Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Smileface

Johnny Depp se ve většině filmů tváří,jako by neuměl do pěti napočítat.Nejinak je tomu i u Tajemného Okna,zde to ovšem netrvá až do konce.Secret Window není klasický thriller a nedá se do žánrové škatulky jen tak zařadit.Problém děje je ve vykreslování postav,protože celou dobu máte možnost fandit jen Deppovi a až se TO stane vaše emoce k ději naprosto utichnou.Co se týče velké pointy je odhadnutelná(zvláštěpak pro ty,co viděli Fight Club ;-) ()

Arius

Vynikajuce dielo ktore sa opieralo najma o svoju mysteriozitu a slusne naladenych hercov. Pekne spracovanie ktore postupne vrcholilo vo mne i po filme zanechalo dobry dojem. A zaver v ktorom sa objavila kukurica bol genialne vymysleny pretoze kukurica urcite nikdy nepokazi dobre nafrekventovanu mysteriozitu. Velmi obtiazeny no za to znacne profesionalne spracovany film ukazal svoje svetle stranky vo vsetkych castiach filmu a tak mohol sledujucich len viac nabudit k obdivu. ()

Chise

Jedna z lepších Kingových adaptací. Hlavním přínosem je výborný herecký duel Johnnyho Deppa a Johna Turturra a do zelenohněda zbarvená atmosféra... ()

sedm.1

Tajemné okno vzniklo z Kingovy povídky a bohužel na mě tak zapůsobilo i celé zpracování.Povídkově.Zápletka je zkrátka poměrně jednoduchá a ikdyž je hodně napínavá,nedokáže si napětí udržet po celou dobu,především pak ke konci,při odhalení pointy,dochází Tajemnému oknu očividně dech.I ona pointa je pak na jednu stranu překvapivá,až šokující,zároveň však i dost odbytá a s ohledem na v předešlém ději navozenou skvělou atmosféru i bez šťávy a drivu.Potěší tak alespoň nehappyendový konec.Obrovským kladem je samozřejmě obsazení,Depp a Turturro jsou vždy 100% neomylná herecká esa,která opět nezklamala.Tajemné okno je každopádně kvalitní snímek,který by v nějakém povídkovém cyklu hrál prim,jako celovečerní film však do té nejvyšší ligy nemá šanci zasáhnout,a to i přes skvělé herce a napínavou atmosféru. ()

skinny

I přesto, že Johnnyho Deppa mám jako herce ráda, tak tady mi moc neseděl, zvlášt v závěru, kdy se "proměnil" v pychopatického vraha, prostě jsem mu to nevěřila a ani celkový zpracování mi nesedělo, bylo to takový nemastný, neslaný...u mě osobně tento film stál za 2*, ta třetí je snad jen za tu hudbu. ()

JADIM

To okolie bolo spravené zaujímavo, od domu v lese až po županového Johnyho a pekne to dopĺňalo jednoduchú drámu s celkom plytkým nápadom. Nemôžem si však pomôcť, ale ten záver bol akokeby zbytočný, akokoľvek bol nečekaný a akokoľvek menil okolnosti, nemyslím, že z toho veľa ľudí ostalo v šoku. Prišiel z čista jasna, nič by sa nestalo, keby film bol úplne rovnaký a iba záver iný, keďže nám toho ani veľa neobjasňoval. Asi preto, že ani veľa objasňovať nebolo treba. 6/10 (Videné 9.2.2021, Originálne znenie) ()

Fish

Nebylo to zas tak špatné. Podle toho, co jsem o tom četl. Až teda na tu pointu, která se opravdu dala odhalit úplně na začátku... Koneckonců vždy skvělý Johnny Depp a zajímavý John Turturro. ()

Kanibal

Moc se mi líbil John Torturro (na Quintanu z Big Lebowski se nedá zapomenout), fajn zápletka, ale kolikrát už jsme to viděli? ()

bari68

Typický Stephen King.Mám rád jeho knižné predlohy avšak táto bola trocha kŕčovitá a vyvrcholenie a záver filmu trochu odlišný a dosť ma prekvapil od trocha iného deja filmu. Johnny skvelý ako vždy , na nudu, atmosféru alebo na plynulosť si sťažovať nemožem ,avšak viacej ako na 3* a 65% to nevidím. ()

NICOX

V době, kdy King napsal Tajemné okno (resp. Skryté okno do skryté zahrady) byl konec možná neočekávaným, překvapujícím a šokujícím. Dnes už ne. Ale je to škoda, protože je to hrozně předvídatelný a už se vlastně nemáte na co těšit. Ale myslim, že kdo má rád takový ty "oldschool" horory, tak tomu se to bude líbit. Já sem byla celkem spokojená. 65 % ()

bruceman7

Sice jsem po chvíli předpokládal, co v tom bude vězet - a správně. Ale konečné vyústění mě fakt dostalo. Stephen King se nezapře, přestože ho znám jen z filmových adaptací (a zřejmě je to škoda). 80% ()

SkyLukey

Johny Depp určitě umí líp. Tejemné okno pracuje s klasickým scénářem. Se scénářem psychopata, který nevědomky žije dvojí identitu. Kolik takových filmů jsme už viděli? http://www.csfd.cz/film/70971-identita/, http://www.csfd.cz/film/2667-klub-rvacu/ a další. Ve výsledku tajemné okno hodnotím jak průměrné drama s průměrně napsaným scénářem, který by bez Deppa nebyl ani průměrný. Nicméně nemůžu říct, že mě film nebavil, ale vzhledem k tomu, v jakých superlativech se mluví o Deppových filmech je mi tento film mírným zklamáním. ()

LEATHERFAC

Bohužel velmi nenápaditá a nudná režie tento film dost snižuje. Taky bohužel paradoxně samotný Depp, který se tentokrát neudržel a zase si pro sebe šaškuje = rozuměj nehraje vážně, což je v thrilleru trochu problém, Johny - tohle nejsou Piráti z karibiku... a finální přeměnu v pana Shootera jsem mu bohužel moc nevěřil... Jsem si jistej, že třeba takovej Ralph Fiennes by se tohoto úkolu zhostil tak, že by nám všem běhal mráz po zádech. A jak je to teda s tou hloupou pointou by mě opravdu zajímalo - půlka lidí tu tvrdí, že je to přesně podle knihy a druhá zase že to zmastil rejža - tak jak je to safra? Kniha se mi kvůli tomu fakt číst nechce. Fakt je ten, že Turturro byl největším kladem filmu a celý film byl koukatelný až do chvíle, kdy tato postava náhle mizí, aby nám byla prozrazena avizovaná slaboučká pointa... ()

Pelargius

Asi to bude tím, že jsem nečetl předlohu, ale mně se ten film fakt líbil. Bylo to tím, že bylo po půlnoci? Možná... Depp hraje jako vždycky úplně parádně a prostředí kolem zamlženého jezera je tak sympatické, že mi bylo úplně líto, co se kolem něho děje. Ke konci jsem měl husinu z toho, co bude dál a takhle zákeřný konec jsem rozhodně nečekal. Nechápu lidi, co tvrdí, že zápletku zjistili po 10-ti minutách filmu, když se záporák objeví až po 15-cti :-))) ()

Loki_Six

"You know, the only thing that matters is the ending. It's the most important part of the story, the ending. And this one... is very good. This one's perfect." ()

BlueZero

Čakal som, že keď si pozrem film Johnnym Deppom, tak to nebude stratený čas. Ale bol. Dej síce nebol predvídatelný, ale ani strhujúci. Filmom sa nesie myšlienka, že záver je dosť dôležitý. Áno je. A práve preto len 2 hviezdičky. ()