horší dojem z filmu asi způsobil i český dabing. Originál zvuk musí umocnit atmosféru daleko líp. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006