Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

Ace.A.T.L.

Já si za sebe myslím, že dvojka se tentokrát podařila líp, než jednička. V jedničce rozhodně bylo to kouzlo, že člověk Ace neznal a nevěděl, co kde od něj může očekávat, ale ve dvojce tu dávku vtipu ještě víc nasolil a celej film je jeden velkej vtip. Ani tady nemůžu říct, kolikrát už jsem to viděl :D Za mě neotřesitelných 5* a BEZ VÁHÁNÍ A VŘELE DOPORUČUJU ()

JesterKruger

Já se bavím jako vždycky u komediálních filmů, kde hraje Jim Carrey. Nechápu co tu někteří proti tomu máte. Jestli je tohle podle někoho vulgární pitomost či nuda, ať si pustí Evil Bong 777, a pak bude daný člověk co to uvidí mluvit jinak. ()

albiebennett

Ace Ventura 2 je přesně tím prokletým pokračováním, které totálně vyšumělo po naprosto geniální jedničce. Raději bych se podíval 2x na první díl než 1x na díl druhý. ()

Salvache odpad!

Videla jsem to jako dite a ted jako dospela. Ani v detstvi mi to neprislo vtipny. Nemam rada tenhle prehnanej, fekalni humor. Za me je Jim Carrey legenda, ale ne jako komik, nybrz ve vaznych rolich. Sednou mi k nemu vic. ()

PeteBuck

Škoda, že dvojka sa nevydarila. Oproti jednotke je to naozaj iba priemer. Je tam pár dobrých vtípkov, ale zápletka rozhodne nebola taká podarená ako v jednotke, a vyšilujúci Carrey proste nestačí. K dobre komédii treba aj slušný dej. Tu to proste nebolo. ()

PTuranyi

Ace Ventura začína svoje druhé dobrodružstvo paródiou na Cliffhangera a po krátkom zotavení v tibetskom kláštore, ktorého opustenie tunajší mnísi oslávia búrlivými orgiami sa vydáva do Afriky aby našiel ukradnutého netopiera a tak zabránil vojne domorodých kmeňov. Jim Carrey pritom využije všetky svoje grimasy od trápnych až po úplne uletené. ()

F2003F

Dať si to hneď po jedničke vyvoláva nemalé sklamanie. Ambicióznosťou a predstavami tento sequel trpí najviac. Snaží sa byť vtipnejší, uletenejší aj rozvinutejší, ale vo výsledku je iba trápnejší a tentokrát to už nezachráni ani vynaliezavo charizmatický Jim, vďaka ktorému sa to síce stále drží nad vodou. Gagy zväčša nefungujú, a keď sa náhodou podaria tak slabo. Prvý bol uzemnenejší a cez to v hraniciach vybláznenejší, zatiaľ čo druhý len recykluje použité, je detskejší, predvídateľný a ireálny až pôsobí ako paródia na seba samého. Štvrtú * by som dal aspoň za nosorožca, ale pre celok je už tretia dostačujúca. ()

aronofsky

Nevím, jestli mě víc se*e první nebo druhý díl, ale dívat se na Carreyho, který immervére přehrává je i na mou silnou náturu moc. Nebo mi chcete tvrdit, že jste viděli nějaký jiný film, kde nějaký člověk (kdokoliv!) vyleze z prdele nosorožce? ()

red.rhino

*** za pro mě naprosto nezapomenutelnou scénu "porodu" Ace z nosorožčího zadku. Jeden z nejvtipnějších gagů jaký jsem kdy v televizi viděl. ()

Medic.Droid

Oproti předchozímu dílu podstatně horší. Přece jen, dvojka je dvojka a je to znát. Ty 2 ** snad jen za tu scénu, kdy Ace utíká před nepřítelem, který po něm střílí omračující šípy. Pár trapných scén zkazilo dojem z celého filmu a nezachrání to ani Carrey kdyby se rozkrájel. Bohužel. ()

Naby

Velice podobné jedničce, jenom jiná hlavní zápletka. Kvalita tím šla malinko dolů, ale není to úplně od věci. Stále to bylo vtipný a pobavilo to. ()

ragtime

Opätovné zhliadnutie tohto filmu mi vždy spríjemní deň a musím uznať, že je v porovnaní s jednotkou film nacpaný toľkými gagmi, že depresia nemá šancu. "You must be a Monopoly Guy." ()

Svadbos

Nedbanlivo namiešaná zmes gagov (tie lepšie sú na samom začiatku filmu). Napr. chytrá otváracia paródia na "Cliffhanger", či zábavný gag s asparagusom. ináč všetko po starom. ()

Zackk

Neuvěřitelně vtipné a jak jinak než vynikající herecký výkon Jima Carreyho :D neoriginální zápletka, ale v komediích, a navíc takhle skvělých komediích se přeci něco hlubšího nehledá :D film je rozhodně špička ve svém žánru ()