S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

Koda

Jo, možná někdy změním hodnocení na 4... ALE TO BY JSTE MĚ MUSELI SILNĚ PŘEMLUVIT :D Ha, ha! Tenhle film jsem viděl mockrát a vždycky jsem našel nějakou skulinku, u které jsem se zapomněl zasmát... no a teď jsem jich viděl snad několik? Proč? Nepřipadává vám nějak ten film v něčem podezřelý? Co třeba probíhající pandemie covidu, strašáci se bojí děcek, my se bojíme toho, že se někoho cizího dotkneme a dostaneme nemoc. Do toho ty lidi ve skafandru, kteří se snaží vyčistit postižené příšery po doteku s dítětem. To je neuvěřitelné, co budoucnost dokáže předpovídat... ještě zapomněli roušky :D Jinak, co se týče filmu, tak i po 20 letech je tohle prvotřídní trhák, který pořád baví, neomrzí a legendy jako Tomáš Trapl či Hromada jsou zde nezapomenutelní. Film jako takový má spoustu dobrodružných momentů kde 2 hlavní aktéři navštěvují děti a straší je, ale po tom průšvihu s dítětem zjistí, že jejich rival má úplně jiné plány, které chce podniknout a vlastně v tom není tak úplně sám. V průběhu filmu zde vzniknou vtipné momenty, jako "citrónová zmrzlina" na sněhu, vytvořená sněžným mužem, muzikál pod názvem "Šoupni jí tam odkud přišla, než se naštvu" a další bájnové dovádění plné portálů do různých domků a dojemný konec. Pixar dokáže člověku říct, že on je v tomhle pán. Dokonce i nepřítel ještěřák je tu docela krutý. Do teď jsem nedal horší hodnocení a ještě dlouho ho udržím v původní pozici. ()

Kanibal

Vtipné dílko Pixaru, které se občas neubrání výkyvům v kvalitě provedení scén, ale celkově máte při sledování této animačky velice dobré pocity... je to hezké, má to nápady, postavy baví a nechybí ani narážky na skutečný svět. Dostal mě Yetti :) ()

chmíří

Pěkný animák (samozřejmě pixarovský=příběh) se skvělými hrdiny ale rozhodně ne nejlepší pixarovka! I když animace mě v té době nadchla(2007)... ()

Seti

V Příšerkách lidi od Pixaru naplno rozbalili svoji tvůrčí kreativitu a umění přijít s něčím novým a neotřelým. Svět, ve kterém se příběh odehrává, sice není sám o sobě originální, ale převod "našich" pravidel a schémat do monstr prostředí má svoje osobité kouzlo. Z továrny na výrobu křiku pak tryská originalita a invence na všechny strany stejně tak jako z jejích pracovníků a obyvatel monstr světa obecně. Je jasné, že děti si tuhle pixarovku užijí asi nejvíc, ale přidanou hodnotu v podobě výborných nápadů si vychutnají i odrostlejší. ()

Han22

O malinaktý fous za nejlepším animákem 2001 - Shrekem. A to jen proto že je to víc pro děti, než Shrek. Jinak dokonalý - animace je úžasná i dnes, v roce 2001 musela být zjevením. Celé fungování Strašákova a hlavně továrny na strašení plné dveří je prostě neuvěřitelně super a jak to panečku krásně vypadá. Příšerky i Boo nemají chybu, jsou roztomilost sama, záporáci jsou správně slizcí a pořád je na co koukat a u čeho se bavit. A ta akční scéna s v hale plné dveří na konci je fakt bezchybná. Jen jednu výtku směrem k Akademii - jak mohla ta nic neříkající písnička na konci porazit v klání nádhernou May It Be od Enyi?? ()

Zagros

Další z řady animovaných pixarovek, která přesně zapadá do jejich tvorby. Pokud jste delší dobu neviděli jejich animák a chcete se jen pohodlně pobavit, mohou být Příšerky tou pravou volbou. Jestli ovšem většinu jejich animáků znáte, hledáte něco výjimečného a originálního, tady to nenajdete. Klasicky se změní jen prostředí, ale šablona příběhu a postavy zůstávají stále stejné. U Pixaru je úplně jedno, jestli je hlavním hrdinou dítě, hračka, zvíře nebo mimozemšťan. Stále se bude chovat a mluvit dle předem osvědčené šablony. Stejné je to s kostrou příběhu, včetně všech různých drobných detailů, které jsou na ni navěšené. Nepřekvapilo mě zhola nic. Chápu, že Pixar nepotřebuje experimentovat, když má se svoji tvorbou úspěch a většině se to stále líbí. Nicméně se přiznám, že i mě to na jeden večer jako nekonfliktní zábava pobavilo, jen s opakováním to dál ztrácí. ()

Hopper

Zdrravím, Wazowski ! Hláška, ktorá sa u nás stala takmer kultovou... Super zábava, určite nie len pre deti ! Ešte lepšie ako Toy Story. ()

cab

Pixar je tovarnou na neotrele originalni prozatim jenom animovane filmy, coz se mozna za par let zmeni. Avsak zustane-li pri tomto dobre namazanem stroji na povedene pribehy, ktere nejsou urceny vyhradne nejmladsimu publiku, zlobit se nebudu, protoze Monsters jsou krasnou ukazkou jejich vtipu, kreativity a jedinecnosti, kterou privadi nejruznejsi vymyslene svety k zivotu. Koho by napadlo, ze svet strasidel, jez maji jediny smysl zivota a to je strasit zpoza dveri male skvrnata muze byt prave ten grandiozni tah k jeste vetsi dominanci a vlade svetu animace v novem tisicileti?! 90% ()

Jancll

Hezké a úsměvné. Mike Wazowski rules (hlavně když si nasazuje čočku)! A vystřižené scény na konec, to je panečku nápad. ()

Theraphosa

Od Pixaru jsem tedy čekal větší zábavu,Animace se mi příliš nelíbila,jako by už nevěděli jak moc neuvěřitelný věci by tam mohli dát.A příběh?Na něm nebylo absolutně nic zajímavého.Ve srovnání s něčím jako Ice Age jsou příšerky hodně hluboko. ()

Tery16

Příšerky s. r. o. jsem viděla až po většině novějších animáků (Doba ledová, Shrek, Auta, ...), takže je mé hodnocení asi trochu přísnější. Pro děti je to opravdu dobrá zábava, ale mě to místy nudilo. ()

wosho

Pixarovka urřena spíše pro menší publikum, ale i dospělí se u ní pobaví. Já měl s Příšerkami napoprvé problem, ale když jsem je po čase náhodou uviděl znovu, úplně mě dostali svou hravostí a fantasií-zvláště závěreční originální a napínavá honička. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)