Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

lardko

První díl mi přišel sice lepší , ale tenhle díl mi taky přišel dobrej. Dost dobrý scény a Jimi Carrey mě zase přišel dost srandovní. ()

IvcaSammet

Druhé pokračování Ace Ventury jsem jako dítě milovala úplně stejně jako prvního Zvířecího detektiva, jenže postupem času jsem musela o jednu hvězdičku polevit. Není to tím, že by tato dvojka nebyla dostatečně vtipná nebo že by byla zas o tolik slabší. Hodnocení jsem snížila hlavně proto, že i když se tvůrci snažili, aby byla většina scén vtipných, občas zabředli až do nesmyslného a přehnaného humoru. Například teď myslím scénu s krokodýlem. V prvním díle byla scéna se žralokem vtipná, protože byla zaprvé originální a zadruhé víc reálná. Kdežto scéna s krokodýlem už bylo jen "opakování starého triku", byla zbytečně dlouhá a závěr typu: "Proč se boucháš?" byl spíš k pláči než k smíchu. Dalším příkladem je opakované převracení auta přes střechu při parkování. Nebo monster truck na konci ... Samozřejmě ale i přes všechny ty své "nedokonalosti" se na Volání divočiny velmi ráda dívám a u některých scén a hlášek se do dnes směju jako malé dítě. Naštěstí je takových scén ve filmu dostatek, takže si v konečné fázi čtyři hvězdičky s přehledem opravdu zaslouží. ()

Ulrich

Oproti jedničce je Volání divočiny více bláznivé, vtipy jsou často samoúčelné, ale jejich hustota je až neuvěřitelná. Hodně pomáhá skvělý (video)dabing. Zřejmě jedna z nejlepších Careyových "ksichtových" komedií. ()

Berry

Pokračování se sice bere trochu jiným směrem než jednička, ale pořád je to zábava v ,,Carreystylu". ()

KOZEL84

Tam venku - něco tam je- mám-strach! Nářez mě se to líbilo víc než jednička.Musí dabovat Tůma(dejdar je shit).Moje nejoblíbenější komedie,která je skvělá v každém okamžiku.BUNDRBÁL ()

Saur.us

Neméně horší než jednička, některé scény jsou naprosto geniální a většinu času jsem se výborně bavil.... ()

ASSBURGER

Perfektné pokračovanie prvého dielu. Jim Carrey klobúk dole.Pri pozeraňi plno akcie a veľa srandy nuž čo k tomu viac povedať komédia aká má byť. ()

allebra

Mně se to líbilo víc než jednička. Atraktivní prostředí, příjemná hudba, příběh byl akčnější, měl větší spád a přitom stále dostatek originálních nápadů a vtipných scén. Jim Carrey opět pobavil! ()

zdeny99

Ujetá crazy komedie s neustále vysmátým a pořádně dementním Jimem Carreym. Nic extra to není, ale také žádný průser. Nejlepší scény jsou zachraňování mývala a když Jim Carrey vylejzal nosorožci z prdele. [24603. hodnocení, 363. komentář, 63%] ()

derek007

Možná jsem ten nejpřízemnější člověk na světě, ale v tomhle filmu není ani jedna hluchá chvíle, a k Jimovi se nebudu vyjadřovat, to je jistota. Prostě kult všech bláznivin. Šekuju snaživko snaživá. ()

jesus666

Moja najobľúbenejšia Carreyho komédia. Nebudem vyzdvihovať konkrétne scény, lebo pri tomto filme som sa bavil od začiatku do konca. ()

*Colorado

Naprosto odzbrojující Jim Carrey.. Jinak je to dobrá ptákovina.. :-) Ale já se u ní od srdce zasměju (a nebo se pousměju znechucením). ()

bulbasaur

kedysi som tento film zbožňoval... zatial som dospel a dospej aj môj názor na túto sprostosť :D . ale Carrey ako vždy srandovný. ()

Elin

Jim Carrey v životní formě. Komu se líbila jednička bude se bavit i u dvojky. Celkem překvapivá je skutečnost, že navzdory minimu (čti: žádné) inovací či originalitě oproti předchozímu dílu, vůbec mě to nevadilo a u filmu jsem se chechtal jak děcko. ()

Andronikos

Síce nemám pocit, že by si film zaslúžil 5 hviezdičiek, ale... zabite ma, avšak ja sám od seba na ňom žiaden kvalitatívny posun k horšiemu oproti jednotke nenachádzam. (Nanajvýš tak kvantitatívny: vtipov je tam menej. Alebo nie? Úprimne povedané, nekvantifikoval som ich exaktne.) A ak nechcem - a ja nechcem - ísť s hodnotením prvého dielu na ****, musím aj prítomný film hodnotiť ocenením najvyšším, podprahové pocity z kategórie "dvojka nemôže nebyť horšia" nechávajúc bokom. Garant vtipnosti filmu má samozrejme meno Jim Carrey. ("Je tady horko... pomóóóóc!!!"). ()