S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

skleboun

milý a vtipný příběh, kterým nemůžete nic zkazit. Na mě ale přece jen trochu moc klišoidní a předvídatelný - osvědčená dvojice hrdinů, ty samé zvraty, až příliš naivní zlepšení ve firmě a tak dojímavý konec, že mě vlastně ani moc nedojal. Tím nechci tenhle film zatracovat, ale v mém osobním top ten figurovat nebude a ani nemám chuť pouštět si ho podruhé - takže takových 70%. ()

valheru

proc strhavat hvezdu za to ze je to urcene predevsim detem. i dospelaci si v nem neco najdou. rozhodne tahle podivana stoji za to. perfektni animace, skvela hudba, pribeh a dej, ktery popisuje svet priserek nenudi.. proste ***** ()

Jeand´Boa

Práda! jedním slovem paráda! ... ten zcela nově vymyšlený svět a i nápad, jak to v něm chodí a funguje ... Sympatické postavičky, na kterých je od prvního pohledu vidět, že jsou ty kladné ... sympaticky pojaté jsou i ty, co mají vizáž padouchů ... parádní scéna s přecházením od dveří ke dveřím ... roztomilé děcko ... strhující zápletka ... vtipné rozuzlení ... Pixar se vybičoval!!! ()

asfalt

Veľmi krásna rozprávka s ozaj vkusným humorom. Spolu s prvým Shrekom patrí u mňa táto rozprávka na prvé miesto. ()

mi-ib

"Mami, zase je tu aligátor. - Další aligátor? Podej mi lopatu!" Formát animáče, který se osvědčil ve Shrekovi. Velká příšera má k sobě ňoumu, který je tu hlavně od mluvení a předvádění fórků. Obdivuju jak Pixar dokáže roztomile naanimovat dítě a i jeho přirozené reakce. Tomuhle animáku nic nechybí a navíc vás na konci dostanou nepovedené záběry. Což je podle mě u animáku výbornej fór! ()

Miki68

Prvně jsme s dětmi viděli Příšerky cestou v autobuse na dovolenou a bavili jsme se náramně. Od té doby co jsme zakoupili film domů se z něho stal "rodinný evergreen", který neomrzí. ()

Yomega

Z hlediska originality asi nejlepší pixarovka, z hlediska vtipu a celkové zábavnosti má Pixar v repertoáru určitě zajímavější kousky. Přesto je to pro mě jeden z nejlepších animáků, právě pro svůj netradiční a velmi originální příběh. ()

Wopat

Krásný a originální nápad rozvinutý do vtipného, milého a příjemného příběhu s tou nejroztomilejší holčičkou, jakou jsem ve filmu viděl. ()

Dimo

Nejspíš mé největší animované překvapení vůbec. O filmu jsem nevěděl vůbec nic a o to víc mě tenhle nesmírně milý animák dostal, získal, omotal si mě kolem prstu a já si ho naprosto zamiloval. Originální příběh, vtipné příšerky, jedna okatá neposeda, horda akce, sranda, napětí a famózní dojímavý konec dělá z příšerek tak skvělou podívanou úplně pro všechny. ()

truby

Mně se to celkem líbilo, ale pro děti si myslím je to moc komplikované a strukturou příběhu a postavami to připomíná americký akční film, což mně trochu mrzelo. ()

Mr.FreeZer

Další skvostná pixarovka. Bavilo a hodně. Kdyby ve stejný rok nebyl natočen Shrek, tak by Oscar zase zapadl do náručí Příšerek. ()

Fat'Fatal

Jeden z těch slabších Pixarů, hlavně kvůli tomu, že je to film určen výhradně dětem. Ty to bude bavit náramně. Řemeslně velice pěkně odvedené, u některých vtipů jsem se zasmál, ale žádné terno to není. Navíc mi chyběly "nepovedené scény", opravdu škoda, že tentokrát nebyly. Každopádně musím vyzdvihnout jako dabéra Billyho Crystala, parádní práce s Mikem. A hudba byla dobrá. Kdysi jsem ještě na první playstation hrál Příšerky, s. r. o., a tak jsem zkoukl i film. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Jakubik

Jeden z nejlepších animáků vůbec. Opravdu neuvěřitelná zábava a nejen pro nejmenší. Super animace, hodně dobrej scénář… ()

Sgt.Cliffer

Bavil jsem se od začátku do konce. Perfektní animák a to i když už dávno dítě nejsem. Likvidace odpadu dle mě úplně nejlepší scéna filmu. Dávám 4,5 hvězdy. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)