S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

CheGuevara

O něco dětinštější, ale o to více upřímnější k samotnému divákovi. Nesnaží se totiž diváka zahrnout hromadou popkulturních narážek a dvojsmyslů, aby zakryl svůj chatrný příběh vycucaný z prstu, což s přehledem zvládnul Shrek 2 (Je na posouzení, zda-li je to tolik na obtíž). Právě naopak Příšerky nabízejí fantastický pohled do ještě fantastičtějšího světa, který vyvolává dokonalou iluzi, že by klidně i takto fungovat mohl. Tvůrčímu týmu se podařilo stvořit nádherně sevřený příběh, který hýří nápady, a je opojné se nechat unášet jejich fantazií do univers, kde se ze strašení stal výnosný podnik a příšerky chodí do práce jako do fabriky. Je to jeden krásný sen s velkou láskou převedený na plátno. ()

xxmartinxx

Jedna z mých oblíbenějších pixarovek, i když v podstatě patří mezi ty nejšablonovitější. Někdy je holt i v jednoduchosti síla. ()

Shit

Další dobrej animák od Pixaru, kterej stojí hlavně na výborným nápadu se strašícíma příšerama, ale podle mě je trošku přeceňovanej, Pixar má na svým kontě daleko lepší kousky, tohle patří k takovýmu nadprůměru. Třeba mně osobně moc nebraly ty postavy, až na Sulleyho mě žádná nějak extra nezaujala a nebavila ()

Dudek

Monsters, Inc. patří mezi mé nejoblíbenější animované filmy a rozhodně to nedokáže pokazit ani ta mala chyba v českém názvu. Dokonce ani těch několik nelogických situací, kterými nás snímek začne ihned po svém začátku neúprosně bombardovat, mě nijak zvláště nevytáčelo, jen jsem se plně věnoval barvitému příběhu a nervózně očekával jak to půjde dál... Už v Toy Story se ukázalo, že lze natočit celovečerní animovaný film, který si na sebe dokonce dokáže i vydělat, nesmí však postrádat jisté ingredience, vtip, originální, ale zároveň jednoduchý příběh a hlavně veliké množství hrdinů, kteří musí umět zaujmout už svým vzhledem. A všechny tyto aspekty Příšerky pouze potvrzují.Příšerky s.r.o. dokáží zaujmout hned od svého začátku, kdy vkročíme do již rozehraného příběhu, tvůrci se nijak nepozastavují nad nudným vysvětlováním, ale rychle pokračují dál, neboť vše potřebné se dozvíme z jednotlivých částí filmu samotného. Když jsme se již pomocí skvělé zvládnutého příběhu seznámili jak s hlavními hrdiny, tak i s tím jak probíhá život v sympatickém městečku Monstropolis, můžeme rychle pokračovat dál. V příběhu samotném nejsou žádné trhliny, pořád se něco děje a divák tak nemám moc příležitostí, kdy by se mohl věnovat něčemu jinému, než snímku samotnému, přesto nám však zůstává mnoho věcí utajeno. Až v samotném závěru, kdy se nečekaně dozvíme kdo stojí za zločinným komplotem v organizaci a seznámíme se s 001, dokážeme docenit kvality, které z tohoto audiovizuálního díla pramení, a to ještě nemluvím o tom dojemném posledním záběru. Příšerky s.r.o. jsou příjemným mixem zábavy a kvalitní filmové podívané, která nepobaví jen dětí, ale sahá do mnohem širších vrstev. Opravdu povedené... ()

Hal_Moore

Pixar prostě umí. Na rozdíl od Disneyho dokáže zabavit jak děti, tak teenagery, tak dospělé. Krásná animace, originální příběh, pěkná hudba, nejrůznější gagy. Takto má vypadat každý animák a ne jen ty od Pixaru. To bych asi chtěl moc. A tak tedy za jedinečnost a originalitu spojenou s téměř dokonalou animací nemůžu jinak než za pět. ()

Lynn

Postavička Randalla Boggse je luxusně animačně vypiplaná a tak nechutně zlodušsky zkažená, že ji člověk musí milovat ;-) Teda aspoň já - tak konečně mám v profilu "tvář". ()

TeeAge

Aj naviackrát zábavné príšerky s výbornou animáciou a gradáciou jednotlivých scén, ktoré obsahujú nielen digitálne emócie. ()

genetique

Jednoznačne skvele spracované, milé, poučné, nechýbala ani sranda a vhodné nielen deťom. Grafika u Pixaru ako vždy na jedničku. Nemám čo dodať, príbeh je skvelý a na začiatku si ani neuvedomíte ako vás citovo stiahne so sebou. Skvele som sa pobavil a ku konci nechýbala aj slza. Ako u väčšine kvalitných animákov. 100%. ()

molotov

Skvělý animák. Když jsem ho viděl poprvé tak se mi strašně líbil. Nevím proč,ale od té doby jsem už neviděl. To městečko příšerek je úžasný a když vlítne ta zásahová jednotka, přišlo mi to SWAT. ()

ScreamJay

Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho). ()

3DD!3

Okouzlující animák se skvělým příběhem a skvělou animací. PŘÍŠERKY S.R.O. jsou sice určeny výhradně pro děti, ale o to jsou kouzelnější a legračnější než například místy zbytečně přestřelený SHREK. Celý nápad s dveřmi považuji za geniální a závěrečná honička "mezi světy" má dokonalý spád a je úchvatně udělaná. Nejsympatičtější postavičkou celé příšerkovské říše je pak jednoznačně Mike "Kuliočko" Wazowski, který se pro mě stal jakýmsi symbolem dobré zábavy. ()

NinadeL

4. celovečerní Pixar Prakticky dokonalá pixarovská roztomilost. A pranic nevadí všechna ta nepřiznaná inspirace "stařičkými" Little Monsters z roku 89. Příšerky dostanou každého, kdo má ještě kousek srdce v těle. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)