Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

hroubek

Slušná animovaná komedie.Co říst animace slušná(na Pixar stále nemá),příběh zajímavý, postavy dobré ale nejvic si budete pamat tučnaky a jejich vojenské mise. Tučnaci by si zasloužili vlastní film a nebo víc prostoru. ()

sskrblik

Dřív se mi to docela líbilo, ale začínám na to chytat alergii ve chvíli, když sedíte doma a návštěvě - dětem, nemáte co jiného pustit. ()

LEGACY

KINO Velké Opatovice + CZ Dabing Pro mě jedna ze srdcovek v animované kategorii. Animované pohádky, jako je tato mám skutečně moc rád a když se k zajímavému scénáři přidá i fantastická hudba a příjemné postavičky je to prostě paráda. Film jsem hodně obdivoval v dětství, kdy jsem byl ve věku, že mě toto nemohlo nebavit. Film jsem neviděl už hodně dlouho, a tak jsem si ho chtěl znovu vychutnat. Bohužel s přibývajícím věkem mě už film nedostal natolik, abych mu vpálil všech pět hvězd. Takže velmi slušné čtyři hvězdičky. Hodnotím 85% ()

lykan9

Jeden z těch povedenějších animáčů. Jak u Shreka, tak i zde nebyly vynechány vtipné odkazy na jiné filmy. Musím ale přiznat, že zajímavá není hlavní čtveřice, ale postavy okolo jako lemuři a tučňáci. ()

VanTom

Jakýs takýs motivovaný příběh se rýsoval pouze v úvodní třetině, po ztroskotání v divočině už následovalo prosté zvířátkovské blbnutí, které naštěstí díky neotravným charakterům a parodickým vtípkům (Americká krása!) nepřekročovalo hranici nudy ani pro dospělého. Tučňáci samozřejmě RULEZ! ()

Musak

Ja se jenom divim, ze to porad lidi bavi se divat stale na to samý. Pribeh je stejnej jako u dalsich dvaceti predeslich animaku. Animace je navíc trochu mizerna, takze ani tady film neokouzlí. No a tech doslova pár hlášek nebo narážek např. na trosečníka sice potěší, ale jinak slabota nejslabší. ()

Guzo

Madagaskar jsem (stejně jako většinu animovaných filmů) viděl s českým dabingem a myslím, že je to jen dobře. Ne že bych tedy chtěl nějak hanit ten originální, navíc když jsem ho ani neslyšel, ale Moris v českém podání.. To je prostě na pět hvězdiček spolu s tučňákama!! :-) I když mnoho jiných tak vtipných momentů tam neni.. ()

Kali4

Příliš dobrá hudba pro takový film. Zimmer by se měl buď lépe rozhodovat, k čemu se upíše, nebo začít skládat shity, aby potom výsledné filmy nepůsobily ve srovnání se svými soundtracky tak uboze. ()

Ravi

Obecně chybí metr na animáky, téměř všechny jsou v červených číslech, ale proč? ... Tak např Madagaskar je vlastně o ničem, není ani moc vtipný, ani zábavný a moc se tam neděje. Určitě má mnohem méně do sebe, než XY let starý Lion King. Zkrátka si myslím, že jsou daleko lepší animáky. 35%=2/5 ()

mkubalikova

Více zaměřené na dětské publikum než Shrek. Přesto zábavné a komando tučňáků super vtipné. I like to move it, move it.. 70% ()

KASUGI odpad!

Odporný hranatý vzhled zvířat, odporná mluva (v New Yorku se mluví jak na václaváku?), prostě ten film sere od první minuty. Když se odporně mluvící hranatá zvířata dostala v Africe na rave party, bylo o odpadu rozhodnuto. ()

Nepi

Další snímek od Dreamworksů,který mě opět pobavil...Sice to nemá na krále Dreamworksů Shreka,ale o zábavu zde není nouze.Např. zpívající lemur,skvělý tučňaci...a hlavně hlavní představitelé lev,zebra,žirafa a hrošice jsou fakt super...Prostě svěží jako Mentos!!!! 3,5* ()

Specs

Hlášky: Alex: - "Co říkali? Hlavní nádraží nebo hlavně nedráždi?" & Jelimán: - "Když je to král, tak kde má korunu? Já teda korunu mám, a dokonce nádhernou, a ta mi sedí na hlavě. Podívejte. Mám ji tam vůbec?" & kápo: - "Ták, hoši. Náš pruhovaný přítel je v ohrožení. Zdá se, že nás čeká prácička. Zapisuj to! Jsme na nepřátelském území. Kowalski! Musíme si získat přízeň obyvatelstva. Rico! Chce to zvláštní taktické vybavení. Čeká nás velké nebezpečí... Pěšák to nejspíš nepřežije." & kápo: - "No vida, tohle už je lepší." Gloria: - "Vy? Ách jo. A kde jsou lidi?" kápo: - "Jejich játra byly moc dobrý... To byl vtip, zlato. Lidi jsou v pohodě a plují na voru. Na záchranném voru mezi vorvaně... Hele! Vás dva já znám. Kdepak je ten labilní lev a ten divnej kůň v bílým pyžamu?" & Jelimán: - "Vítejte na Madagaskaru." Marty: - "Mad... A kdo že?" & tučňák: - "Kapitáne? Neměli bychom jim říct, že nám došlo palivo?" kapitán: - "Usmívejte se a mávejte, chlapci." & Marty: - "Jsem zmatený, ani nevím, jestli jsem černobílý nebo bíločerný!" & kápo: - "Ty, čtyřnožko! Sprechen Sie Englisch?" Marty: - "Jo, šprechtím." kápo: - "Co je tohle za světadíl?" Marty: - "Manhattan." kápo: - "Plesk do točny! Jsme pořád v New Yorku. Ústup! Zpět! Zpět!" Marty: - "Hele, hele, hele…! Ty v tom fraku! Vrať se sem! Co to provádíte, hoši?" tučňák: - "Prokopáváme se do Antarktidy." (Kápo mu liskne.) Marty: - "Do Artritidy?" kápo: - "Umíš mlčet, můj milý černobílý příteli? Viděls nědky tučňáky volně pobíhat po velkoměstě? Jistěže ne. Prostě sem nepatříme. Není to přirozené. Bude to nějaké fantasmagorické spiknutí. Proto tenhle únik na otevřené pláně Antarktidy. Do divočiny." & Gloria: - "Melmane, tohle není zrovna nejlepší úsměv." Melman: - "Já se neusmívám... Mám větry!" & kápo: - "Úsměv a mávat, hoši. Úsměv a mávat. Kowalski, podej hlášení." Kowalski: - "Jsme sto padesát metrů od hlavní stoky." kápo: - "A špatné zprávy?" Kowalski: - "Rupla nám i poslední lopata." kápo: - "Dobře. Ricco! Ty děláš zásobovače - potřebujeme lopaty. Najdi víc dřívek od nanuků. Nechci riskovat další zával." tučnák: - "A já, kápo?" kápo: - "Ty musíš vypadat mile, až k sežrání. Dneska provedeme operaci Kramle." ()

blixadovan

V rámci žánru animovaný film pro děti je to vcelku kvalitní kousek. To, co já považuji za podstatné, je, že zde vystupují skutečná zvířata (tedy skutečně existující). Vtípky jsou tu více, tu méně povedené, ale dětského diváka (kterému je film určen, což je třeba si uvědomit) potěší téměř všechny. Já (na prahu dospělosti) jsem nejvíce ocenil a nejvíce se nasmál u závěrečných titulků. Snímek uběhl rychle, nudit jsem se nestačil (u některých českých večerníčků trvajících pár minut je možno se začít nudit po pár desítkách sekund), takže klobouk dolů. ()

ImNotThere

Nikdy jsem nevěřila, že bych tohle mohla někdy vypustit z úst, ale....tohle je první film, u kterého mě neotravoval dabing, naopak se mi moc líbil. V případech jako je tenhle, tím myslím samozřejmě v případě animáků, bych ho snad i preferovala před originálem. Přece jenom se mi český humor, zvláště hlášky zdají vtipnější, než v původním znění. Madagaskar obsahuje všechno, co by měla americká pohádka obsahovat. Má sympatickou animaci, je nabušený vtipem, rytmickou hudbou a hlody typu: 'Chtěl jsem ti dát něco osobního. Tohle byl můj první rektální teploměr.' Pokud člověk nejde do kina s velkým očekáváním nebo špatnou náladou, může se skvěle pobavit. ()

venca163

Od Shreka mě žádný animák nenadchnul. O Madagaskaru jsem si ale myslel, že to bude alespoň něco jako Doba ledová, ale humor byl minimálně o hvězdičku slabší. Vizuální stránka mi jako už tradičně žádné orgasmy nenavodila, celé mi to přišlo trochu odfláklé, málo scének, hodně prázdné, takové vaření z vody. Pobavil jsem se jen občas a to hlavně při scénkách s tučňáky. Ta babice mi hrozně lezla na nervy a taky toho krále Jelimána bych praštil do břicha. (60%) ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006