S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

goni

Originalna rozpravka, ktora hyri vynikajucimi napadmi, vtipnymi scenkami, zabavnymi postavickami a putavym pribehom. Vsetko je to tak nejak idealne pomixovane a vychadza z toho prijemna pohodovka, pre vsetky vekove kategorie [10/2014]. ()

Kingjiri

Zaujme dobře zpracovanej námět, kdy jsou strašidla v podstatě strašený malýma dětma. Gagy potěšej malý i velký diváky, postavy James a Mike tvořej dobrou parťáckou dvojku a slušný jsou i záporáci. Kvalita animace neni ani po třinácti letech uplně marná a z jednoduchýho, ale efektního příběhu by si mohly brát animáky inspiraci dodnes (zejména v posledních letech už bývaj dramaturgicky o poznání slabší), čtyři silnější hvězdy. ()

ludva10

Musím říct, že tohle byl určitě nej film mojich dětí a i můj. Koupili jsme DVD, postavičku Mika, polštáře Mika a Randalla. Co k tomu dodat? Super animák :-) PIXAR prostě umí. ()

geek.ondra

Jeden z nejlepších animáků vůbec. Brilantní a hlavně originální nápad, promyšlený scénář a upřímné emoce. Zábava na kterou se nezapomíná a moje nejoblíbenější Pixarovka. 9/10 ()

FeriusParfax

Nebavilo. Americké pohádky jsou asi jen pro korektní společnost a americké děti. Dávají tomu všichni tolik hvězdiček, protože se to má nebo vás to opravdu tak bavilo? Společnost tak trošku určuje, že podobné disneyovky a kreslené blbosti máte mít rádi. Mně se to nelíbilo, když jsem byla malá a nelíbí se mi to ani teď. 3. pokus, až budu senilní tomu dávat nebudu. I když v tom věku bych tomu dávala nejvíc šancí. ()

herm

Skvělá animace, ale ten příběh... Ze začátku to vypadalo slibně, ale ten konec se mi ne a ne líbit. Nešlo by to míň američtěj? HOWG ()

MilesTeg

Každý z nás byl kdysi dítě. Možná už na to někteří zapomněli, ale já mám dodnes hodně konkrétní vzpomínky na temný prostor pod postelí, kde se schovávaly strašidla, která mne mohla chytit ve tmě za nohu, kdybych ji vystrčil zpod peřiny. Naštěstí jsem nikdy neměl skříň, vestavěnou ve zdi. Takové štěstí jako já však nemají miliony dětí, a jejich výkřiky budí rodiče ze spánku. Známé uklidňování ve stylu „neboj se, to nic není, jenom průvan/kočka/noční pták/kabát s galošemi/vysavač atd., toho se nemusíš bát“ je úplně na nic, protože tyhle noční můry jsou REALITA! Ale nesmíte to brát osobně, vždyť i příšerky musí z něčeho žít. A když jejich svět pohání energie dětských výkřiků děsu, je strašení holá nutnost. Jako mají lidé své idoly a supermany, tak i příšerky mají šampióny ve strašení. Nejlepší z nejlepších je Sulley, tedy James P. Sullivan, a jeho jednooký parťák Mike Wazowski. Mají však tvrdého soupeře, chameleoidní monstrum jménem Randall Boggs, který se neštítí žádného podrazu, aby dostal, co si zamane. Jednoho dne zůstane Sulley o něco déle v práci a objeví nezajištěné dveře, ozdobené kytičkami, a za nimi malou holčičku, která nejenže se ho vůbec nebojí, ale dokonce se jí líbí a chtěla by si s ním hrát. Jenže má to háček – děti jsou prý smrtelně jedovaté a kdokoliv by se jich dotkl, musí projít radikální desinfekcí. Sulley proto ihned utíká pryč, jenže holčička se dostává do světa příšerek a bláznivá akce na její vrácení zpět právě začíná. /-------------/ Pixar a Walt Disney opět zabodovali. Po úspěšných filmech Příběh hraček a Příběh hraček II a skvělém Životě brouka nezaváhali ani teď a vyrobili znovu výborný film pro děti, u kterého se pobaví hlavně dospělí. Příšerky s.r.o. jsou plné gagů a narážek na jiné filmy – například zpomalený nástup nejlepších strašáků, zkuste si tipnout – a hlavně vtipných dialogů dvou hlavních hrdinů, Sulleyho a Mikea. V originále jim propůjčili hlasy John Goodman a Billy Crystal (padoucha Boggse si střihnul Steve Buscemi), ale ani český dabing tentokrát nezaostával za tempem příběhu. O animaci je zbytečné dlouze hovořit – byla bezchybná a nápady na ostatní strašidla by stačily na seriál. Ve srovnání s hitem loňského roku Shrekem je příběh více dětský a nevyhneme se klasickému happyendu, ale kdo by chtěl na konci odejít, přijde o vynikající zkažené záběry, již tradiční u Pixaru. Nesmím opomenout geniální předfilm – kratičkou animovanou grotesku o ptáčcích na elektrickém vedení. Nemůžu než doporučit. ()

E lan

Vynikající kreslená fantazie podpořená kromě klasicky skvělé animace i originálním vtipným příběhem. Nepovedené záběry na konec stojí také za to:-) ()

Primavera

Tento animak nie je urceny dospelakom a tak som raz ponukla svojim malym detom a hodlala som sa nan divat len "povinne" ako rodic, ktory chce mat spolocne zazitky s drobcami. Odvtedy som to videla niekolkokrat a priznam sa bez mucenia - s ohromnym nadsenim. ()

waska

Není to sice tak dobré jako Nemo nebo Shrek, ale stále je to výborné, zvláště díky originálnímu příběhu a skvělým Příšerkám. Možná by byly ještě lepší, kdyby to nebylo tak "dětinské". Ale proti gustu žádný dišputát. ()

Moly

Pro mne velmi příjemné překvapení. Originální svět a zápletka jsou obrovským a nosným plus celého filmu. Scény z první poloviny, kdy se Sulley v získávání jekotu doslova překonává, jsou skvělé. Výuka nových strašidel rovněž. Vtípky jsou fajn a člověk se vážně dobře baví, ale... do těch pěti hvězdiček tu něco chybí. Snad je tu na mne příliš té sentimentální strunky. Stejně tak po chvíli začínají nudit ty nekonečné úprky firmou, která vypadá stále stejně. Jednotvárnost chodeb je do jisté míry logická, ale pro mne se začala stávat už nudnou a nepříjemnou (naštěstí právě v téhle chvíli přišla zase nějaká ta akce a změna). Ovšem závěrečné titulky mi skvěle spravily nejistou rozladěnou chuť (přesto, že závěr byl poměrně milý, laskavý a vtipný - přesně tak, jak to má v animáku pro děti být). Neustále se objevující Rose či firemní muzikál jsou bezchyní a já se mohla umlátit smíchy. Suma sumárům jde o velmi milou podívanou pro děti i dospělé, kteří se možná nebudou bavit naplno po celou dobu stopáže, ale rozhodně se nebudou nudit. Řadím mezi jeden z nejlepších animáků, který jsem viděla. Už jen kvůli nápadu s dveřmi - propojením dětského a strašidláckého světa. A teď mne omluvte. Jdu překontrolovat svou skříň, jestli tam na mne taky něco nečíhá. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)