Už v první scéně strhne Tarantino nic netušícímu divákovi kalhoty a vy si až do konce připadáte, že od premiéry Kill Billa jste v kinech vídali samé sračky. Je to nejdiváčtější Tarantino a zároveň slabikář pro tarantinovské prvňáčky; IB obsahují ty nejtypičtější a nejlepší rysy předchozích filmů smíchané dohromady. QT opět boří divácká očekávání, opět míchá naprosto nesouvisející prvky a styly (z velké většiny obšlehnuté ze zdrojů, o kterých lama mého typu v životě neslyšela) a ono to nějakým zázrakem nejenže funguje, ale rodí se z toho samostatný, osobitý celek. Mám takovou tuchu, že tohle je po Pulp Fiction první tarantinovka, kde všechny dialogy (třebaže dlouhé a třebaže mistrovsky napsané) slouží danému účelu – posunout vyprávění o kus dál – a ne ukázat, jaký je Tarantino kultury znalý génius. Panchartů je tu tak málo a materiálu o nich tolik, že by se z toho dal natočit nový film, tomuhle snímku to ale vůbec nevadí, protože jeho vyprávěcí centrum leží úplně někde jinde. O hereckých výkonech nemá cenu se zmiňovat, stačí říct, že bych nikdy nečekala, že Pitt (aka Enzo s Gulami) je schopen se svým krásným čtyřicetiletým chrupem hrát bezzubého padesátníka. Schweigera si samozřejmě začínám malovat do deníčku. Arrívedéérrrči.(29.8.2009)

Půjdu klišovitě proti proudu a pochválím jiná jména než se tu omílají - Michael Fassbender jako filmový kritik, poručík voják Archie Hicox hodně nečekaně mě Diane Kruger okouzlila víc než propíraná Mélanie Laurent .... geniální desetiminutovky filmařsko-herecké extáze (první kapitola, sekvence z hospody) se střídají s utlumenějšími pasážemi (Zoller), případně lehce otravně košatými dialogy. Uvidím jak to uzraje s časem a dalšími projekcemi, aktuálně silné čtyřhvězdí pro unikátní film, který nemá slabé části, jedinou jeho nevýhodouu je, že obsahuje tak silné filmařské sekvence, že v porovnání s nimi jsou jiné části filmu slabší (viz komentář David82). P.S. Christop Waltz je v několika okamžicích ztělesnění Davida Čeňka z pražské filmové vědy P.P.S. Opakování několika -- přestože krátkých -- hudebních pasáží použitých v Kill Bill vadilo(28.8.2009)

Tarantino má řemeslo v malíku. Umí skvěle vést herce, má cit pro timing, dialogová scéna v jeho podání má větší náboj než všechny Bayovy akční scény s křepčícími robůtky dohromady, ale příběh, který předkládá, nejsem při nejlepší vůli strávit. První kapitola ´Basterdů´ je sice fenomenální. Má v sobě všechno – skvěle graduje, má dusnou atmosféru, napětí z toho, co nevyhnutelně přijde každou vteřinou a má dokonalé entrée nesmírně charismatického hajzla. Zbytek filmu ale v mých očích balancuje na tenké hraně mezi řídkým obdivem a pocity trapnosti, mezi tím, co jsem z logiky věci ochoten ještě akceptovat a co už ne. Vypravěčská nadsázka je sice fajn, ale všechno má své meze, Quentine....(30.8.2009)

Když Aldo Rain v závěru snímku říká, "Tohle je dost možná můj nejlepší kousek," zdaleka už to není Aldo Rain kdo mluví k vojínu Ulovitchi, ale Quentin Tarantino mluvící k divákům. HANEBNÉ PANCHARTY jsem očekával už pár dlouhých let (No kolik tak, osm? Kdy se vlastně Tarantino poprvé zmínil, že chystá svoji verzi TUCTU ŠPINAVCŮ?), ale namísto toho, aby moje očekávní s časem byla příliš vysoká, Tarantino je ještě mnohonásobně předčil. Protože komentář píšu až s téměř týdením odstupem, nemá cenu abych se teď rozčiloval nad kritikami typu "příliš mnoho odkazů, které řadový divák nerozluští" (nechápu kde je v tomhle případě problém, Vojtěch Rynda chodí do kina soutěžit, já ne) případně "masturbační maraton mluvení" (to už je příliš). // Líbilo se mi členění snímku do kapitol, které ve finále hezky zapadly. Zamiloval jsem si komický aspekt filmu (poslední hodina filmu je neuvěřitelně vtipná) a práci s několika jazyky, vpodstatě fakt, že spousta dramatických a zasadních scén (leckdy i kolem 20ti minut) je v němčině či francoužštině považuji za geniální. Visuální stránka filmu mě pak v některých momentech přímo uzemnila (projekce na hořícím plátně, například). Herecké obsazení bezchybné, zajímavá je především německá část (Gedeon Burkhart pravděpodobně ve svoji největší roli). // HANEBNÝ PANCHARTI jsou pro mě příklad absolutního filmu. Ještě si to zkusím párkrát potvrdit.(31.8.2009)

Dvě a půl hodiny cinefilních her a hrátek. Úžasné je, že pravidla valné části z nich pochopí i necinefilové. Apendix: Po dalším zhlédnutí nejen nejlepší Tarantinův film, ale ze všech hraných filmů vzniklých za posledních cca 20 let také ten, jehož sledování jsem si nejvíc užíval. 100% Zajímavé komentáře: Renton, movie, Eddard, FlyBoy, El Loco, Theatis, marvan, keoma26(7.9.2009)

• - Postavy hlavných hrdinov (Bastardov) boli založené na skutočných jedincoch, ktorí vraždili nacistov v európskych lesoch. V skutočnosti sa však osobne pravdepodobne nepoznali. (whack)

• - Ve filmu se mluví čtyřmi jazyky, a to anglicky, německy, francouzsky a italsky, tedy stejně jako ve filmu Nespoutaný Django (2012). (DominikV)

• - Quentin Tarantino o scéně ve francouzké hospůdce řekl, že "je filmem Gauneři (1992) v kostce". (luka4615)