Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Beast

Velice nudné a nedramatické - průměrný fiolm na který brzy zapomenete. Bohužel ho nemohu srovnat s knižní předlohou. ()

bouncer

Další film, jenž dokazuje, že Johnny Depp se ve výběru svých rolí nemýlí. Excelentní výkon a jedna z těch lepších adaptací Kinga. Napínavé a celkem slušně natočené... ()

Xquick

Film jsem zkouknul pouze s jednim ocekavanim...a to ze v nem hraje Johny Depp (ten me nezklamal). Konec pribehu by byl zajimavy kdyby to nebylo uz tak otrepane. Predvidatelne od 2/3 filmu. Jako kladnou cast bych hodnotil delku (idealnich 95 minut ) ()

JohnCZ

Příběhy o spisovatelích patří má oblíbená témata a tak jsem si Secret Window okamžitě po prošmejdění profilu pustil. Kingovská atmosféra se nezapře, jen by mě zajímalo, zda je i kniha tak moc předvídatelná, jako byl film. Závěrečnou pointu jsem prakticky věděl po takřka 15 minutách a jen čekal, jak a kdy k tomu "nečekanému odhalení" dojde. Během filmu jsem zažíval časté pocity dejavu, hádám, že tuhle povídku Stephena Kinga vykradlo mnoho filmařů - pořád jsem měl pocit, že tohle jsem už viděl (a to ne jen jednou). Každopádně je to ale i tak skvělá podívaná, Johnny Depp se opravdu snaží a je příjemné ho občas vidět bez několika vrstev makeupu. ()

Blofeld

Po dlouhém vnitřním boji nakonec pět hvězdiček nevolím, protože podruhé už to fungovat nemůže. Překvapily mě vtipné hlášky ("Zabil jsem zrcadlo...") a úžasná scéna, kdy se Johnny Depp hádá s Johnnym Deppem a s Johnnym Deppem. Vřele doporučuji. ()

Nick Tow

Kingova "kingematografia" je a zrejme navždy zostane iba tieňom toho, čo sa skrýva v majstrových knižkách. Ani pomerne vysoký režijný štandard nedokázal "prepašovať" do filmu aspoň zlomok dusna a napätia z Kingovej novely. A Johny Depp mi dokonca vyslovene prekážal. Nič v zlom, ale ten jeho kukuč má svoje limity. Role dobráckych uletencov /burtonovky/ či opitých pirátov mu predsa len seknú viac, než postavy, za ktorých fasádou má bobtnať prebúdzajúca sa sopka. Koeppova aj Deppova "korektnosť", či ak chcete učesanosť, tejto adaptácii skrátka uškodili najviac. ()

corpsy

Napínavý a titulne tajomný, ale nakoniec ho skazí neoriginálny záver. Kto však nečaká veľa, dostane sa mu v celku kvalitného thrilleru. ()

El Pistolero

Jasně, pro toho, kdo už má něco nakoukáno, je ta závěrečná pointa snadno průhledná a nepřekvapivá. Ale na druhé straně díky fantastickému Deppovi, nádherné Bello a perfektní atmosféře je dost těžké jít pod čtyři hvězdičky. Já nakonec dávám rovnou pět. ()

DDT

Dost nudná "lekačka" s poměrně nepřekvapivým "překvapivým" zvratem na konci ("Ending" to je poslední dobou kámen úrazu nejen chudáka Morta, ale hlavně hollywoodských tvůrců - celý film může mít zajímavý děj, solidní atmosféru, jenže pak přichází povinný překvapivý, nejlíp tak trojitý zvrat, který bývá buď úplně nelogický nebo nechtěně směšný, nejčastěji ale obojí). Tajemné okno nezachraňují ani (přehrávající) Johnny Depp a John Turturro (který nedostal moc prostoru). I hudba Philipa Glasse mi přišla tentokrát tak nějak hollywoodsky tuctová. ()

PauloZ

Není to špatné, ani nudné. Jenže v rámci schizofrenických témat patří tenhle Koeppův pokus mezi ty slabší. Přitom Depp je skvělý jako vždy a budování děje a tíživé atmosféry funguje taky správně a i to prostředí chaty u lesa je prověřené léty praxe. Bohužel to závěrečné přehoupnutí roviny a odhalení pointy, která nebyla snad ani tak překvapující, bylo takové nevýrazné a jaksi vyšumělo ještě během toho, než to úplně skončilo. S Deppem se nudit nebudete, ale není to žádná Amerika. ()

Kryton

Kinga prostě málokdo umí natočit. A umí to jen Darabont. Jen ten by měl točit Kinga. Johnny sorry, držel sis standart , ale toto je prostě brak. ()

Krt.Ek

Ani mi tak moc nevadí, že jsem konečnou pointu odhadl asi po půl hodině. To jsem překousl, protože se mi to u pár filmů už stálo a moc mě to v konečném ohodnocení neovlivnilo. Spíš mě mrzí, že Tajemné okno je film absolutně bez napětí. I když absolutně bez napětí je silné slovo, jelikož posledních deset minut v sobě něco má (SPOILER: tím mám na myslí scénu po příjezdu manželky SPOILER). 60% ()

Z0oMb3E

Pre charizmatického Johnnyho Deppa rola, ako ušitá na mieru. V tomto filme sa ukázala jeho obrovská škála osobností a emócií, ktoré dokáže obsiahnúť. Film vás drží v šachu po celú dobu sledovania. Kto je to Shooter? ()

Tayen

Nenadchne, ale možná trochu urazí. Pointa celého příběhu mě nenapadla jen proto, že se mi zdála tak otřepaná, že bych nevěřila, že by ji mistr King použil. Předlohu jsem nečetla, ale schéma Kingovic příběhu je znatelné v každé vteřině. King může bavit čtenáře, protože jeho popis atmosféry a bezvýchodnosti je to hlavní, co na jeho knížkách poutá, zbytek je už jen ohraná písnička (aspoň v mnoha jeho příbězích to poslední dobou pozoruji.). Výhodou knih je fakt, že autor situaci a napětí popíše, ale čtenářova mysl dá všemu konečnou podobu, tak aby ho to uspokojovalo - co čtenář, to jiný pokoj, stůl, pes, hrdina. Film to všechno však musí divákovi naservírovat v dostatečně poutavé a přitom realistické podobě. Většina adaptací podle Kingova díla by se dala shrnout jako pohár horké čokolády. Víte, jak chutná, přibližně víte, co dostanete, a tak můžete být buď překvapení krémovou pochoutkou z pravé čokolády, temnou a plnou intenzivní chuti, nebo můžete být odbyti vodnatým nápojem z prášku. Temné okno je ten vodnatý nápoj s trochou bonusové šlehačky na povrchu. Johny Depp je ta šlehačka. ()

GodComplex

Presne tenhle druh filmu miluju. Mysteriozne ladene cosi s nadhernou lokaci chatky nekde v prirode, k tomu hraje hudba Philipa Glasse a hlavni role Johnny Depp. Potencial to tedy melo nemaly a o to vetsi je zklamani, co se z toho nakonec vyklubalo. Uz prvni pulka davala tusit, ze se to bude drzet ve sfere lepsiho prumeru, ale ten vynuceny, az trapny konec to cele bohuzel uplne dorazil. Asi by filmari meli prestat tak zrat Stephena Kinga a omrknout nejake jine autory, treba Clivea Barkera. 6/10 ()

Riddick77

Možná bych dal i víc, ale když oni tak sprasili ten konec (s knihou se nedá srovnat) a celkově to podání je takové nijaké oproti knize... Tohle prostě nebyla předloha ke zfilmování. ()