S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

jaki96

Pohodová komedie. Čas strávený u tohoto snímku jistě není zbytečný, našel bych určité nedostatky, třeba pokud bych film srovnal s Dobou ledovou. Ale co se týče snímku Příšerky s. r. o., jedná se o dobrou práci tří režisérů. Český dabing se povedl a i přesto, že se jedná hlavně o komedii pro děti, hodí se i pro dospělé. ()

josieaddms

Nevím co to se mnou je ale filmy od Pixaru mě pokaždé dostanou. Příšerky s.r.o. nejsou výjimkou. V podstatě nemám co vytknout, příběh je výborný, dialogy, animace, hudba, atmosféra. Neříkám že je to film pro každého, ale pro mě určitě. ()

Mira90

Nemůže být lepšího filmu, než takového, který mě rozesměje hned první scénou a v nastaveném trendu neskončí až do titulků. Přesně takové jsou Příšerky. ()

Rudyamon

Fantastická pohádka se spoustou dobrých nápadů, skvělou animací, nezvyklým příběhem a neskutečně nabitým dějem. Jak je u Pixaru zvykem, vyhráli si s detaily a vytvořili opět jeden ze svých skvělých příběhů, kde je všechno dotažené do puntíku. Už jen ten nápad, že existuje továrna, kde strašidla normálně příjdou do práce, píchnou si, oblíknou se v šatně a celou směnu pak makají v oboru strašení dětí, z jejichž ustrašeného křiku získavají energii pro svůj svět, je naprosto šílená a skvělá. Další nápad (na který jaksi tvůrci sci-fi pozapoměli, kromě Matrixu ovšem ...) souvisí s tím, že do světa lidí se dostávají dveřmi, kterých jim na běžícím páse v továrně běží obrovská množství a systém, jak jich zapojují v pracovním procesu svědčí o fakt vyspělé technice (v říši strašidel, o tvůrcích je to myšleno samo sebou ... :-) Příšerky s.r.o se fakt povedli. Po stránce animace je to další velký krok vpřed, dokonce jsem měl pocit, že některé ty příšerky jsem viděl chodit u nás po ulicích, tak byli přesvědčivé, jak živé. No, bydlím v Kosmonosích, takže račte chápat ... Já dávám příšerkám plný počet, pro jistotu, aby mě nechodily strašit! ()

Likan7

Čas, kdy Pixar ještě neznamenal záruku kvality, jakou se stal až po pár letech (aby o ní dnes přišel). Na jedno podívání Příšerky fungují, ale nedovedu si představit, že bych si někdy tenhle animák pustil znovu. To se mi u Aut nebo Ratatouille nestane. ()

Zodiak455

Já mám tento film rád.Musím, říct že to byl originální nápad udělat něco takového.Ikdyž jsem z těchto filmů už dávno vyrostl mám ho mezi top 10 animáky. ()

danny_21

Další pixarovská animačka, sice převážně pro tu menší drobotinu, ale to nevadí, když ji máte doma, hnedle se vám zalíbí. Je to zábavný, nenáročný, příšerky jsou roztomilé - ale nejlepší je stejně Mike Wazowski - 80 %. ()

pirulka

Priznám sa, že som ten typ človeka, ktorého nerozosmeje len tak hocičo , ale dokonalá, jedinečná a perfektná postavička Mika Wazowskeho ma úplne dostala! Skvelý príbeh, humor, spracovanie, nápad,...dokonalá "podívaná" pre malých aj veľkých :))) ()

Nix

Pixarovka plná příšerek. Je to zábavný, hezky udělaný a roztomilý. Tak jak to má člověk u animáků rád, ale neřadím to mezi mé oblibené animáky. ()

fojtas

animaky mam vetsinou hodne rad, ale tehle film me proste nezaujal ani na vterinu.bonusovy filmecek k dvd je dle meho lepsi nez cely film...sice nebyl zly napad...ale proste u me ne! ()

SharpChick

Ehmm.. no... tak z tohohle jsem opravdu na rozpacich... Poněkud mě to nezaujalo... A jelikož se nemůžu ubránit srovnání s předchozími Pixarovými snímky - TOY STORY, musím tohle poslat do kategorie průměrných, však zajímavě zpracovaných počinů dnešní animace... 60% ()

Ashnobe

Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů - zajímavý příběh, mnoho vtipných momentů. Humor je nenucený a fajn, Mike Wazowski má během filmu hodně skvělých hlášek. Viděl jsem jak originální verzi tak i dabovanou, s tím, že ta dabovaná si s originálem vůbec nezadá. ()

Tiiso

Styl vyprávění chlapců od pixaru mě pobavil i v příšerkách. Opět zde není nouze o spousty legrace pro celou rodinu. Dobrá zápletka a akční spád děje. Jak jsme už všichni zvyklí i zde studio posunulo své ztvárnění zase o kousek dopředu a tak nám každým svým novým filmem předvádějí dokonalejší a dokonalejší počítačovou animaci. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)