Mission: Impossible III

• USA Mission: Impossible III (více)

Ethan Hunt se právě zasnoubil s Julií, ale jejich oslavu naruší žádost tajné služby, aby se Ethan vydal zachránit agentku Lindsey, kterou učil. Po dlouhé době tak vyráží do terénu. V týmu má Luthera, Declana a Zhen. Akce nejprve vypadá úspěšně, ale Lindsey pak v hlavě vybuchne časovaná nálož. Ethanův tým je kritizován, proto se Ethan rozhodne se svým týmem podniknout neschválenou akci, aby si napravili jméno a pomstili Lindsey.  Lindsey unesl Owen Davian, po kterém jde tajná služba už celé roky. Ethan vymyslí plán na únos Daviana ve Vatikánu. Plán je složitý, ale úspěšný. Davian Ethanovi vyhrožuje, že ho zabije před zraky jeho ženy, ale Ethan si myslí, že se nic pokazit nemůže. Když letadlo i se zadrženým přistane v USA, čeká je přesun auty. V tu chvíli na most, po kterém auta jedou, zaútočí ze vzduchu a Davianovi se podaří uniknout. Ethan okamžitě vyrazí pro Julii, Davian se k ní ale dostal první. Davian chce, aby mu Ethan obstaral zařízení, o kterém jsou informace v kufříku, který mu Ethanův tým sebral ve Vatikánu. Ethan má 48 hodin, aby tzv. Zaječí packu získal... (TV Prima)

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Nemám rád Toma Cruise !!!! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Mission: Impossible Theme*-Composed by Lalo Schifrin (:52) ,2. Factory Rescue (4:14) ,3. Evacuation (2:46) ,4. Helluvacopter Chase (3:12) ,5. Special Agent Lindsey Farris (2:45) ,6. Ethan and Julia (1:23) ,7. “Humpty Dumpty Sat On a Wall” (5:53) ,8. Masking Agent (3:38) ,9. Voice Capture (2:40) ,10. “See You In the Sewer” (1:42) ,11. Davian’s Brought In (2:04) ,12. Bridge Battle (4:10) ,13. Davian Gets the Girl (2:41) ,14. IMF Escape (2:42) ,15. Disguise the Limit (3:21) ,16. Shang Way High (3:37) ,17. The Chutist (1:58) ,18. Hunting for Jules (3:53) ,19. World’s Worst Last 4 Minutes To Live (4:08) ,20. Reparations (3:33) ,21. Schifrin and Variations‡ (3:05) , ()

novoten

Nejvyrovnanější Huntova eskapáda. Novátor Abrams dokázal divácky poněkud unavenou sérii nastartovat do pozice silného velkofilmového hráče a díky rychlému střihu, slušně profilovaným postavám a blízkému charakteru Ethana si připsal zářez téměř historický. I přes svůj specifický přístup totiž ani na moment nedává zapomenout na to, kterého akčního hrdinu sledujeme a bere si to nejlepší jak z rafinovaně cílené nálady prvního dílu, tak z akčně bujícího pokračování. Tentokrát jsem totiž za ústředního dobrodruha chvílemi dýchal, napjatě mu fandil a marně se bránil mrazení v zádech při všech akčních pasážích. Až do období, kdy si sérii (nadobro?) vzal pod křídla McQuarrie, jsem právě trojku měl z celé M:I značky nejraději, s přibývajícími roky mi z ní trochu mizí výjimečnost a neopakovatelnost, naštěstí ale ne zábava, hmatatelný pohon všeho dění, sympatické pokusy o úkrok ze žánrových kolejí a v neposlední řadě atypický (a o to proradnější) záporák. ()

tron

Moja najobľúbenejšia misia, paradoxne najnižšia tržba, práve vinou ktorej bolo v nasledujúcej štvorke rozhodnuté, že Cruisea vystrieda Renner, čo sa však nakoniec neudialo, hoci veľa vecí naznačovalo, že sa to udeje. Celosvetových 397 nie je samozrejme žiadna katastrofa a to ani pri pomerme masívnom 150-miliónovom rozpočte, ale jednotka zarobila 457 a dvojka dokonca 546, takže rozhodne sa jednalo o pomerne masívny prepad na zárobku. Zároveň je záhadou, prečo sme po takom enormnom úspechu dvojky museli na trojku čakať dlhých šesť rokov. De Palmova jednotka bola výborným špionážnym akčným trilerom, ale dvojka Johna Woo sériu po kvalitatívnej stránke temer zabila, hoc paradoxne sme mali dočinenia s megatrhákom. Z trojky Cruise najskôr vyrazil niekoľkých hercov (Scarlett Johansson, Kennetha Branagha, ten si napokon záporáka v špionážnej sérii zahral až o 8 rokov neskôr a to v prepadáku Jack Ryan), potom prišli na rad režiséri (David Fincher, Joe Carnahan) a nakoniec Cruise na uvoľnenú režisérsku stoličku vysokorozpočtovky dosadil režijne debutujúceho seriálového scenáristu. Je šokujúce, aký sebavedomý film to pri takejto konštelácii hviezd je. Veď už v tej extrémne krátkej predtitulkovej scéne nedostaneme výbuchy lietadiel, ani pády 10-poschodových budov, len Toma Cruisea siahajúceho si na dno svojich síl tak, ako si na ne nesiahol ani v celej jednotke a dvojke dokopy... a funguje to báječne! Je to na jednej strane poctivo filmárske, veľkolepé a tradičné a na druhej je to niečo nové a strhujúce. Od geniálneho McGuffina v podobe tajuplnej Zajačej packy, cez špičkové akčné scény (prepad autokolóny na fotogenickom moste), až po realistické, uveriteľné a ľudské postavy a zdatného ústredného zlosyna, ktorému prepožičal oscarový Philip Seymour Hoffman bravúrny, minimalistický mráz. Odvážne, drzé, návykové. S ďalšími pozretiami čoraz lepšie. Môj najobľúbenejší diel plný fantastických momentov, na ktoré sa dá dívať 100x (hodenie pištole agentke Ferrisovej, vyhrážky v lietadle, plavba v člne). Mnohí mylne tvrdia, že až v trojke sa z one man show stala tímovka, ale tímy mal Hunt ako v jednotke (tam dokonca dva!), tak v dvojke. Aby bola trojka dostatočne kvalitná, muselo sa pristúpiť k viacerým popretím dvojky, takže na Thandie Newton ako Ethanovu osudnú lásku je okamžite zabudnuté a nekoná sa ani návrat najzabudnuteľnejšieho člena jeho tímu od r. 1996: Johna Polsona ako Billyho Bairda. Fishburne skvelý. ()

JFL

Moderní televizní seriály staví na propracovaných postavách, překvapujících zvratech a především na důmyslném zaháčkování diváka. Režisér J.J. Abrams podepsaný pod obrazovkovými hity Alias a Ztraceni stejné zásady uplatňuje u nového filmu o expertovi na nemožné mise v podání Toma Cruise. Abrams z nezničitelného hrdiny udělal cítícího a trpícího člověka a zavrhl klasické střídání akčních a oddechových scén. Kombinací akce, napětí a hluboce emocionálních scén si diváka podmaní už v první scéně a až do konce ho nepustí. ()

B!shop

Tak tohle je rozhodne nejlepsi dil Mission Impossible. Prvni dil mel skvelou krimi cast a druhej mel skvelou akcni cast, ale tady je vse skvele vyvazeny. Co se tyce akce, o kterou tu jde predevsim, tak ta je naprosto dokonala, pekelne svizna, napinava, hodne realisticka (vetsinou) a neni zadna nacancana, ale hezky spinava a je tu zhruba 100 minut z celkove stopaze filmu. Jedinej problem je kamera, ktera je nekdy az moc zbesila a moc zblizka, takze se akce stane neprehlednou. Akci mam rad, takze to je pro me plus, ale na druhou stranu, zamrzi fakt, ze oproti jinejm dilum MI, se tu moc neplanuje, ale Cruise jako silenec beha z akce do akce. Udelal bych nejakej kompromis. V prvnim dilu bylo planovani moc a tady je ho malo, chtelo by to neco mezi. Pribeh je naprosto klasickej, podobnejch pribehu jsou tisice, ale aspon se tvurci pokusily o nejake zvraty, coz je plus. Jediny, co me nastvalo, bylo, ze se nedozvime, co za zbran to vlasne Cruise ukrad, ale podle me to nevedeli ani tvurci. Herci jsou dobry, Cruise se na tohle dokonale hodi a prislo mi, ze byl i trosku namakanejsi a Seymour Hoffman byl jako zaporak dost dobrej. Prislo mi, ze se Abrahams chtel vyhnout klise tehle filmu, ze se hlavnimu hrdinovy vse hned podari, coz se mu povedlo, ale trochu to prehnal, protoze co jde, to se posere a nekdy je toho uz trochu moc. Jasnejch 5*, ale porad je to jen letni blockbuster, ale skvele povedenej, coz se taky pocita. ()

dO_od

// Nejlepší dosavadní film J.J. Abramse, kterým se zapsal navždy do mé paměti. Objev P. S. Hoffmana. Znovuobjev Toma Cruise. Restart amerického Bonda. A nakonec - ne však jako poslední, scéna s mostem. Tenhle film nepřestával dávat, takže já vracím laskavost. 10/10 ()

movie

Možná trošku víc postavené na hlavu než je zvykem, ale zatraceně dobré! Nevím jak často hraje Phillip Seymour Hoffman padouchy, ale Davian v jeho podání byl jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Studená svině co se nebojí ničeho, ale vy se bojíte ji! Paráda ... ()

Lateef

Skoro to vypadá, že agent Hunt se svými nemožnými misemi seknul...z vydělaných peněz si může postavit svojí Route 66 a navíc se konečně hodlá usadit...našel si ženu, se kterou se chce oženit a možná i založit rodinu...jenomže od chvíle, kdy jeho pracovnu zasmradí obláček dýmu právě zničené tajné zprávy, je agent Hunt znovu povolán do akce...Třetí mise Toma Cruise je jiná než oba předchozí díly. Po upovídané jedničce a akčně přemotivované dvojce přichází J.J.Abrams a hned na Ethana Hunta vybalí nejtěžší možný úkol - záchranu jeho manželky. Tím vlastně dostává celý příběh nový náboj...kde jinde by měli záporáci využít Huntovy slabiny než v osobě jemu nejbližší??...obrovským kladem filmu je konečně pořádný záporák, oskarový Philip Seymour Hoffman vystřihnul svou roli s puncem prvotřídní kvality a je synonymem bestie...i když se na plátně objevuje střídmě, nahání skutečnou hrůzu...výkony ostatních jsou uspokojivé včetně Toma Cruise, který se do své role pěkně položil a předvedl i nějaký ten emoční výjev...Akční stránka filmu je pojata přehledně, dynamicky, scény s průletem helikoptér větrnou elektrárnou a sekvence na dálnici jsou vrcholy filmu...jestli je pravda to, že se Tom Cruise nenechal zastupovat kaskadéry, nechápu, jaktože teď neleží v rakvi, protože náročnost akčních scén sahá někam do stratosféry...Celkově určitě nejlepší díl trilogie! 150 miliónů dolarů(rozpočet)/397 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jara.Cimrman.jr

"Dali jsme do Vaší hlavy nálož. Je Vám to povědomé?" Mám slabost pro Davienovy "vtípky", Ethanovy přístupy do nepřístupných míst i pro krásu dámskýho obsazení tohoto snímku. Navíc tady akce sviští svižněji než soustruhy v učilištích a já jsem se skvěle bavil při "italský" hádce v Římě, věšení padoucha z letadla i při odlákání pozornosti metáním baseballových míčků. Možná bych během té zábavy mohl být více napnutej, ale ono je dost těžký bát se o nesmrtelný agenty typu Jamese Bonda, Ethana Hunta nebo Johnnyho Englishe. ()

EdaS

Po letech, kdy jsem trojku považoval za nejlepší M:I díl, musím svůj postoj trochu přehodnotit. Abramsovo zlidštění Hunta je rozhodně fajn, tempo snímku je ůžasné, stejně jako emocionální náboj a spousta chytrých nápadů (neukázat loupež králiči packy nebo třeba likvidace nálože v hlavě), ale De Palmova jednička má prostě lepší akci a je víc cool. 90% ()

H34D

S Mission: Impossible III vyplynulo jednoznačně na povrch, že J.J. Abrams je velice schopný režisér, jen málokdo by čekal, že třetí díl předchozí dva tak hravě spláchne do záchodu. M:I-3 už rozhodně není jen o Cruisovi, jeho nadlidských schopnostech a hromadě šťastných náhod, konečně se dočkáme i pořádné týmové spolupráci a promyšlené akci tak akorát, aby zaujala, ale nepůsobila překombinovaně. M:I-3 je ultimátní akční blockbuster, který má všechno, co by divák od akčního filmu mohl chtít, poskytuje výtečnou zábavu v dynamické atmosféře a přitom nijak nesklouzává k povrchnosti... Koneckonců už jen když porovnáme Thandie Newton a Michelle Monaghan, tak je to jako zálet na jednu noc versus láska na celý život. 9/10 ()

xxmartinxx

Když jsem film viděl poprvé, nelíbil se mi vůbec. Ale napodruhé už Abramsovi jeho vždy realistický styl žeru. On dokáže, aby vypadala realisticky i ta největší hovadina. V tomhle filmu jsou stejné nesmysly jako v předchozích dílech, ale podáno je to tak lišácky, že bych se dušoval, že všechno, co se tu děje, je i možné. Oceňuju to. ()

Skejpr

Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát. ()

Shit

J.J. Abrams, režisér seriálů Lost nebo Alias, dostal svojí první velkou filmovou příležitost a zhostil se jí poměrně slušně, myslim. že z toho ani o moc víc dostat nemohl, protože jediný co se dá více méně kritizovat je slabší příběh, ten neni vůbec originální a občas je nedomyšlený a závěr už je opravdu přehnaný a s moc vysmátým happyendem. Jenže jak můžu dát nízký hodnocení, když 70% je prvotřídní akce, je ještě víc promakanější než ve dvou předchozích dílech a triky v ní jsou jedním slovem dokonalý, snad jsem nezaznamenal ani jednu chybičku a přitom Abrams byl v akčních scénách opravdu vynalézavý a snažil se o co nejpůsobivější záběry. A to se bezezbytku podařilo. Možná Film občas působí až moc sestříhaným dojmem, protože nějaký plánování akce nebo něco podobnýho vlastně vůbec neexistuje, rovnou se ze scény vymýšlení jak budou pokračovat, přesuneme na začátek akce a opravdu, v tu chvíli to působí dost sestříhaně, jenže divit se moc nelze, protože vložit všechny záběry by zapříčinilo nesnesitelnou délku, už takhle to mělo 2 hodiny a bylo to tak akorát, delší stopáž by už asi začala silně nudit. Tom Cruise se moc nezměnil a hraje pořád totéž, možná vypadá o něco starší, ale ne o tolik aby to nějak vadilo. Tentokrát má proti sobě asi nejlepšího záporáka v podobě Phillipa Seymoura Hoffmana, podle mě se se svojí vizáží přesně na takovou roli dokonale hodí, klidně bych mu dal i víc prostoru než nakonec dostal, prtože Hoffman už několikrát dokázal, že to je vynikající herec. Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale kdo má rád svižnou akci se spoustou parádních triků,jako já, tak si určitě taky přijde na své. ()

gudaulin

Jeden klad musím tomuhle filmu přiznat. V rámci tří pokračování série o nezničitelném agentovi je to určitě nejlepší díl, jenže mám s celou sérií problém, stejně jako mám problém s převážnou většinou akčních filmů. Je to jednoduše nerealistická pohádka, u které je potřeba vypnout mozek a nezamýšlet se nad řadou logických děr. Narozdíl od série filmů o Jamesi Bondovi jí chybí styl a humorná nadsázka. Třetí díl je sice filmařsky nejvyzrálejší, ale paradoxně mu chybí oproti předchozím dvěma snímkům skutečně důstojný protivník. Philip Seymour Hoffman je sice výborný herec, ale nemá dostatečný prostor a scénář ho dostatečně nedémonizuje a nebýt zrady, hrál by vyloženě trapnou roli rychle pokořeného protivníka. Pokud se má někdo postavit tak geniálnímu neprůstřelnému agentovi jako je Ethan Hunt a americké tajné službě vybavené hi-tech technikou, musí to být opravdu ďábel v lidské podobě, který usiluje nejméně, ale zdůrazňuji nejméně, o ovládnutí světa... Celkový dojem: 45 %. ()

choze

Trojka má o něco lepší scénář než dvojka, bavily mě špionážní vychytávky a akce má svoje momenty, ale linie s Ethanovou přítelkyní mě nudila a bylo by fajn, kdyby měl záporák nějaký zajímavý background. ()

Sarkastic

„A až se prach usadí, udělá naše vlast to, co umí nejlíp. Vše vyčistí. Vybuduje infrastrukturu. Demokracie zvítězí.“ Není nad líbánky v Číně, doporučuje 1 z 10 zdravotních sester s pistolí v ruce a polomrtvým manželem na zemi, aneb jak to tak asi může dopadnout, když Sobotka letí do Šanghaje…Ač je každý díl jakýmsi uzavřeným příběhem, přišlo mi líto, že se vůbec nevysvětlilo zmizení předchozí partnerky a objevení se nové (ale ok, od příště už to očekávat nebudu). Oproti dvojce určitě krok vpřed (vlastně 3). Přibylo humoru na odlehčení (zvláště Luther a Benji solidně hláškují), malinko ubylo absurdní akce (i když třeba u „skluzavky“ či „padáku“ musíte úplně vypnout) a záporák je o dost lstivější a krutější, takže napětí opět nechybí. Přepálený závěr jsem už očekával, takže se bez větších problémů vracím s hodnocením k 4*. „Hele, nechci být neslušný, ale měli jste spolu něco? Ty s Lindsey.“ - „Lindsey byla jako moje mladší sestra!“ - „A s mladší ségrou jsi nikdy nespal, je to tak? No, když se tě na to nezeptám já, tak už nikdo.“ ()

Dudek

Když přišel první Mission: Impossible byla většina diváků potěšena. Ethan Hunt byl prototyp jiného hrdiny než James Bond, přesto že plno hnidopichů tyto dva hrdiny srovnávali je nimi obrovské množství rozdílů. Okouzlil příjemným příběhem, avšak ke konci bohužel zklamal svou přílišnou překombinovaností a zejména vysokým množství zvratů, ze kterých šla mnohým hlava kolem. Každopádně díky vydělaným penězům byl druhý díl jasnou volbou. Přestože se nejednalo o vyloženě špatný film, veliké množství lidí rozhořčil až příliš lineární příběh. Nyní tu máme Mission: Impossible III a režie se ujímá J. J. Abrams, který toho nasliboval až příliš, než aby to všechno mohl splnit. Jak to tedy nakonec dopadlo? Film se rozeběhne okamžitým flashforwarem, který sice působí jako takový malý spoiler, ale zároveň značně popohání film dále. Divák si totiž nemůže být jist, jak zde zobrazená situace dopadne a navíc neustále naráží na situace, o kterých se tam mluvilo. Ihned poté bude učiněna radost zejména všem těm co sledovali již seriál, neboť titulková sekvence se odehrává přesně v jeho duchu, ono vůbec v tomto filmu budete narážet na spoustu odkazů ke všemu co se na něj váže, ale o tom až později. Musím se přiznat, že jsem se ze začátku neuvěřitelně nudil, film si mě ničím nezískal a já se jen modlil, aby se v podobném duchu nesunul až ke konci. Pečlivě jsem sledoval práci filmařů, ale místo slibovaných vychytávek a revoluce v žánru jsem sledoval roztřesenou kameru a mohl číst Abramsův rukopis, který je jasný snad v každém záběru. No každopádně mé modlitby byly vyslyšeny, neboť přišla mise ve Vatikánu, která je opravdu skvělá, vlastně vše co následuje po ní je skvostné. Abrams pouští jednu akci za druhou, avšak vůbec ne na úkor příběhu, vychutnává si scény, ve kterých může připomenout nějakou slavnou část z předchozích dílů – třeba skok ze zdi – a prostě je to nářez. Filmu nepodtrhává nohy ani polidštění děje a pokusy o nabourání divákových emocí, ba právě naopak, působí to tam přinejmenším skvěle, avšak rozhodně nechci říkat, že jsem nenašel nic, co by mě pořádně nenaštvalo. Hlavní záporák je jasný hned a rozhodně je třeba uznat, že v dějinách moderní kinematografie jsem ještě neměl tu čest vidět lepší postavu než je Davian (úchvatný Philip Seymour Hoffman), konečně někdo nekecá, ale jedná, horší je to však s jeho společníkem, který nám zůstává utajen. Právě to slovo utajen je hřebíčkem do rakve. Film se snaží aby diváka ani náhodou nemohlo napadnout kdo to je a používá k tomu již několik let okoukané způsoby, které jsme mohli vidět třeba i v podprůměrném snímku Sám doma 4. Zejména v jedné fázi to působí tak strašně okatě, že jsem byl neuvěřitelně pohoršen tím, jaké dělají tvůrci z diváků debily. Celkově se jedná „jen“ o další Mission: Impossible, což rozhodně není špatný verdikt a pokud to někomu nestačí, pouze čistě konstatuji, že své předchůdce nechává daleko za sebou, jen škoda té obrovské předvídatelnosti. 80% [TOP 19/10 88%] ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)