Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

Anderton

Režisér filmu sa vyjadril, že keď už pre nič, tak aspoň kvôli scéne "pôrodu" musíte tento film vidieť. Bolo to v čase, keď ste si ho museli požičať na videu, alebo ísť do kina. Dnes si stačí túto unikátnu scénu nájsť na dvd a pustiť si ju bez toho, aby ste videli celý film. Ja sa k názoru režiséra pripájam, ale na film som si kedysi počkal, až keď išiel v televízii. ()

MikeCool

Chabá "dvojka" zvířecího agenta. Nutno dodat, že ani původnímu Venturovi jsem na chuť nepřišel, ale tohle bylo opravdu hodně špatné, jak po dějové stránce, tak i po té komické. ()

Zodd

Celkem jiný než první díl, vsadilo se na ztřeštěnosti a přírodu na úkor děje. Ale pokud máte Carreyho rádi, možná to paradoxně funguje lépe. ()

SeBig

jsem rád že to není uplně to samý jako jednička tentokrát se to odehrává v divočině a Ace má spoustu nových věcí z čeho si může dělat srandu :) ()

Stanislaus

První Ace Ventura je veskrze oddychová blbinka s teatrálně střeleným Carreym, Volání divočiny je spíše jen blbin(k)a s nadmíru otravným Carreym. Ve druhém dobrodružství milovníka zvířat (tedy, až na netopýry) se to hemží potrhlými až bizarními scénkami, které mě spíše iritovaly než pobavily. "Detektivní" rovina rovněž fungovala lépe v jedničce. Volání divočiny je ve výsledku vhodné primárně pro fanoušky Carreyho s vysokou mírou tolerance vůči jeho postavě. ()

Roman.Ticka

Jim Carrey není takový pitomec, jak se často prezentuje, viz umírněnější projev v Yes Manovi. Kdyby poněkud ubral v pitvoření, mimice a gestech, posunul by snahu o ekologický sarkasmus a satiru prohnilé zdegenerované smetánky, výš než do přihrádky „přiblblá místy vtipná komedie“. Ne že bych se nezasmála půl kilovému mývalovi, kterého neudržela karabina o síle dvou metráků (parodie), slušivému lidskému boa, kritice zvířecí márnice nebo stezce odvahy do jeskyně. Ale právě až úzkostná Jimova pózovitost vyšuměla někam do ztracena. (zatracení?) ()

kajda.l

Všichni si tu stěžují, že dvojka je jen slabý odvar jedničky, ovšem já si myslím přesný opak. Po nedomrdlém prvním díle (který moc nemusím), přišla tahle pecka s Jimem přesně takovým, jakého ho mám rád - jedna výborná grimasa střídá druhou (scéna, kdy paroduje hrocha je nezapomenutelná) a hlavně jedna skvělá scéna střídá druhou (mýval, parkování, plivání, pružinka, nosorožec, boj s krokodýlem a další), což o jednotce rozhodně říct nemůžu. No, a bílý netopýr "Šikaku" je rovněž zajímavější objekt Aceova zájmu (přes Aceův odpor k těmto potvorám), než delfín "sněhová vločka". Takže jediné, co mi zde chybí, je charismatická ženská postava, kterou v předchozím díle ztvárnila sladká Courteney Cox. Ano, je to šílená blbost, ale já tuhle krávovinu mám rád a rád se k ní vracím, za mě 80%. ()

Bauer

Rok po úspěšné jedničce je zde dvojka. A ten rok je sakra krátká doba na to, aby scénáristé vytvořili vtipný film. Ace Ventura dva nemá teméř žadné nové srandičky. Vykrádá pouze vtípky z jedničky. Občas se objeví něco nového a už jen málo vtipného. Celé to zachraňuje Jim Carrey a jeho obličej, který zvládne asi tak 1001 ksichtů a právě tyto ksichty by mohl použít třeba i do Ace Ventura díl padesátý. Ale nejsou jen ty vtipné ksichtíky málo? To si piště, že je!!! Nebýt Carreyeho, jeho obličejů, jeho pohybů a jeho občasných hlášek, tak by to byl 100% odpad a to bez jakéhokoliv slitování. Příběh filmu je téměř to samé, co jednička. Opět se hledá nějaké zvíře, ale s tím rozdílem, že z města se děj přesunul do jungle, nebo-li divočiny. A prostě nuda!!! Konec je dost debilní a postrádá jakýkoliv vtip. Občas se najde i nějaká ta parodie, jako třeba úvodní scéna z Cliffhangera, která je docela povedená a kupodivu i vtipná. No nedá se nic dělat! Ace Ventura 2: Volání divočiny jen potvrzuje, že dvojky jsou zbytečné filmy. A nějaký Steve Oedekerk nemůže nahradit v žádném případě Toma Shadyaca! ()

luka4615

Druhý díl sice nedosahuje takových kvalit jako díl první, nicméně i přes tento fakt se stále jedná o bláznivou zábavu, k níž se vždy rád vrátím. „That's quite a wrap you're wearing! Perhaps I could get you some fluffy new slippers, made from the heads of innocent and defenseless baby seals!“ ()

Lucasion

"Vzhůru do boje můj oři!" Ace Ventura (Jim Carrey) je zpět! Pro Ace mám fakt slabost a u dvojky jsem se teda zasmál mnohem víc než u jedničky. Carrey je boží komik a svými nadlidskými gegy a gesty dokazuje, že je opět dokonalý. Volání Divočiny je moje oblíbená komedie a pro mě osobně je to droga na dobrou náladu. Ace zachází až do extrémních případů a nechutností a nechává za sebou zničená auta, omráčené pány a veselé mnichy. Ace Ventura 2 je prostě luxusní komedie, která nemá konkurenci a díky Jimovi je to zkrátka národní poklad. "Dolu Bobbo!" (96 procent) ()

ScarPoul

Niektoré vtipy sú na hranici s genialitou. Iné sú za hranicou únosnosti. Je vtipné ako sa perspektíva mení. Keď som bol malý tak som to žral. teraz sa len pousmejem nad Carreyovskými kreáciami. Priemerná komédia, ktorá sa zasekla v čase. Pre súčasného diváka to musí byť niečo nedopozerateľné. Hoci scéna s nosorožcom funguje pre mňa furt. ()

Lacike

Dvojka je oproti jednotke sviznejsia a blaznivejsia. Kadencia vtipov je neskutocna. Aj ked sa nezasmejete na kazdom, tak je ich tolko, ze sa budete bavit od zaciatku do konca. Teda ak mate radi Jimov blaznivy humor. Znova tu dokazuje, ze ma neskutocne gumovy nielen xicht ale rovno cele telo. Struha jednu zabavnu grimasu za druhou. Mojou najoblubenejsou scenou je rozhodne ta s nosorozcom. Pri nej sa zakazdym valam od smiechu na zemi. Mohol by som vymenovat kopu dalsich perfektnych scen, ale len by som zbytocne pokazil zazitok ludom, ktory tuto pecku nahodou nevideli. Jak tu Jim paroduje niekolko filmov z ktorych je najzretelnejsia parodia na Cliffhanger s chudakom myvalom, tak ma napadlo, ze je skoda, ze Jim nikdy nenatocil cistokrvnu parodiu. Hodil by sa na to dokonale. Zo styroch CZ dabingov u mna uz klasicky vedie ten uplne prvy. Takze aj po rokoch to je stale pecka a pre mna najzabavnejsia Carreyho komedia. Stale dufam, ze vznikne trojka aj ked sa Jimovi vraj dvojka prilis nepacila. Co nechapem. 9/10. ()