Kapitola 1: ***** // Přesně takhle jsem si představovala celý film. Napínavé avšak se zdáním nudného ničeho s velkým překvapením na konci. Bez chyby! Kapitola 2: *** // Tahle část mi přišla nejméně zajímavá, Pitt mě neoslnil a nepřišlo pro mě ani rádobyskvělé seznámení s postavami a brutalita okolo mě prošla, jako by tam nebyla. Kapitola 3: *** // Daniel Brühl mi přišel úplně mimo mísu, nebýt pokračování postav z první kapitoly, tahle část mi se zcela vyjímala a celkově na mě působila nejslabším dojmem. Kapitola 4: ***** // Konečně zase pořádně vyšperkované dialogy, hra u stolu na kočku a na myš neměla chybu! Kapitola 5: *** // Dovršení skládanky, která dopadla tak, jak měla. Sečteno, podtrženo - trailer mě nenalákal, bohužel ani jméno režiséra ve mě nevyvolalo nic víc než jen "hm, podívám se na to, ale že bych kvůli tomu nespala?" a nepřišel ani průlom v přeměňování v žebříku top Tarantinovských děl. Uvidíme na další shlédnutí někdy v budoucnu. PS: Komisař Rex nebo jeden z Kobry 11 (nechám na každém, co je potupnější) jako člen Pittova oddílu? :) Úsměvné. // Shlédnuto podruhé, počet hvězdiček zůstává a verdikt? Mélanie Laurent je bohyně, které se podařilo nemožné - Tarantino si do filmu narval koho mohl a ona je stejně všechny převýšila...(11.9.2009)

Dokonalá hra s diváckým očekáváním. Místo dalšího Grindhousu nebo poctě italské exploataci, případně Tuctu špinavců, následuje velmi neakční konverzačka v duchu Hitchcocka a německé válečné kinematografie. Dlouhatánské dialogové výměny skončí vždy nečekaně.(18.8.2009)

Ačkoliv válečné filmy nejsou můj žánr, má sestra mne přinutila se na to koukat. No a musím říct, že je to paráda. Perfektní a úžasné veledílo. Skvělé barvy, skvělý zvuk, perfektní herecké výkony, sympatické herecké obsazení..... prostě jsem byl ukojen.... dávám 100%(20.11.2009)

• - Na konci necháva Aldo spútať Landu, no hneď v následujúcej scéne mu vyrezávajú hákový kríž na čelo a Landa má ruky voľné. (slavo_held)

• - Ve všech scénách, kde je Hans Landa (Christoph Waltz) přestavován, je představen jako Colonel/Oberst SS Hans Landa. Ve skutečnosti ovšem hodnost Oberst v Allgemeine SS neexistovala. Allgemeine SS totiž měli vlastní hodnostní systém a v ní byl ekvivalentem hodnosti Oberst hodnost Standartenführer. (clikclikCZ)

• - Reálný výbuch kina, kde se nacházeli němečtí důstojníci a generálové, se stal 13. listopadu roku 1943 v ruském městě Porchovo Pskovské oblasti. Při výbuchu zahynulo 764 příslušníků německé armády. Výbuch byl dílem elektrikáře a partyzána Konstantina Čechoviče. (Aelita)