Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiální text distributora)

Terva

CITÁT - Lidé se mě vždycky ptají jak to, že hasiči běží do hořící budovy, ze které všichni ostatní utíkají ven. Odvaha, to je ta odpověď............ Scénář : Lewis Colick. Kamera : James L. Carter. Hudba : William Ross, Robbie Robertson. CHYBA VE FILMU - Když Linda pije na ex v hospodě to pití, tak v jednom záběru už ho má skoro dopité, ale v dalším jí ho trochu přibylo. ()

corpsy

To čo vás na filme zaujme najviac, sú samozrejme akčné ohnivé sekvencie. Dramatický príbeh je popri nich skôr len taký doplnok, ale čo je hlavné funguje a je zvýraznený kvalitnými hereckými výkonmi. ()

Ajinka126

Nepůsobí na mě dobře tahle americká propaganda jejich mentality, jejich hrdinství. Ti samotní hasiči zajisté hrdiny jsou, ale tento snímek je agresivně americký. Amerika prostě musí propagovat válku a to jakýmkoli způsobem, i přes točení nostalgických snímků. A to mi vážně nesedí ! ()

PauloZ

Nejlepší drama o hasičích co jsem kdy viděl, nemám s ním žádný problém. Phoenix s Travoltou jsou sehraní a jde jim to na výbornou :) ()

Marsik

V lednu roku 2005 jsem čirou náhodou zavítal na tento hasičský snímek do kina a pamatuji si, že jsem byl z něho téměř unešen. Na filmovém plátně záchranné scény krásně vynikly a já ho pak viděl ještě tak 3x. Dnes jsem se k němu znovu dostal a ve Full HD rozlišení jsem si na mé velké TV opět liboval. Tempo se v jistých fázích může jevit jako utahanější, ale když přijdou akční scény, opět je vaše pozornost na nejvyšším levelu. Práce hasičů zde byla naprosto skvěle zobrazena a musíme jim jenom děkovat, že si takovou náročnou práci vybrali. Snímek pozvedají samozřejmě pánové Travolta a Phoenix a v neposlední řadě soundtrack. Závěrečná skladba (Shine Your Light) je na mém playlistu pomalých songů dodnes. 80% ()

Paxxx.cz

Velmi působivé drama o hasičích, popisující jejich každodenní rutiny. Skvělý výkon Joaquina Phoenixe, který ukázal, že umí zahrát více, než jen záporné postavy...8/10. ()

Lamiczka

Mladý hasič zůstane uvězněný v hořící budově. Před jeho a stejně tak i před očima diváka postupně probíhají vzpomínky na život, který vedl. Máme možnost nahlédnout do jeho osobního života, toho, jak poznal svou manželku, stejně tak později vidíme celou rodinu. Taktéž nakoukneme na jeho život hasiče a požární zásahy, jež některé měly katastrofálně psychický dopad na celou jednotku. Jestli se nakonec podaří otce rodiny a hrdinu hasičské stanice zachránit záleží pouze na osudu. Joaquin Phoenix ve své hlavní úloze hrdinného hasiče pokládá před sebe nejedno morální dilema. Otázka, zda-li radši zvolit "klidnější" práci a zůstat tak se svojí rodinou ve spokojeném svazku, nebo zůstat dál ve svém odvážném a lidské životy zachraňujícím nynějším povolání. Oporou mu zůstává celá rodina, která ho podporuje v jeho rozhodnutích a taktéž i velitel sboru. V závěru snímku je toho patriotismu až přespříliš, ale budiž odpuštěno za všechno předchozí úsilí celého týmu, který předkládá bezchybně zpracovaný a dojemný příběh jednoho odhodlaného a věci oddaného muže. ()

JJ.Gibson

Zážitek z tohoto snímku ve mně shořel, jako budovy v něm. Co skončily titulky, tak jsem na to zapomněl. Nebylo tam nic tak nervy drásajícího, aby si člověk řekl: Wow. Možná se režišér Jay Russell měl inspirovat trochu filmem Oheň a třeba by to dopadlo lépe. Příběh nikterak nevybočuje z normálu a tudíž se stává postupem dlouhých 105 minut nudným i přesto, že hasí Travolta. ()

blackrain

Zajímavý dramatický příběh o hasiči, který je uvězněn ve zříceném domě. Postupně se dozvíme, jak se dostal k hasičům, jak se zamiloval, jak ztratil své přátelé a o tom, co se stalo než se ocitl uprostřed toho pekla. Film mě ohromil. ()

Žralok

Společně s filmy Oheň a Skleněné peklo skvělá pocta hasičům celého světa. Řekl bych že druhej nejlepší z těhle tří. Jednoznačně 5 hvězdiček ()

Rakosnicek77

Drama zaměřené zejména na postavy, nikoliv na samotnou akci, na kterou je soustŕeděna zejména závěrečná část filmu. Jeden z mála filmů, kdy divák už zhruba od poloviny tuší, že film spěje opravdu do tragického finále, je pro mne o to víc atraktivní, zejména pro svoji syrovost a autenticitu! Přesto film vlivem ostatního zapadl do průměrnosti a ani výkony hlavních představitelů, na tom nedokázali nic změnit :-( ()

dom156

Hasičské téma, které je protkáno plno flashbacky zavaleného hasiče, které bohužel nepůsobí tak jak by mohlo. Nejenže zde si mohli tvůrci vyhrát s dějovou linkou, pořádně ji promíchat jako letní shake, ale hlavně, mohli si vzít na paškál vizuální stránku, kde mohlo být plno supr čupr záběrů. Bohužel zde akce je pramálo a více je zde citových věcí, které ani pořádně nefungují. Primárně díky Barrett, které jsem nedokázal věřit ani nos mezi očima. Když vše zvážím, vyjde mi z toho klasický průměrák se vším všudy. ()

Kosmik

Takové retro poděkování hasičům za jejich skutečně nebezpečnou a obětavou práci, což si rozhodně s veškerou úctou zaslouží. Na druhé straně ale slzotvorný slaďák na jedno podívání plný klasických filmových klišé a s nulou originálních nápadů. Časové skoky v ději až příliž připomínali dílo Jaroslava Cimrmana Němý Bobeš... ()

lioncel

mám tenhle film opravdu rád .. jednak je tu můj velký oblíbenec Joaquin, a sedí mu to .. je tu i hodně dobrý Travolta a také další .. jde o velmi silný lidský profesní příběh, klasicky z tohoto prostředí bohužel i hodně tragický … p.s.: I Love You, Jacinda Barrett ... ()

Martin741

Kvalitny film od rezisera Jay Russella o konkretnom poziarnikovi z masa a kosti, ktory zaziva uhorel v plamenoch. Film sa ani tak nesnazi priniest akcne zabery boja poziarnikov s plamenmi, skor sa zameriava na ludsky pribeh a vykreslenie emocii. A ja to v plnej miere kvitujem. Filmu suverenne vladne hlavny herec Joaquin Phoenix /Gladiator, 8mm/, ktoreho mozno povazovat za megatalent. Phoenix rozhodne vie, v com sa objavit a ako ma co zahrat. A za nadherny a smutny zaver davam vysokych 89 % ()

C0r0ner

Na rozdíl od Ohně mě tady pohltil příběh, který byl nejen zajímavě režisérsky zpracovaný, ale především hodně emotivní a s koncem, na který člověk není příliš zvyklý. A samozřejmě to perfektně funguje jako pocta jednomu z nejdůležitějších povolání na světě. Velmi příjemné překvapení. 90% ()

pakobylka

Budete s ním. Prožijete TEN den, kdy si bude v duchu promítat celý svůj život - a uslyšíte, jak vedle něho dýchá nevýslovným žárem OHEŇ ... navlas stejně jako nikým nespoutaná živá bytost ... jako pradávná divoká šelma, která trpělivě číhá v záloze ... jako věčně hladová smečka, která se právě vydala na lov. Budete s ním, abyste ho poznali ... abyste JE poznali - všechny ty opravdové chlapy, kteří se znovu a znovu pokoušejí krotit plameny ... a taky jejich ženy, kterým nezbývá než den za dnem čekat, jestli se jejich muži vrátí v pořádku domů. ()

emo

Tajne som dúfal, že tento film bude skvelý. Trochu som sa sklamal. Herci podávajú super výkony, scény požiarov sú tiež úchvatné, ale bohužiaľ to nemá pevný dej a celé to pôsobí ako pomník neznámemu hrdinovi... Keby to bol nejakým zázrakom prežil, možno by som bol tolerantnejší :D ()

otík

Výborný film o životě hasičů líčený podle života jednoho z nich. Prožijeme s ním jeho hasičské začátky, záchrany lidí z požárů, ztráty kamarádů, pohlédneme do jeho rodinného soukromí a vydáme se s ním na ještě jednu nebezpečnou vyjížďku. Film je dobře vybudován, má dobrou gradaci a zajímavé obsazení. Zvlášť Travolta ukazuje, že hrát stále umí. Pokud si člověk uvědomí, že obdobný život hasiči asi vedou, moc do smíchu nám po shlédnutí filmu nebude. ()