Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Narayan

Další adaptace S. Kinga, myslím že vcelku zdařilá, s pozměněným závěrem. Otázka je, jestli je lepší nebo horší než v knize. Osobně si myslím, že lepší, akorát jsem nepochopil tu poslední scénu Johny Depp vs. policejní detektiv. Ale doporučuji všem přečíst psanou verzi, jak to vždycky bývá, zážitek je mnohem lepší než u filmu. ()

foundation

Johnny Depp dokaze zahrat fakt vsetko Od schizofrenickeho magora, cez najvacsieho fetaka a dealera,elegantneho chlapika az po zmalovaneho pritepleneho pirata a kazda ta rola akokeby bola napisana len pre neho :D.Je to proste Pan Herec a pre mna jeden z najlepsich vobec. Tajomne okno akokolvek podcenovane patri u mna k jednym z tych filmov kedy herec dokaze svojim vykonom bez potreby niekoho dalsieho ci uz rezisera alebo ineho charakteru na platne zdvihnut film o triedu vyssie. Nebyt Deppa je to pomerne obycajny, trochu nadpriemerny, mierne mysteriozny thriller. S Deppom v hlavnej roli sa z toho pre mna stava vyborny film ktory by ale potreboval trocu doladit scenar. Tak ako tak u mna 4. ()

Johny M.

Trochu nadprůměrnej thriller od mýho oblíbenýho spisovatele - za což dávám 1/2* navíc a další půlku za skvělýho a taktéž mýho velkýho oblíbence Johnny Deppa. Takže 4*. A John Turturro taky dobrej... ()

candy_daze

Nezájem. V tomhle případě se nehodlám ohlížet na Kingovu předlohu, ačkoliv se jedná o jeho nejlepší novelu (podle mě). Sám o sobě je to povedený film a v roli Morta byl Depp naprosto boží, i když nejsem jedna z těch, která by ho bůhvíjak zbožňovala. Ten konec sice není tak skvělý, jako v novele, ale tady přeci šlo i o překvapení. ()

hrudka

Mrzí mě, že je Tajemné okno hodnoceno níž, než jej vidím já. Ač neznám předlohu (rád si ji přečtu), domnívám se, že jde o velice skvostné dílo. Johnny Depp mě v tomto snímku bavil. Líbil se mi. Zdálo se mi, že svoji roli sehrál dobře, ne-li uvěřitelně a skvěle. John Turturro mu jako jeho druhé já výborně sekundoval, byl mu dobrým parťákem. Někomu se to třeba nelíbilo, měl nějaké pochybnosti... já jsem celý film sežral i s navyjákem. Mě si film získal. A můžu ho vidět klidně nejmíň dvakrát (což se také stalo). ()

Kingjiri

Tajemný okno jsem viděl už po druhý a opět mě slušně pobavilo. Kromě skvělýho Johnnyho Deppa v hlavní roli, kterej jen málokdy zklame, bych vyzdvihnul ještě slušnou mysteriózní atmosféru. Tu spolehlivě dotváří charismatickej John Turturro v roli záhadnýho cizince, povedená hudba a zajímavá práce s kamerou i barevnýma filtrama. Pravda, příběh neni nic objevnýho a pointa leckoho napadne dřív, než by bylo záhodno, ale i tak se ve filmu najde spoustu napínavejch momentů. Velkej palec nahoru musim dát za nehollywoodskej závěr, kterej potěšil snad uplně nejvíc. Mysteriózní thriller jak má být. ()

tranquill

Nechci spoilovat, takže jen: zajímavé téma, výborná mysteriozní atmosféra, kvalitní doprovodná hudba a skvělý Johnny Depp. A především nečekaná pointa, takže thriller se vším všudy! ()

geek.ondra

Krásně vygradované, příjemně tajemné a v klíčových momentech roztomile béčkové. Vrcholem filmu je ale brilantně vyšinutý Depp. Klenot mezi odpočinkovými thrillery. 7,5/10 ()

Vabr

Velmi předvídatelné a my jsme tak nuceni se tlouct převážnou většinou stopáže, abychom dostali závěr, který je naštěstí celkem uspokojivý. V průběhu však nenastávají nějaké vážné zvraty nebo zajímavé scény, při kterých by to ve mně nějak hnulo. Co mi však přišlo až hloupé bylo jednání hlavního hrdiny, jenž se neustále do chaty vrací a vlastně si spoustu situací přivozuje zcela sám. Největší zvrat filmu by teoreticky mohl toto vše osvětlit, ale přesto to v takovýchto druzích snímků musí fungovat tak, aby film byl záživný a věrohodný na obou stranách a ne jen na té jedné. Vyhodnocení: Při sledování jsem si říkal, že to na mě působí jako špatná povídka od Stephena Kinga, a koukněme na to :D ()

Stíba

Nevraživost mezi Deppem a Turturrem, atmosféra chaty u jezera, očekávání o čem to celé vlastně bude - všechno sice tak nějak funguje ale výsledný efekt je stejně spíše průměrný. ()

NorseSword24

Bolo obdobie kedy som postupne napozerával Deppove staré filmy a tento sa mi najviac ľúbil. Až toľko že som často rozmýšľal nad 5* a pridaním do obľúbených. Časom som už naň zabudol. Teraz som mal chuť pozrieť niečo čo som dlho nevidel. Videl som ho už toľko krát, že pri pozeraní som odhadoval repliky, ale aj keď som si pamätal ich pointu tak som si ich nepamätal najpresnejšie. Taktiež som si domyslel niektoré scény úplne inak ako boli vo filme. Som zato rád, že som si ho nepamätal po 4 rokoch a teda bolo to znova po prvé (zvrat som si pamätal). Na thriller odohrávajúci sa skoro len v jednej chate to má veľa pekne vymyslených scén, len celý dej sa zdá narýchlo (hlavne finále). Mimo Deppa a Turturra sa o hercoch nedá moc povedať. Atmosféra funguje ale aj ta by sa dala spraviť lepšie. Nie je to Deppov najlepší film, ale pre mňa osobne asi najobľúbenejší s ním. Tie 4* sú akurát. rád by som spravil remake ()

chlebos

Film je to dobrý, ale až se bude dávat za dva roky v televizi tak si na něj vzpomenu jen jako na film, kde Depp hraje děsnýho pošuka. ()

Odpadlik

Samotné "rozuzlení" není sice až tak nápadité (a taky originální), a i když jsem už tak po 2/3 filmu věděl kde "je zakopaný pes", tak mi to tolik nevadilo, protože jak už tu někdo napsal, atmosféra tohohle filmu je skvělá a exteriéry opravdu povedené. Johnny Depp mě jako vždy nezklamal a účast mé oblíbené herečky Marii Bello mě potěšila. ()

Lukasfox

První film s Johnym Deepen který mě ani trochu nezaujal, ale zde za to nemuže ani tak Johny ale režie a scenář, přišlo mi to jak jeden velkej zmatek! A ta pointa byla taky ohrana... Dvě hvězdy dávám jen za Deppa a Turtura!!! ()

fandalehy

První polovinu filmu je opravdu hustá atmosféra kdy pomalu zjišťujete, že něco není v pořádku, ale nechcetete si to připustit. Nebudu tady víc prozrazovat, ale kdo má rád psychologické thrillery-horory neměl by se Tajemné okno nechat ujít. Možná budete trochu zklamaní z bezduchého konce s nelogickým závěrem, který na mém hodnocení strhává hned dvě hvězdičky, ale každopádně je to film, který zaujme a možná i postraší...:-) ()

sefino

Pokud vás už v půli nenapadne závěr, tak si připočtěte ještě jednu hvězdičku...u mě se tak bohužel nestalo... ()

Trias

Je otázkou, zda se povídky Stephena Kinga dají použít na celovečerní film. Zatímco v případě Myst se dá souhlasit, Secret Window je dosti nastavovaná kaše. Mám za to, že jinak napínavý děj by se dal zkrátit do jedné hodiny, podobně jak se to stalo v Nightmares and Dreamscapes. Ale k filmu: Johnny Depp rozhodně hraje velice dobře, výstřední spisovatel v jeho podání funguje bezvadně. Mimochodem, všiml jsem si, že King často pracuje s postavou spisovatele. Že by sebereflexe? Vygradovaný děj SW měl rozhodně atmosféru, ale ta přišla až za hodně dlouho. ()