Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

SvobiQ

Koho zajímá jak si to Tarantino udělá? Když to udělá kvalitně, a to on umí, ať je Hitler třeba žid. 90% a asi tak 6 skvělých hereckých výkonů ze kterých je Waltz ten nejlepší! 90% ()

Etherium

Úvod je majstrovský kúsok, tak prikovaný k obrazovke pri dráme som snáď ešte nebol. Herci hrali oskarovo, viď Christoph Waltz, a ja som bol z filmu unesený a až tu som pochopil, že Tarantino je tak strašne odlišní režisér a zároveň vynikajúci a to som ho moc nemusel. ()

kura68

Na Tarantinovi se mi líbí, že si dělá vše po svém. To je případ i tohoto filmu, který se historie nebo regulí vůbec nedrží a Tarantino si s postavy, dějem, prostředím dělá, co chce. Brad Pitt jako lovec nácků, Christoph Waltz jako lovec židů. Tomuhle se prostě říká filmové umění. ()

MorraEddie

Tarantinovo mistrovské dílo! Žádný Kill Bill,nebo "kultovní" Pulp Fiction,ale právě hanebný pancharti dokazují,že Quentin není žádný magor z videopůjčovny,ale režisér patřící mezi světovou špičku ve svém řemeslu. Obrovské plus za skvělého Christophera Waltze,který z postavy důstojníka Hanse Landu dokázal vytvořit takovou svini,že jen těžko uvěříte svým očím. O Bradovi a jeho výkonu není ani třeba psát,vše na co sáhne se ve zlato promění. Opět skvělý styl vyprávění,který umí jenom Tarantino dělá z Hanebných panchartů klenot mezi válečnými filmy. 100% požitek. ()

panWallace

Jeden z dalších Tarantinovských vrcholných kousků. Umí skvěle vést herce,jeho skvělé i když často velmi dlouhé dialogy (což vidím jako velké plus, jelikož jsou skvělé vypointované). První kapitola Bastardů je fenomenální. Má v sobě všechno – skvěle graduje, napětí z toho, co nevyhnutelně přijde každou vteřinou a to, co tam předvádí představitel filmového Hanse Landy je něco neskutečné, protože takto zahraný charismatický ssman je něco . Zbytek filmu je v mých očích neskutečná jízda. Tarantinův rukopis znát takřka v každé scéně. Spousta lidí se i podivilo nad volbou Pitta, ale jeho dějová linie dává filmu to pravé kouzlo a je to přesně to co ve většině válečných filmech chybí. ()

Dino13

Tarantino tímto filmem opět potvrdil to, že je mistrem dialogů a opravdu s citem načasované a skvěle zapadající gradace. Dále divák musí ocenit, jak jeho představou o průběhu války, dokázal skloubit moderní hudbu s roky války, i když jsem nad tím během prvního zhlédnutí filmu velmi pochyboval a přišlo mi to nepřirozené. 84% + 4% za scénu z baru, která nemá chybu! 88% ()

Fenri

"You know somethin' Utivich? I think this just might be my masterpiece." - Doufám, že ne, já na Tarantinův masterpiece pořád čekám. Ale i tak, vydatná podívaná to je. ()

Klarkys

Úplně souhlasím z komentářem člena POMO. Nebýt Waltze a Mélanie Laurent, nevydržela bych se dívat do konce. Dá se říct, že posledních 50 minut pro mě bylo skoro utrpení. Od Tarantina, jakožto mého oblíbence, jsem čekala hodně, a to, že jsem si se shlédnutím panchartů dala na čas jen svědčí o tom, že jsem podvědomě tušila, že to bude stát za prd...Vypíchla bych už jen první kapitolu, ta byla perfektní:-) ()

Salus

Těžko říct, kdo je lepší - Tarantino jako režisér, Brad Pitt, co umí nejlíp italsky nebo neuvěřitelný Ch. Waltz jako král slizounů. Každopádně, už se těším na další Tarantinův kousek. Výborné! ()

Glob

Christpher Walz si zahrál zatím nejlepší výkon. Mám strašnou slabost na Tarantinovy filmy. Ten styl mne nadechuje energií dodává mi sílu. A je zvláštním způsobem vtipný. Bez pochyb 5 hvězdiček. ()

kouBaMW

Z konce maličké zklamání, které ovšem nekompromisně převálcovalo bezmála dvouapůlhodinové napětí a tímto si snímek udržel neustálou divákovu pozornost, to nezažívám příliš často, pro mě určitě výjimečný film. ()

hony23

Klasický Tarantino, jak ho mám rád! Vypiplané dialogy, brutální scény, skvělá hudba, gradující děj a výborné herecké výkony v čele s Christophem Waltzem - jeho plukovník Landa je snad nejlíp zahraným náckem, co jsem kdy viděl a člověk by ho s chutí zabil už po první čtvrthodině! Z panchartů pak Brada Pitta zastínili Eli Roth ( žid Baribal ) a Til Schweiger ( Stiglitz ) - škoda jen, že nedostali víc prostoru! Určitě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl! ()

Desmi

Quentin je prostě originální a jinej. Jeho film člověk pozná. To se o moc režisérech říci nedá. Cit pro charismatický svině, který se vyžívají v boření pravidel a pořádku, cit pro hudbu a hlavně pro překvapivé a vtipné dialogy je mu skutečně vlastní. V Hanebných panchartech je každá druhá postava tak náááádherně zrádná a opravdu "hanebná", že mi to tak pohladilo duši, jako už dlouho nic. Nejen Christoph Waltz je ve filmu dokonalá potvora, což je skvělé. Celý film spěje do jednoho epického konce a konec filmu je skutečně vrcholem. Až do poslední vteřiny je to "hanebné"..! Pecka ! ()

anti.rybka

Quentin je prostě borec... Film, který ve vás probudí pomstychtivého skřítka...když si například pustíte Lidice, Odsund atd... a jste po shlédnutí snímku aspoň na půl dne nasr... na němce, Tenhle film vám krásně pomůže si ulevit, jelikož tu aspoň v jednom filmu dostanou na zadnici! Hned mi je líp... škoda jen té reality. ()

vladis069

Geniální a mistrovské dílo, jež se může téměř srovnávat s Pulp fiction. Vynikající příběh, obsazení ( podle mě nejlepší role Brada Pitta a skvělý Christopher Waltz), nádherná hudba. Pokud jste fanoušky Tarantina, tohle musíte vidět. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019