Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

štísko

Podle úvodního záběru to vypadalo na zajímavej film. V momentě kdy se zachraňovaným pětikilovým mývalem utrhla přeska na horolezeckém úvazu, testovaná aspoň na dvě tuny statické zátěže, bylo mi jasné, že to bude další z filmů u kterých mohu naprosto "vypnout." S Jimem Carreem jsem viděl o dost lepší filmy. ()

LadyVader

Jim Carrey je vyšinutej magor, ale jeho humor mi docela sedí. Dvojka Ace Ventury sice neni jeden z jeho nejlepšich filmů, ale pobavil. No a nechutná scéna s nosorožcem je pořád nechutná :-). ()

herr_carter

"Ace Ventura! Detektiv! A vy jste určitě ta figurka z monopolů, že. Děkuju za ty dividendy!", "Dobrý den, moc mě těší - Bomblbý i Tuna, bomblbý i Tuna", "Pane, leze Vám pytel", "Ano. Workoholik. Ta skvrna na vašich kalhotách dokazuje, že si ho oklepete jen jednou. Kvůli práci to neuděláte víckrát.", "Oříšky?Ano,mám je oba tady, ale berte je jako spoluzavazadla", "Je tam! Na křídle! Nějaká věc!"....................... moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Dvojka nezaostává za jedničkou ani trošku. Tentokrát se nám to přesunulo do Afriky, kde je díky Jimmimu o zábavu postaráno. Pár scének sou nezapomenutelný, třeba jako porod nosorožce :o). Souboj na život a na smrt s obávaným vesnickým bojovníkem, to je taky už teĎ klasika. JIm je frajer a líbí se mi na něm, že dokáže se svou hubou udělat neskutečný věci. Ale taky umí zahrát i vážný role, ve kterejch mu to taky setsakramensky de... ()

Rudinsky

Už to nie je také prekvapivé ako jednotka, ale človek sa pobaví stále. Carreyho vrcholná kreácia ad absurdum a stále poriadna zábava (zvlášť teraz, v originálnom znení) ()

jondoe

Toto vysoke hodnotenie davam z nostalgie. Kedysi som filmy z J. Careey mal rad teda vlastne ten jeho humor. A tato saga je fakt dobra. Cakam este na trojku.... :D:D ()

Kuny27

Volné pokračování vynikajícího Detektiva, trochu s divnými metodami. Kam se hrabou komedie, které si myslí jak jsou vtipné na tento povedený film. ()

Zagros

Asi nenapíši nic nového, když řeknu, že jde o typickou dvojku. Je to výpravnější, akčnější, praštěnější a více se tlačí na pilu. Bohužel všechno tohle znamená, že je to také horší. Smíchu u filmu ubylo a zůstalo jen pár míst, kde se budete smát spíše tomu, co všechno Jim Carrey dokáže zahrát a hlavně udělat se svým tělem a obličejem. O hvězdu méně než první díl a jsem rád, že to dál už nepokračovalo. ()

Paity

Dvojce chybí hodně z jedničky a proto nemůže být tak skvěle hodnocena. Snad jen scéna s africkým kmenem ční výš nad ostatními minutami filmu. To co ale fungovalo na poprvé v jedničce, dvojka už jen opakuje a dokazuje, že opakovaný vtip přestává být vtipem. ()

farfalla

Více ekologické, ale absurdnější pokračování filmu ´Ace Ventura: Pet Detective´ (1994). Ace nerespektuje nikoho a nic, celé jeho jednání je mimo realitu. Někdy bych si také přála být bez zábran a říct lidem, co si o nich myslím, ale, bohužel, nemám Acův šarm, aby mi to prošlo. ()

Hanys_

Pustil jsem si nedávno oba díly za sebou a je fakt neuvěřitelné, jaký to je kvalitativní sešup. Fakt se mi to kdysi líbilo mnohem víc. ()

Haymar

Sice slabší než jednička, ale pořád vysoce nadstandardní prdel, stavící především na Carreyho úžasném pitvoření (herectví). Ale ani tentokrát nechybí dobrá zápletka, vtipný scénář a svižný děj - jehož zasazení do exotického prostředí Afriky filmu jen prospělo. Celkový kredit hodně zvedá opět vynikající český dabing... Bohužel některé scény a gagy byly natolik hroceny, že občas balancovaly n samé hranici trapnosti a fekálního humoru (ale to Aceovi rádi promineme, že?)... "Promiňte, Pane - koukaj Vám koule... Pan blbej tuňák!..." ()

Káronoš

Před tímto hodnocením sem si oba díly Ace Ventury pustil po sobě abych si vychutnal Jimův originální, přesto zvláštní druh humoru. Musím konstatovat že v druhém díle zvířecího detektiva mě ke konci filmu už jeho humor přišel přeplácaný a až zbytečně přehnaný, místy dokonce trapný. To však přebije Venturova osobnost, která je sama o sobě skvostná. Jako celek byl film příjemně svižný a samozřejmě zábavný. Hodnocení:6/10 ()