Arkanoid

Bond a davové scény akcie pod hladinou sú hlavnou devízou filmu, aj keď nemá vyslovene slabé miesto, práve toto si budete pamätať najviac. Mimoriadne vydarený kasting, herci hrajú, ako by sa do čiernobielych postáv narodili. Oproti neskoršej neoficiálnej bondovke Never Say Never Again, ktorá ju z veľkej časti kopíruje, pôsobí omnoho konzistentnejšie, bez rušivých vplyvov, aj samotný Connery tu pôsobí oveľa vitálnejšie a zanecháva tak lepší dojem ako v spomínanom neskoršom snímku. ()

PALINO

James Bond pokračuje vo svojich dobrodružstvách už po štvrtýkrát a zo svojej typickej vyšlapanej bondovskej cestičky nevychádza ani tentokrát, takže svojich fanúšíkov spoľahlivo poteší aj v tomto filme. Ja som k nim nikdy veľmi nepatril, ale na druhej strane THUNDERBALL je určite vydarenou bondovkou s vynikajúcim Seanom Connerym v hlavnej úlohe a niekoľkými podarenými scénami typu podmorská prestrelka, či divoká jazda na jachte s akčnou barryovskou hudbou. Operácia Thunderball môže začať! ()

BlackTom

Bondovka, ktorá ma nebavila. Mala potenciál, veď zápletka je viac než uchádzajúca, ale všetko to zabíjajú zbytočné scény a všetka tá omáčka okolo. Fanúšikom podmorských aktivít by som sa tiež zrovna nenazval, a tak pozitívami ostávajú (tradične) Connery, pôvabná bond girl Claudine Auger, zločinec Largo a pôsobivé harpunárske finále. Dalo sa však z toho vyťažiť oveľa viac. ()

Han22

Bond č. 4: Opět jedna z mých nejmíň oblíbených Bondovek. Máme tu sice Emila Larga, muže č. 2 organizace Spectre a krádež dvou atomovek, ale celé to není nic platné, protože se to neuvěřitelně vleče. Celý děj by se dal klidně zkrátit o 30-40 minut flirtování, karet, společenských konverzací a veškerého pohodového dění na ostrově. Samotný Largo je nevýrazný, stejně jako titulní písnička od Toma Jonese (kterého mám jinak moc rád) a té zapamatovatelné akce tu taky moc není. Plusem jsou kromě krásných žen (které považuji za samozřejmost) na tu dobu neskutečné podmořské scény, žraloci a (skoro) závěrečná monstr bitva potápěčů. Na rok 1965 je to natočené neskutečně, plná nápadů a nezbývá než smeknout. Celý dojem ovšem kazí finální bitka na lodi, natočená v podivném zrychleném stylu. Akční film roku 1965. ()

HiddenDragon

BOND 04 - CONNERY 4 // Zatimco v predchozim Goldfingerovi organizace SPECTRE explicitne zminena nebyla, zde se vraci s plnou paradou - tajemny boss i sefove jeho globalnich pobocek si hned na zacatku vyslechnou plan na ambiciozni vydirani NATO. Pujde o atomovky a bude to hodne pod vodou, doslova :) Jako zmena je tento dil urcite fajn. Kouka se na to dobre, prostredi Baham (Nassau) je krasne a podvodni sceny vc. tech se zraloky jsou divacky zajimave. Zhruba ctvrtina scen je opravdu pod hladinou, coz ma plusy i negativa - ne uplne bezne propriety jako harpuny, kyslikove pristroje, podvodni minivznasedla - ale zaroven taky mene zvuk. efektu, ktere nahrazuje hudba. Na sousi je film standardne kvalitni - uhrancivy Connery a zastupy krasnych zen (M. Beswick, L. Paluzzi, C. Auger), k tomu opet Aston Martin DB5 a nekolik spionskych gadgetu, jako Jetpack nebo Skyhook (opravdu pouzivane CIA, ostatne druhy zmineny se objevil i v "Temnem rytiri" od Nolana). Zaroven je zde ale i par nelogicnosti nebo naivit - Bonda v jednu chvili zabit nechteji, i kdyz je to easy jak facka, aby ho vzapeti nahaneli mezi stovkami lidi na karnevalu. Take peroralni radiokapsle mi prisla malo uveritelna, ale holt chteli neco desne cool a GPS jeste neexistovalo :) Zapletka celkove lehce plave na vode (zamerny dvojsmysl) a opet mi vadil predabovany padouch - Larga hraje Ital Celi. Takze i kdyz se pry jedna o jedinou bondovku s oscarem za spec. efekty [Oscar 1966], proti jinym dilum je lehce prumernejsi. Ale uvodni pisen od Toma Jonese je moc pekna. ()

iXtr3m3

Zlatá klasika a jedna z dvoch najlepších ér Bondoviek. Sean Connery je jednoducho naj Bond, ktorého kedy do tejto úlohy vybrali a toto platí do zlatého fondu kinematografie. Budem tento komentár opakovať pri každom Bondovi s ním v hlavnej úlohe, nakoľko to tak ja cítim, nie je to o tom, že naháňam komentáre. Jednoducho je to séria filmov, ktorá je nezabudnuteľná klasika, vháňajúca do oka slzy nostalgie. ()

borec999

Táto bondovka má zrejme najkrajšiu Bondgirl, ale takisto aj vcelku nevýrazného záporáka a uťahaný dej. A aj keď podmorské scény boli v tej dobe inovatívne a natočiť ich muselo dať veľa práce, paradoxne ma ako vrchol filmu príliš neoslovili. Slabšia bondovka, ale stále pozerateľná. 55% ()

Hopper

Jedna z najlepších bondoviek, ktoré kedy vznikli s podmorským súbojom pred brehmi Miami, ktoré na svoju dobu boli niečo úplne extrovné. Conneryho šarm je doteraz neprekonaný a "padouch" Largo mu výdatne sekunduje. ()

B4TM4N

Ne tak dobrý Bond jako jeho předchůdce, ale přesto velmi kvalitní. Hlavně některé Conneryho hlášky jsou nezapomenutelné ("See you later, aligator" nebo "Can I sit my girlfriend here for this dance? She's just dead."), výborný padouch Nr.2 ze SPECTRE Adolfo Celi, Claudine Auger jako bondgirl také hezká, jenom by možná neškodilo decentně odlehčit stopáži sestříháním některých podvodních scén, které plovoucí plouživý pohyb zákonně brzdí a natahuje. ()

Rssa

Tentokrát mě dokonale znechutilo zrychlení akčních scén, které opravdu zkazilo celý film. Bond girls jsou oproti následující bondovce opravdu pěkné, ta zrzka je jedna z vůbec nejlepších. Sean Connery je spolu s Daltonem a pomalu se zařazujícím Craigem opravdu nejlepší Bond. Ale tento díl je jen průměrný díky němu, ženám, krásné lokalitě a záporákovi. Ještěže se režisér dostal od kormidla včas, než by zmršil další díl. Těsně 75 % ()

Scytale

Tento Bond mi naprosto nesedl. Tolik oceňované speciální efekty jsou naprosto nepatřičné a zrychlení filmu v akčních scénách působí jako pěst na oko a vytváří klima nechtěné komedie. Chvílemi jsem si říkal, zda-li se někde neobjeví i Fantomas se svým tryskáčovým létajícím Citroenem ;-) ()

Paity

Thunderball měl jeden problém a tím byla malý spád celého příběhu. Zatímco u jiných bondovek to pěkně "odsépalo", tady se to jako vleklo a to je veliká škoda. Proto také musím dát tři hvězdy. Pro fanoušky 007 to však bude stále skvělý dílek ságy. ()

tom.nosek

Návrat režiséra Younga díkybohu nezapříčinil návrat zpět k prvním dvěma dílům, ale krásně rozvíjí Bonda po Goldfingeru. Oproti tomu jsme dostali podstatně lepší Bondgirl, naopak trošku se nám zhoršila celková akce, přestože "voda" byla příjemným osvěžením. Akce ve vodě je totiž dost zmatečná a poměrně nezajímavá. Celkově ale pořád nechávám pět hvězd, je to super film. ()

F.W.Colqhoun

Saltzman a Broccoli se poprvé (a bohužel nikoliv naposledy) rozhodli zúročit penízky ze vstupného ve velkolepé podívané. Od Goldfingera vede cesta logicky kvalitativně jedině dolů. Thunderball se nicméně potopil hlouběji, než bylo z titulu kvalit předchozích dvou dílů nutné - doslova. Přestože podmořské bitvy, jachty a ponorky patří k bondovskému universu právě od bondova čtvrtého zářezu, hned jaksi napoprvé se jich nakupilo v jednom filmu víc, než jako divák soustředěný na smrště vtipných dialogů [jež se šnorchlem v hubě neuskuteční ani Bond] dokážu docenit. Naprosto upřímně jsem se při každém dalším ponoru kohokoliv do vody nudil o něco víc. Finální harpunovou bitku, kdy jediného Bonda napadne, že nejlepším způsobem odzbrojení potapěče je strhnout mu brýle, v to počítaje. Vážit si neumím ani č.2 organizace SPECTRE Larga v podání Adolfa Celi, v němž přes opakované divácké úsilí nedokážu nevidět maniakálně vtipného profesora Sassaroliho z Amici miei. Po nejsilnější connerovce connerovka nejslabší. ()