Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  *****

  Pro mě jeden z nejopojnějších filmových zážitků za poslední roky - velmi často jsem se zalykal smíchy až k slzám. Jen mám dojem, že značná část té neuvěřitelně komplexní sítě mnohdy sofistikovaných narážek na dějiny kinematografie (přičemž už zdaleka nejde jen o eklektické pomrkávání, místy to má až godardovské parametry) a kinematografickou praxi zůstane většině diváků naprosto utajena. ____ A Petra Zenkla za jeho terminologickou botu v titulcích (je opravdu VELMI podstatné, že jde o NITRÁTOVÝ filmový materiál!) skalpovat, prosím. Děkuji.(25.8.2009)

 • AngelAngie
  ***

  Kapitola 1: ***** // Přesně takhle jsem si představovala celý film. Napínavé avšak se zdáním nudného ničeho s velkým překvapením na konci. Bez chyby! Kapitola 2: *** // Tahle část mi přišla nejméně zajímavá, Pitt mě neoslnil a nepřišlo pro mě ani rádobyskvělé seznámení s postavami a brutalita okolo mě prošla, jako by tam nebyla. Kapitola 3: *** // Daniel Brühl mi přišel úplně mimo mísu, nebýt pokračování postav z první kapitoly, tahle část mi se zcela vyjímala a celkově na mě působila nejslabším dojmem. Kapitola 4: ***** // Konečně zase pořádně vyšperkované dialogy, hra u stolu na kočku a na myš neměla chybu! Kapitola 5: *** // Dovršení skládanky, která dopadla tak, jak měla. Sečteno, podtrženo - trailer mě nenalákal, bohužel ani jméno režiséra ve mě nevyvolalo nic víc než jen "hm, podívám se na to, ale že bych kvůli tomu nespala?" a nepřišel ani průlom v přeměňování v žebříku top Tarantinovských děl. Uvidíme na další shlédnutí někdy v budoucnu. PS: Komisař Rex nebo jeden z Kobry 11 (nechám na každém, co je potupnější) jako člen Pittova oddílu? :) Úsměvné. // Shlédnuto podruhé, počet hvězdiček zůstává a verdikt? Mélanie Laurent je bohyně, které se podařilo nemožné - Tarantino si do filmu narval koho mohl a ona je stejně všechny převýšila...(11.9.2009)

 • Cervenak
  ***

  Nein, nein, nein, nein... miestami yes. Nekompaktný a nevyrovnaný (niekde kruto strihať, niekde naopak výrazne pridávať) dôkaz faktu, že Tarantino vie síce napísať solídne dialógy a určite vie, ako vygradovať scénu a natočiť výbornú prestrelku, ale rozhodne nemá šajnu o tom, ako vystavať naozajstný príbeh a uhniesť zaujímavé postavy (trestuhodne odfláknutá Shosanna je najlepšou postavou filmu a to je dosť tragické poznanie). Namiesto toho teda aspoň vykráda, umiestňuje dej do filmársko-kinárskeho prostreda a hádže odkazy, ktoré sa dajú naštudovať za dva večery, pričom "filmoví vedci" v publiku mu to žerú aj s navijakom a akosi nevidia, že film ako celok vlastne nemá hlavu ani pätu. Niežeby som sa nebavil. Prvé dve kapitoly s úbohou variáciou na Sergia a budovaním mýtu o "židovskom zabijakovi", z ktorého sa za zvukov Ennia vykľuje pičifúz Roth, sú síce na smiech, ale potom ide kvalita výrazne hore. Vrcholom filmu je rozhodne epizóda v pivničnej krčme - brilantná filmárčina. Takisto Pittovi by som za to, ako sa tvári pri lekcii taliančiny od Landu, dal Oscara. No a Waltzovi Oscara priať nemusím, dostane ho aj bez toho - minimálne nomináciu. Tak či onak, veľmi rozporuplný a roztrieštený zážitok. Kecy o filme roka a najlepšej tarantinovke považujem za nepodarený vtip...(29.8.2009)

 • Kulmon
  ****

  Problémem Hanebných panchartů je pověst, která film předchází. Čímž neříkám, že jsem se nabavil, naopak! Ale když očekáváte bombu, je každé hluché místečko tím víc znát. U Hanebných panchartů je to délka. Neškodilo by film trošičku prosříhat. Některé scény jsou zbytečně dlouhé. Jinak je ovšem třeba vyzdvihnout "tarantinovštinu", jeho typický produkt. Spousta geniálních brutálních (a velmi realistických) scén, které pobavily všechny fajnšmekry (a řekl bych že jsou to právě tyto scény, které bodují zejména u těch mladších kluků). Příběh vcelku propracovaný, skvělý soundtrack a výtečné herecké výkony. Někoho vyzdvihovat je těžké, ale Christoph Waltz jako esesák Landa mne ohromil. Ale i třeba "menší" rolička Adolfa Hitlera byla uchopena naprosto nenapodobitelně. Suma sumárum: moc jsem se bavil, ale lepší než Pulp Fiction, to fakt ne ...(4.10.2009)

 • Adrian
  *****

  Aaaaach. Niektore vyznania lasky stoja za tesanie do kamena, alebo ich reflexiu na filmovom mediu... . Podrobnejsie uvahy kukni sem(25.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace