S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

J*A*M*A*L

Na Pixar se už mohu spolehnout vždy. On neumí natočit špatné filmy. Dalo by se říct, že natočit nekvalitní film je pro Pixar Mission Impossible :-). Pokud se nemůžeš spolehnout na filmy, spolehni se na animáky... a hlavně od Pixaru ;-). A ty se o tvou spokojenost postarají skvěle. Další skvělý animák... nemám slov. Na dokonalou to sice nezmáklo, ale bavil jsem se náramně. A hlavně jsem se opět kochal tou nádhernou animací a režií. Pixar nenatočí nikdy nepěkně animovaný film... ()

Honzeek95

Určitě jeden z nejlepších animáků z dílny Disney. Naprosto originální snímek bez většího množství klišoidních hlášek a situací, což vždy oceňuji u filmu nejvíce. Děj má spád, je tu spousta zajímavých scének a člověk se ani chvíli nenudí. ()

ClimbVibe

Jeden z filmů kolekce "Pixar classic", který nás bude strašit a bavit ještě hodně let. Oceňuju zejména originální zápletku, skvělé charaktery, modrofialovou srst příšerky Sullivana a kontaktní čočku Mikea Wazowskiho. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 62 577 067 $ (3237 kin) Náklady na výrobu: 115 mil. $ Náklady na reklamu: 50 mil. $ Ocenění: Oscar 2001 - píseň (If I Didn't Have You); nominace: animovaný film, hudba, střih zvuku BAFTA Children's Award - film Grammy Awards - píseň pro film, televizi nebo jiné vizuální médium..... ()

Paldiny

Originálne, zo začiatku aj celkom roztomilé, príšerky vo fabrike strašia decká a jeden huňatý méďa je v tom fakt borec. Lenže čochvíľa maco precitne, zakuká sa do malého dievčatka a postupne kašle na kamaráta, strašenie, blížiaci sa rekord a s ním spojenú i večnú slávu. Aby úpadku kariéry nebol koniec, vo finále fabriku prerobí na stand-up comedy club pre publikum v pyžamách a ja utieram aj posledné zbytky sĺz. Ach jaj, netušil som, že Pixar skúšal tiež tragédie. ()

Senfi

Mě se to moc líbilo, bylo to takový roztomilý, úplně jsem se vrátila do dětských let. A ta malá holčička byla k sežrání. Taky bych chtěla aby mě chodili strašit tak hodná a roztomilá (oni byli tak ošklivý až byli krásní) strašidla..:o) ()

LuckyStar

Za božský poslední filmový okýnko těhle chlupato - nechlupatých strašidel dávám nakonec za čtyři. Celkově je to příjemné pokoukání, ovšem někdy nudí - a malá Boo? Roztomilá a to nepřekonatelně! To žvatlání musím někdy vykoumat... ()

Puss

Pro mě jsou Příšerky nejlepší Pixarovka, nemůžu si pomoct. Závěrečné pokažené scény mě opravdu dostaly. Jinak všeobecné vyzdvihování Pixaru moc neuznávám, věřím, že jejich technologie jsou bezva........klidně i nejlepší, ale jsem fanda Dreamworks. ()

Cement73

Skvele originálne a úžasne naanimované. Deti šalejú a dospelí sa tešia. Už len sám príbeh je výborný. Klobúk dolu pred celým realizačným tímom. ()

Yardie

Krásný snímek! Nicméně asi převážně určen pro dětské publikum, nicméně jsou tam i narážky, které pochopí zase dospělí. Výborné technické zpracování, je to opravdu nádherné. Navíc se mi i dosti líbilo, jak si tvůrci vyhráli se sebemenšími věcmi, nejvíc se mi líbilo asi přichycení dvěří - jak se tam posouvaly i ty rampy a různé úchyty, to jsem celkem koukal. Opravdu se mi moc zpracování fungující továrny líbilo. Vtipné to samozřejmě bylo, ale nejvíc se asi nasmály děti. Dospělí se spíše pousmávali, ale by to celkově takový příjemný snímek. Jsem velice spokojen! Howgh! ()

dehlie

rozhodne originálny a milý animák z fabriky na strašenie detí. na rozdiel od iných pixaroviek mi tento prišiel ako najviac vhodný pre malé deti. ()

Bucounit

Asi po siedmich rokoch čo som tento animák mal doma som si ho pozrel a už viem prečo som to tak dlho odkladal. Všetci tu sú uvrešťaní, každý sa len z niekym háda alebo hladajú malé decko ktoré nič iné nerobí len sa niekde schováva. Jediná sympatická postava bol Yeti zo zmrzlinou. ()

sona123

Tohle byl můj první animák. A dodnes ho považuji za nejzdařilejší. Animace je kouzelná a originální (dveře a honička v zákulisí je top akční scéna), postavy si získají srdce diváka při prvním mrknutí, je to napínavé a milé a jedinečné. Můžu to vidět pořád dokola a neobehraje se mi to. Všechno to ostatní pak už byly jen napodobeniny a nastavované kaše (většinou). ()

Daqvid77

Příšerky splňují vše co od animáče čekám je to vtipné originální a vezmou za srdce no prostě animáč za 5 hvězd. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)