Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

astraal

Říkám si: Bezva, zase Depp dost nedbale oháknut se santusoidním vzhledem jako v Deváté bráně. Tedy moje oblíbený kombo s tímhle hercem. Hm pokračuje to dobře, jsem docela napjatej....a do pr...! Co ten konec? Bože můj Johnny tohle jsi nezvládnul.......Nebýt slabého konce bylo by to určitě alespoň za 4. ()

WScully

Film s klasickým vděčným tématem až téměř horrorovým, kdy se ve filmu nalezne několik přesvědčivých lekaček, který v kombinaci s klasickým a opět vděčným psychologickým thrillerem sice nepřináší v žánru nic nového, aspoň tedy ve filmovém, ale dokáže navodit přesně tu atmosféru, kterou příznivci žánru ocení. Herci vynikající, Johnny Depp je již od prvních záběrů oběť nejen Johna Turturroa, nýbrž také svých soukromých problémů, které děj pomáhají zaplétat a divák hlavní postavu opravdu dokáže chápat. Divák se do postavy dostává. Katarze se dostavila!!! Tolik chybějící katarze v moderním umění se mnou doslova zamávala. Film není přeplácaný, všeho akorát, ať si kdo chce co chce říká, perfektní film!!! ()

Fafyna

Atmosféra stejná jako u všech thrillerů/hororů, zápletka zajímavá, Depp vynikající (což se ovšem dalo očekávat). Nic světoborného, ale ani úplně k zahození. Myslím, že celkové hodnocení 68% je tak akorát. ()

dj_kure

Dnes mi tento film byl doporučen. S chutí jsem si ho tedy večer pustil a... po dvou minutách jsem si vzpomněl, že jsem ho už viděl. Od Kinga tradičně námět skvělý. Zpracování je na jedničku, ale čím to, že jsem si film nemohl vybavit? Prostě to není něco, co by jste si pamatovali. Sice pěkně natočené s takovým trochu čekaným zvratem, ale i přes to je Tajemné okno (tedy aspoň tak působí) nadprůměrný film. Jenže jen na jedno použití. Uteče rychle, bude vás bavit, bude se vám líbit, ale za týden, ne-li dřív, zapomenete. 60% ()

jos_sep

Začínám mít frustraci z adaptací kingových románů. Cožpak o to, film by to nebyl špatný, Depp s Turturrem jsou fajn, člověk by se i rád nechal pohltit dějěm, ale to by se nesměl celý film modlit, aby závěrečná pointa byla jiná, než čeká. Samozřejmě nebyla a ještě byla tak debilně podaná, že mi to znechutilo celej večer. Fuj! ()

john.h

S timhle filmem jsem mel jeden velkej problem. Uhadnul jsem pointu behem prvnich peti minut. Reziser totiz divaka zacal bombardovat jednou indicii za druhou, jako by byl divak totalni idiot. No a behem chvile bylo tech indicii tolik, ze uz to bylo jasny. Nemohlo me tak nic prekvapit. I tak me to ale bavilo nadprumerne. Skoda, ze to nereziroval Lynch. ()

Shitonit

Taková chajda na břehu jezera. Žít tam musí být ukrutně romantický, pohodový, prostě klííídek, který si člověk tak užívá až usne. No a jak se občas probouzí, sám se v tý chatě může poztrácet, a snad i ..zešílet ? Já pořád špekuloval, co to za hajzla, ten Shotter.. Ale každopádně jak s nima se všema Morty vyjebal, bylo hodně povedený :-) Nejvíc se mi zamlouvala lopata. Do ksichtu .. ()

ANTYCHRYST

Jakmile je něco dle Kinga.. jedná se o záruku kvality. Jeho knížky jsou Top. Tajemné okno je slušná psycho jízda... Johny v ní rozjíždí schizovou podívanou. Vím že to je hlavně o jeho postavě..ale trošku mi v tom chybělo nějaké to vzruso v podobě jiných postav.. 60% pro mě jeden ze slabších kousků Deppa.. ()

celticek

Viděl jsem to už kdysi dávno, ale pamatuji si, že to má super zápletku, kterou člověk rozklíčuje až na konci a kupodivu to má logiku. Dobrý výkon Deppa. Záporák je parádní a je to opravdu jedna z těch lepších Kingových adaptací. ()

Clark_Kent

Za mě parádní mystério parádička s výtečným Deppem. Někde v klidu na samotě v lese s psacím strojem. Vskutku nádherná představa. ()

Anianna

Filmy podle Kinga mám ráda. A když v tom tak dobře hraje Depp, Turturro a Krásná Maria Bello, tak už to může zkazit máloco. Výborná hudba. Kamera taky hodně pomohla atmosféře filmu. Jen ten předvídatelný konec mohl diváka ještě trochu napínat. Jako by to chtěl mít režisér už z krku. ()

Zdenda

Včíl mě se ten film líbil. Dle mého názoru slušně rozběhnutý a čim dál víc lepší, bohužel závěr ho řadí do úplně jiného světla. Co se týče atmosféry, řekl bych že je dost dobrá. Skvělej Depp. U filmu sem sese výtečně bavil, proto to hodnocení. Pravdou však je, že pravděpodobně za pár měsíců, nebudu vědět, že jsem ho viděl... Porostě nemá žádný výrazný okamžik.. ()

Lembi

Depp je skvelej, ale uz asi od pulky jsem ocekaval jak to nakonec dopadne a to jsem necetl zadne recenze ani knihu. ()

LuNaj

Nudné, nudné, nudné... Závěr byl skvělý, to bezesperu, ale celý film je jedna velká nuda. 2* za herecké obsazení. 1* za Deppa, druhá za Turturra. ()

Cortesz

Další filmová adaptace jedné z povídek mistra žánru Secret Window. A jak to podle mě dopadlo ? O horor ani tak zdaleka nejde, spiše o mrazivý thriler se skvěle budouvanou atmosférou, vypointovaným scénářem, který téměř do poloviny filmu nemá chybu, až přijde jeden moment, který mě trochu vykolejil a já přišel na celou pointu filmu, která je mimochodem dokonalá a dovedena do geniálního závěru, který byl dle mého nečekaný. Celý film je na scéně většinou Johnny Depp, jde tedy o jeho "One Man Show" a show z jeho strany je bezchybná a díky němu je tento film takový jaký je, nebýt jeho bylo by to mnohem, mnohem horší. Plný počet nedám jen kvůli té osudové chyby ve scénáři, která mi prozradila možný a také nakonec i skutečný závěr a pointu. ()

Soubi

Moc se mi to líbilo. Jednak jsem fanouškem knih S. Kinga a jednak J. Deppa. Takže úspěch zaručen. Když se k tomu přidá chata v hlubokých lesích, spisovatel v tvůrčí krizi a nevítaný návštěvník, který přichází čím dál častěji... :) Hezké. ()

ktzc

Rád bych dal 4*, ale nemohu, vzhledem k tomu že jsem odhadl závěr filmu někdy v 31. minutě. Pak už jsem jen doufal, že to dopadne jinak, a že mě má film stále čím překvapit. Nestalo se tak. Nebýt té snadno odhalitelné pointy, šlo by o dobrý a pěkně zahraný horor. ()

Vämpiriüs

Ač začátek byl suchý a v průběhu filmu se mohl divák v klidu věnovat dřímotě, tak druhá polovina filmu již nabrala správný směr. Hodně zajímavá zápletka a velmi mile překvapující konec , jen tak dále. :-) ()