starbrejkr

Z bondovek jednoznačně průměr. Příběh je klasický, ale chybí tomu spád a je to krapet zdlouhavé. Tak trochu to celé symbolizuje ona závěrečná bitka pod vodou, která je jistě originální a v té době nadčasová, ale natažená do takové délky, že místo toho, aby si jí člověk užíval, tak na konci už jen znuděně kouká. Jinak film jako celek je samozřejmě v rámci žánru nadprůměr, kdo má rád Bondovky, výrazněji nebude zklamán. Přesto bych z Conneryovek šáhl po jiných kouscích, ani ty Bond girls tady nejsou úplná pecka, v předchozím Goldfingerovi je to trošku jiné kafe:-) ()

Lanark

Loučení s Terencem Youngem. Bohužel. Ten rozdíl oproti Hamiltonovi je neuvěřitelný. Je zábavné, jak si sám Young dělá z "Gáje" legraci v některých scénách. (Klobouk, "svádění zlobivé dámy"). Srdečné pozdravy jsou mi přeci jen stále bližší, ale Thunderball je v těsném závěsu. Divím se, že se podmořská bitva nestala kultovní a že jí v nějaké pozměněné podobě nepoužil nějaký moderní akční režisér. Také jsem zvědavý, jak se bude tématicky série měnit, Thunderball po předchozích náznacích ukázal prstem na jaderné zbraně přímo a tak předpokládám nějakou změnu... ()

zette

Tenhle podmorsky Bond je z tech slabsich, ktere jsem videl. Namet sice naznacuje velkou operaci, vse se ale v te vode nejak rozpusti. I pres narocnost nataceni a velky rozpocet je v teto epizode malo technickych vychytavek (letajici "krosna" na zacatku filmu je vylozene trapna) a Claudine Auger je sice pekna, ale malo charismaticka. Connery je dobry a uvodni pisen Toma Jonese je taky hezka. Ja jsem ale spise pro ty suchozemske akce:-). ()

Martrix

Je zajímavé sledovat, jak se v průběhu těch 55 let postava Jamese Bonda vyvíjela. Předpokládám, že v roce 1965 byl Thunderball divácky stejně atraktivní, jako pro nás před pár lety třeba Skyfall. Spousta akce, technických vychytávek a samozřejmě krásné ženy, charismatický Bond a prohnaný padouch. Jenže zatímco tehdy tato bondovka neměla konkurenci, dnešní divák má nakoukáno několik vynikajících bondovek, ale taky třeba Mission impossible a pár dalších více, či méně podařených akčních špioňáren. A nutno dodat, že mnoho z nich mělo mnohem spletitější příběh, než právě Thunderball, který se mi zdá být na tak jednoduchou zápletku ohavně dlouhý. Místo deseti desetiminutových akčních scén, jich mohlo být pět a mnohem víc prostoru mohla dostat organizace Spectre a vytvoření nějakého překvápka. Pro mě je tato bondovka jen hodně dlouhý akční film s nepříliš fikaným záporákem a Bondem, který působí pouze jako nástroj, nikoliv jako plastická postava, jako se to občas dařilo v případě Craigovek. Umím si představit, že by se z tohoto filmu dal nastříhat mnohem dynamičtější akčňák. Ukojen jsem tak jen hudebním podmazem, který se mi nikdy neoposlouchá a pohledem na vnadné ženy, což mi ale s přibívajícím věkem přestává stačit. ()

c.tucker

Pěkná podívaná pod hladinou moře a stylový záporák Largo. Náhled na žraloky. Trošičku mě to přišlo natahované a zdlouhavé, ale to je jen malý šrám na super Bondovce. ()

DominikV

Totálně nudný začátek je naprosto na odpad. Chvíly jsem vůbec nevěděl co se děje. Poté se to stupňovalo čím dál víc a nakonec přišlo grandiózní podmořské finále, které jsem si pouštěl ještě třikrát za sobou. Solidní bondovka. ()

mortak

Když dva dělají totéž, nemusí to dopadnout stejně. A přiznám se, že mám raději Flemingovu knihu než film. Connery je sice dokonalý 007 (chladný zabiják a co se týče žen pěkný prevít) a jeho provokování nepřítele má grády, ale paradoxně film zdržují zdlouhavé podmořské akční scény (v úvodu, a hlavně závěrečná bitva "červení versus černí" je nešpionážně klukovsky naivní). Ač se ve filmových bondovkách vždy potlačovala erotika (například při padouchovské schůzi přichází v knize trest za odpanění rukojmí a nikoliv za zpronevěru), zápletka s Fionou obsahující odkazy na S/M je nabitá dvojsmysly až po okraj. A dokážete si představit někoho jiného naž Conneryho v roli 007, kdo by zahrál tak bezchybně takovou WTF scénu s Domino a Vargasem na pláži? Roger Moore - cha, cha! ()

WolfR

Oproti excelentnímu Goldfingerovi zaznamenala v pořadí čtvrtá Bondovka, Thunderball, kvalitativní sestup. Guye Hamiltona, který výborně zrežíroval Goldfingera, vystřídal staronový Bondovský režisér Terence Young, a to byla, dá se říct, chyba. Bylo rozumné, že Young po druhé Bondovce skončil, a se neměl vracet. Young totiž už svou originalitu vyšťavil na skvělých Srdečních pozdravech z Ruska a znovu si s propracovanější zápletkou nedokázal poradit obstojněji a celý film mi přijde takový lehce nedotažený. Může za to ale i absence pořádného záporáka, který v žádné z předchozích Bondovek nechyběl. Ovšem Connery je jako Bond opět sekáč a akční sekvence jsou solidní. Nakonec jsem se ale rozhodl pro 4 hvězdy díky úžasným podvodním sekvencím, které jsou na tu dobu a technické možnosti prostě perfektní. ()

campix

Další klasický bond, opět se vsadilo na již rutinéra Terence Younga a výsledný produkt docela zklamal. V Seanu Connerym bych chybu nehledal, jenže jako i jiným uživatelům zde mi nějak ty exotické vodní hrátky Jamese Bonda a jeho krasavic poněkud splývají. Stále stejné lokace nenapravila ani sice solidní, ale nijak oslnivá story, která mě ke konci už docela nudila. Otravné navíc byly nedokonalé zrychlovačky akčních záběrů, které působily opravdu velmi hloupě. Thunderball tedy pro mě jedna z těch slabších Bondovek. ()

Radiq

Checheche, ten lítající batoh, jak s ním Bond na začátku lítal, byl fakt strašnej. Připadalo mi to jak scéna z nějakýho Adéla ještě nevečeřela. Takže buď parodie nebo trapas a protože Bond parodie není, tak je to trapas. Pak to přistání stíhačky na hladině bylo taky nemyslitelné. No a že se polovina filmu odehrávala pod vodou, to už bylo trochu o nudě. ()

tom88

Štvrtý Bond je poslabší, dej nevtiahne toľko aby bavil počas celej vyše dvoj hodinovej stopáže. Connery stále dobrý, to sa musí uznať. Úvodné titulky od Toma Jonesa sú fajn. Celkový obsah filmu priemerný, no potešil aspoň Oscar za efekty, aj keď v dnešnej dobe prídu takéto efekty a akčné scény samozrejme smiešne. No z dielu na diel, úroveň rýchlo stúpa. Aston Martin sa rýchlo stáva legendou. Rozpočet filmu oproti predošlým dielom pekne narástol. 140 miliónový zárobok je určite lichotivý. 73% ()

sir-dave

Po přečtení knižní předlohy jsem byl nadmíru spokojen, jenže filmové zpracování mě tolik nezasáhlo. Jak už to bývá, oproti knize je vynecháno, upraveno několik větších či menších scén, které na mě působili trochu slepeně. Co se týče záporáků, očekával jsem víc, Emilio Largo si u mě nezískal potřebné charisma. Na zrychlené triky při jízdě v autě a člunu se pomalu nešlo dívat. Chválím aspoň námět a bond girl. Mé nejoblíbenější bondovky tak zůstávají ty z mého mládi s Brosnanem. ()

Mol

THAT GUN, IT LOOKS MORE FITTING FOR A WOMAN. YOU KNOW MUCH ABOUT GUNS, MR. BOND? NO, BUT I KNOW A LITTLE ABOUT WOMEN!! Bond mě hned na začátku rozesmál svou scénkou na "skřipci", po které následovala hned scénka, kde zneužije sestřičku. Ach jak typický James. Prostředí filmu bylo velice příjemné a závěrečná podvodní akce měla grády. Harpuny lítali podvodním prostorem, jako stíhačky v top gunu. Jen teda se mi zdálo, že se ti záporáci v černých skafandrech nějak množili. Pod vodou jich bylo vidět asi 15 a pak jich tam byla celá miliónová armáda. Ještě, že James je jako správný assassin likvidoval po desítkách. ()

andrii

"Zdá se, že jste neporazitelný, pane Bonde?" Poradí si v každé situaci. Oh, ten supermužný agent Jejího veličenstva. Nevybírá si - souboje i milování - na suchu i mořském dnu. Po jeho boku - fraucimor zajisté, krasavice ikonické. Zlá i ta hodná. Nebezpečná dáma v modrém i líbezná miss France, sladká mademoiselle Claudine Auger(ová). Nechybí ovšem ani hlavní záporák se žralokem. ()

panMartin

Začátek filmu výborný. Postupem času ovšem nadšení utichne a člověk si uvědomí, jak moc dlouhé můžou dvě hodiny být. Čtvrtá bondovka určitě stojí za shlédnutí, ale narozdíl od Goldfingera a Srdečných pozdravů z Ruska, mi tento díl přišel o něco slabší. Hudba byla v pohodě. Chválím námět podmořskou bitvu a bond girl. Celek drží taky díky bezchybnému Connerym, což ale taky nemůže fungovat věčně. Záporák Emilio Largo mi přišel nevýrazný. ()

LeoH

Víc akce, méně elegance. Kočičky za mě o třídu půvabnější než v Goldfingerovi, leč definitivně degradovány na spotřební materiál bez duše a vůle, a to se mi nelíbí, mám radši, když je hra rovnocennější. Povedené potápěčské scény. ()